شمانیوز

سریال آقازاده در چند قسمت اخیر به صحن حرم امام رضا (ع) ورود کرده و لذت زیارت برای عاشقان امام هشتم را فراهم کرده است.

به گزارش شمانیوز: سازندگان سریال، بستری فراهم کرده اند تا قصه راضیه و حامد به سفر مشهد و ماجرای زیارت امام رضا (ع) گره بخورد. این دو زخم خورده روزگار هستند و برای تسکین دردشان به امام رضا (ع) پناه آورده اند. حامد فقط با درد و دل است که آرام می شود و راضیه توبه واقعی را در کنار حرم می داند. در آثار نمایشی ما از زمان فیلم قیصر ، بارگاه امام رضا (ع) موقعیتی تمثیلی دارد. گو با رفتن در جوار ایشان ، گذشته نکبت بار آدم ها تطهیر می شود . سازندگان آقازاده هم از این انباشت ذهنی که ریشه در باور مردم دارد بخوبی استفاده کرده اند تا یادمان باشد بارگاه امام هشتم اسم رمز نجات و رهایی از هر آلودگی است.

تاکنون چندین فیلم و سریال ساخته شده اند که بخشی یا همه درام آن ها بر اساس زیارت امام رضا (ع) بوده است (از جمله سه گانه رسول صدر عاملی با نام شب ، هر شب تنهایی و در انتظار معجزه) تفاوت مهم و اساسی آقازاده با دیگر ساخته ها در این است که زیربنای قصه آن درباره آقازادگی است. سازندگان اما حالا هوشمندانه زیارت امام رضا (ع) را وارد داستان کرده اند؛ آن هم بعد از چند قسمت که پر بود از زرق و برق و حرف های تند سیاسی.

از قضا چند قسمتی که داستان آقازاده در حرم روایت می شود ساده ، روان و بدون پیچیدگی های دراماتیک است. سازندگان هوشمندانه همه زوائد را حذف کرده و آن چه هست را مقابل مخاطب نهاده اند. حسی که بیننده از تماشای اتفاق های حرم می گیرد، نه از جنس آثار نمایشی است بلکه گویی خود در حرم دنبال گمشده اش می گردد.

 چه وقتی راضیه و حامد کنار بارگاه هستند ؛ چه زمانی که در هتل بسر می برند و چه آن گاه که حوالی حرم پرسه می زنند، فقط یک حس ایجاد می شود: پر کشیدن دل ها به سمت بارگاه ملکوتی امام رضا (ع).

این حس و دریافت در روزهایی که فرصت زیارت به دلیل کرونا از عاشقان آن امام عزیز دریغ شده، مغتنم و برگ برنده اصلی سریال آقازاده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه