شمانیوز

رپرتاژ آگهی/

حاج مهدی رسولی مداح محبوب کشورمان متولد ۱۲ مرداد ماه سال ۱۳۶۷ در شهر زنجان است.

 

شهر محل تولد و تحصیلات مهدی رسولی

 

حاج مهدی رسولی مداح محبوب کشورمان متولد ۱۲ مرداد ماه سال ۱۳۶۷ در شهر زنجان است.

او فارغ التحصیل رشته مهندسی عمران از دانشگاه سراسری زنجان و همچنین لیسانس مدیریت امور فرهنگی و فوق لیسانس علوم قرآن و حدیث از دانشگاه دارالحدیث می باشد.

او تحصیلات ابتدایی خود را در مدرسه شاهد گذرانده و در دوره دبیرستان و پیش از دانشگاه هم در مدارس نمونه دولتی مشغول به تحصیل بوده …

 

شهرت خانوادگی

 

آقای مهدی رسولی در یک خانواده مذهبی و انقلابی متولد شد و دارای یک برادر به اسم محمد میباشد

پدر وی در زمان جنگ مسئول و مدیر ستاد تیپ ۳۶ انصار بود که در چند سال ابتدایی زندگی وی (۳ سالگی) و در آبان ماه سال ۱۳۶۹ در شهر کردستان به شهادت رسید، نکته جالب تولد برادر آقای رسولی در عصر روز شهادت پدرشان میباشد.

tqoa_15675803654

 

شروع نوحه خوانی

 

به دلیل عشق و علاقه مادر ایشان به امام حسین و مجالسشان آقا مهدی از کودکی علاقه زیادی به امام سوم شیعیان پیدا میکند و روضه های شور انگیزی را در شهر زنجان میشنوند هماننده نوحه خوانی حاج علی اصغر آقای زنجانی که او را دگرگون کرده و در دوران مدرسه با شروع خواندن قرآن و شرکت در گروه سرود کم کم ضمینه مداح شدن او را فراهم میکند.

خودش میگوید نوکرى به اهل بیت (ع) براى هر بچه شیعه ای باعث افتخار و تفاخر است و من هم دوست داشتم از این افتخار بزرگ بى نصیب نباشم.

آقای رسولی در سال ۱۳۷۷ وقتی تنها ۱۰ سال داشت اولین بار با نوحه ای از آقای غلام کویتی پور در جلسه حاج آقا شبیری شروع کرد به خواندن که مورد تحسین و تشویق قرار گرفت.

او اما بصورت حرفه ای و جدی از سال ۱۳۷۸ با جمعی از فرزندان شهدا و ایثارگران، هیئتی به اسم علی اصغر وارثان شهدا را تشکیل داد و بعد وارد هیئت رزمندگان زنجان شد.

 

خانواده و فرزندان

 

مهدی رسولی در سال ۱۳۸۸ و سن ۲۱ سالگی با یک خانم از خانواده مذهبی از سادات انقلابی که آشناییت قبلی داشته اند ازدواج نمود و ماحصل ازدواجشان یک فرزند پسر با نام محمد جواد است که نام پدر ایشان بوده است.

آقای رسولی تاکنون اجراهای بسیاری نزد مقامات و نخبان کشور از جمله محضر رهبر انقلاب داشته و اشعار و نوای او بسیار مورد توجه قرار گرفته است …

مهدی رسولی مداحی های بسیار زیادی هم به زبان آذری خوانده که با استقبلا گستره آذری زبان های کشورمان قرار گرفته و تعداد زیادی از قطعه های او را شامل میشود که همه آنها در سایت سویل موزیک و قسمت نوحه ترکی مهدی رسولی منتشر و در دسترس قرار گرفته و شما میتوانید با سرعت عالی تک تک آثار را دانلود کنید و یا به شکل آنلاین بشنوید.

5wk_357358382282358528

 

توییتر و اینستاگرام مهدی رسولی

 

صفحه رسمی اینستاگرام آقای مهدی رسولی با آدرس instagram.com/mahdirasuli_ir در دسترس مخاطبین است.

آدرس توییتر رسمی او twitter.com/mahdirasuli_ir میباشد.

 

همچنین در نهایت شما همراهان گرامی و علاقمندان به جناب مهدی رسولی میتوانید تمام نوحه و مداحی های جدید و قدیمی او را از قسمت دانلود تمام مداحی های حاج مهدی رسولی با پخش آنلاین مشاهده و دانلود کنید و از نوای خوش و شور انگیز ایشان لذت ببرید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه