شمانیوز

با وجود انتشار فراخوان برگزاری نمایشگاه «لباس عاشورایی» کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد، به دلایلی نامشخص این نمایشگاه کنسل و حتی به صورت مجازی نیز برگزار نشد؛ گویا شفاپور، دبیر این کارگروه وقت بیشتری برای جلسه با بلاگرهای مد و لباس دارد تا برگزاری نمایشگاه های عاشورایی.

حدود یک ماه پیش بود که در آستانه هفته عفاف و حجاب تصاویری از بلاگرهای مد و لباس منتشر شد که در یک رستورانی شیک یک دورهمی با دبیر کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد برگزار کرده بودند. بلاگرهایی که تصاویر پیج هایشان معمولا خلاف عرف است و از همان تصاویر پیداست که رفت و آمدهایی هم با بازیگران چهره سینما دارند و حضور فعالی در پشت صحنه این فیلم ها دارند.

هدف این جلسه غیر رسمی را از «سیده مرضیه شفاپور» دبیر کارگروه مد و لباس وزارت ارشاد، پیگیری و جویا شد و شفاپور با این توضیحات که این جلسه صرف تذکر و امر به معروف به برخی تاثیرگذاران حوزه مد و لباس در فضای مجازی برگزار شده و ما قاعدتا وظیفه داریم قبل از بستن پیج های این افراد تذکرات رسمی و قانونی خود را به آن ها اعلام کرده تا با قوانین رسمی آشنا شوند.

 

شفاپور در جواب خبرنگار «دانا» مبنی بر اینکه  قرار است پروژه کاری با این افراد انجام شود، پاسخ داده بود که کارگروه مد و لباس به این افراد نیازی ندارد و جلسه صرف تذکر و شنیدن حرف های آن ها بوده است.

بعد از آن ماجرا و در آستانه محرم، این کارگروه طی فراخوانی اعلام می کند که قرار است نمایشگاه «لباس عاشورایی» را برگزار کند و در توضیح این فراخوان اعلام می کند « دبیرخانه‌ی پنجمین رویداد و نمایشگاه لباس عاشورایی، در راستای تحقق اهداف سبک زندگی اسلامی - ایرانی و استفاده از قابلیت‌های طراحی، دوخت و تولید در عرصه لباس‌های مناسبتی، مذهبی به منظور ترویج هر چه بهتر شعائر دینی و عاشورایی و تأثیر آن در شئونات مختلف اجتماعی و فرهنگی جامعه، کارگروه ساماندهی مد و لباس اقدام به برگزاری پنجمین رویداد و نمایشگاه لباس عاشورایی نموده است. »

قرار بود که این نمایشگاه از 26 الی 31 مردادماه در فرهنگسرای نیاوران برگزار شود. بنا بود که این رویداد شامل بخش برگزاری مسابقه‌ی ویژه طراحی و اجرای لباس عاشورایی باشد و تیم‌های حاضر در بخش‌های مختلف به رقابت بپردازند و پس از پایان رقابت و ارزیابی تیم داوری، به سه تیم برتر جوایزی اهدا شود.

 

 

در نهایت این رویداد به دلایل نامعلوم برگزار نشد و حتی به روال این روزهای اکثر جشنواره ها و نمایشگاه ها که به دلیل کرونا به صورت مجازی و آنلاین برگزار می شوند، خبری از برگزاری مجازی این رویداد نیز منتشر نشد.

امکان دارد به دلایلی مشخص و منطقی هر جشنواره ای حتی با اعلام فراخوان، برگزار نشود، ولی حتی الامکان مسئولان برگزارکننده آن جشنواره در اولین فرصت درصدد پاسخ گویی به این عدم برگزاری می شوند و یا همه تلاششان را انجام می دهند تا لااقل به شکلی دیگر آن رویداد را برگزار کنند. ولی شنیده های  خبرنگار «دانا»  حکایت از آن دارد که گویا داستان دورهمی های خانم دبیر با همان بلاگرها این بار به جای رستوران، در شرکتی خصوصی ادامه دارد و به نظر می رسد اولویت های خانم شفاپور در کارگروه مد و لباس سمت و سویی دیگر گرفته است.

در آستانه محرم، هر نهاد و سازمان دولتی در هر حوزه ای سعی می کنند لااقل با برگزاری جشنواره، نمایشگاه، ایونت و یا هر رویداد دیگری، کمترین اثری در این ماه داشته باشند ولی با وجود اثرگذاری بالای کارگروه مد و لباس مخصوصا در ایام محرم، به نظر می رسد تلاش های مسئولان این کارگروه به جای ایجاد بستری برای بروز خلاقیت های طراحان مد و لباس در رنگ عاشورایی، تلاش خود را در جلساتی صرف می کنند که حداقل به گفته شخص خانم دبیر، قرار نیست «هیچ اتفاقی» هدف این جلسات باشد.

 

منبع: دانا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه