شمانیوز

پروانه معصومی نخستین بار در سال ۱۳۵۰ در فیلم بی‌تا نقش کوتاهی گرفت و سپس در رگبار بهرام بیضایی نقش اول زن را بازی کرد.

پروانه معصومی با نام پیشین سکینه کبودرآهنگی (زاده ۱۳۲۳ در تهران) بازیگر سینما و تلویزیون اهل ایران است. پروانه معصومی تحصیلاتش را در دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه ملی ایران تمام کرد و برای ادامه تحصیل به آلمان رفت. پروانه معصومی در خانواده ای مذهبی و پرجمعیت متولد شد و آنها در خانه 7 خواهر و برادر بودند. پروانه معصومی نخستین بار در سال ۱۳۵۰ در فیلم بی‌تا نقش کوتاهی گرفت و سپس در رگبار بهرام بیضایی نقش اول زن را بازی کرد.

 

biography-parvaneh-massoumi-26

چکیده ای از بیوگرافی پروانه معصومی:
نام اصلی: سکینه کبودرآهنگی
زمینه فعالیت: سینما و تلویزیون
تولد: ۱۳۲۳ خورشیدی تهران
ملیت: ایرانی
پیشه: بازیگر
سال‌های فعالیت: ۱۳۵۰–اکنون
همسر: مسعود معصومی
فرزندان: نیما

 

biography-parvaneh-massoumi-25

ازدواج پروانه معصومی:

همان سال هایی که پروانه معصومی در آلمان مشغول تحصیل بوده با مسعود معصومی  متولد 1316  ازدواج میکند.  وی حدود سال 1349 بود که به آلمان رفت و در زمینه عکاسی به تحصیل پرداخت. همسر پروانه معصومی تحصیلاتش را در زمینه عکاسی به سرانجام رساند و بعد از آن به ایران بازگشت و به تدریس عکاسی در دانشگاه های مختلف ایران پرداخت. ماحصل ازدواج پروانه معصومی و مسعود معصومی یک پسر به نام نیما می باشد. همسر پروانه معصومی در شامگاه 12 اسفندماه سال 95 بر اثر بیماری درگذشت.

 

 

biography-parvaneh-massoumi-24
 

مهاجرت پروانه معصومی:
پروانه معصومی علت مهاجرتش به روستا را چنین گفت:
من خودم سال‌ها در تهران اجاره‌نشین بودم و این افزایش سالانه اجاره‌بها معضل بزرگی برایم بود. به همین جهت از تهران فرار کردم و به شمال پناهنده شدم و رفتم و با پولی که داشتم در شهر کوچکی یک خانه در روستای صومعه سرای گیلان گرفته است و در آنجا مشغول پرورش گل و گیاه است.

 

منبع : نمناک

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    تبلیغات متنی
    
    روی خط رسانه