شمانیوز

شهرام پوراسد مدتی به عنوان گوینده و بازیگر رادیویی در شبکه جوان کار و کرد و برنامه‌های پرمخاطبی را هم ساخت .

شهرام پوراسد مدتی به عنوان گوینده و بازیگر رادیویی در شبکه جوان کار و کرد و برنامه‌های پرمخاطبی را هم ساخت شهرام پوراسد متولد از 1347 در تهران،  و از هنرپیشه های گزیده‌کار اما خوشنام سینما و تلویزیون ایران است که نقش مهدی مظفری را در سریال ستایش 3 بازی می‌کند. ابتدا به نظر می رسید شهرام پوراسد نقش صابر را در ستایش 3 بازی کند اما ظاهرا نقش صابر در این فصل از سریال حضور جدی ندارد و به گفته کارگردان او را فقط در نماهایی از دور و با گریم مشابه فصل قبل خواهیم دید. به این ترتیب شهرام پوراسد بازیگر نقش مهدی مظفری شد.

 

بیوگرافی شهرام پور اسد بازیگر نفش مهدی در ستایش - شبکه خبری تهران نیوز | شبکه خبری تهران نیوز

شهرام پوراسد فارغ التحصیل لیسانس تئاتر از دانشگاه آزاد واحد تهران و دوره دیده عکاسی حرفه‌ای است،پس از چند سال عکاسی شهرام پوراسد سپس وارد عرصه بازیگری شد و مدت ها در رادیو نیز گوینده بود.

 

او فعالیت هنری خود را از دبیرستان با ورود به هنرستان عالی موسیقی شروع کرد و به صورت جدی ویولن می نواخت و همچنان ویلون ساز موردعلاقه‌ اوست و آن را می‌نوازد.

 

بیوگرافی شهرام پوراسد بازیگر سریال ستایش +عکس همسرش | ساتین

با راهنمایی پدر دوره های حرفه ای عکاسی را ابتدا در ایران و مدتی نیز در آلمان فراگرفت و در سال های 67 تا 1371 در چندین نمایشگاه عکس های خود را به نمایش گذاشت.

همزمان با کار عکاسی و در زمان دانشگاه فعالیت بازیگری خود را با تئاترهای دانشجویی شروع کرد. سپس در تئاترهای حرفه ای مانند آهو، اطلسی های لگدمال شده، آواز خان، دیکته، و گیلگمش بازی کرد.

شهرام پوراسد در سل 1372 وقتی 25 ساله بود اولین تجربه خود را با فیلم آخرین شناسایی به کارگردانی علی حاتمی به دست آورد و دو سال بعد در سال 74 با سریال فرار به تلویزیون رفت.

شهرام پوراسد مدتی نیز به عنوان گوینده و بازیگر رادیویی در شبکه جوان کار و کرد و برنامه‌های پرمخاطبی را هم ساخت  تا اینکه از سال 88 به مدت 10 سال از تلویزیون و رادیو فاصله گرفت و از سال 92 نیز از سینما دور شد.

 

زندگی-شهرام-پوراسد-5-600x500

شهرام پوراسد درباره سریال ستایش 3 می‌گوید:همیشه وسواس در انتخاب نقش را داشته ام و متاسفانه در سال های اخیر هم این قدر کیفیت کارهای پیشنهادی پایین بوده که با هیچ متر و معیاری نمی توانستیم بازی در آنها را قبول کنم.

شهرام پوراسد در سریال ستایش 3 نقش صابر برادرشوهر ستایش را بازی کند. پیش از پوراسد این نقش را رامسین کبریتی بازی می‌کرد. رامسین کبریتی چند سالی است که به ترکیه مهاجرت کرده است.

شهرام پوراسد نقش پررنگی در ستایش 3 دارد و شاهد صحنه‌های پرچالشی میان او با نرگس محمدی بازیگر نقش ستایش هستیم.

 

شهرام-پوراسد-و-همسرش-600x466

شهرام پوراسد می‌گوید: این سریال با دقت بسیار خاصی ساخته شده‌است و نقش من به عنوان فرزند بزرگ خانواده که حسادت‌هایی هم به برادر مرحومش داشته‌ بسیار چالشی و خاص است و نقشم را دوست دارم.

از زندگی شخصی شهرام پوراسد اطلاعات چندانی در دست نیست او ازدواج کرده و یک دختر دارد. شهرام پوراسد می‌گوید: دخترم همه دارایی باارزش من در زندگی است و هرکاری برای خوشبختی او می‌کنم.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied

  • فاطیما

    شهرام پوراسد عالی فلیم ستایش بازی می کنه