شمانیوز

روح الله زمانی در نخستین تجربه بازیگری خود در کنار هنرمندانی چون علی نصیریان، جواد عزتی، طناز طباطبایی به ایفای نقش پرداخته است.

روح الله زمانی در نخستین تجربه بازیگری خود در کنار هنرمندانی چون علی نصیریان، جواد عزتی، طناز طباطبایی به ایفای نقش پرداخته است. روح الله زمانی متولد سال 1384 بازیگر نوجوان ایرانی است که در نخستین تجربه بازیگری خویش در فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی جلوی دوربین رفت و توانست با بازی درخشانش نظر مثبت اهالی رسانه و صاحب نظران را بخود جلب کند. روح الله زمانی پیش از بازی در این فیلم در خیابان دست فروشی می کرد. 

 

روح الله زمانی بهترین بازیگر جوان جشنواره ونیز ۲۰۲۰ شد + بیوگرافی - ایمنا

روح الله زمانی در فیلم خورشید

فیلم خورشید به کودکان کار می پردازد. مجیدی، کارگردان این فیلم، نقش های اصلی را به دو کودک کار به نام های  روح الله زمانی  و شمیلا شیرزاد سپرد و حاصل کار بازی فوق العاده آنها شد.

  

شخصیت اصلی این فیلم را روح الله زمانی در نقش علی بازی می کند که وضع مالی خوبی ندارد و مادرش به علت داشتن مشکلات روانی در بیمارستان بستری است. علی به وسیله هم محله ای خود باخبر می شود که در زیرزمین مدرسه گنجی پنهان شده و تصمیم می گیرد به سراغ پیدا کردن این گنج برود. 

 

روح الله زمانی در سکانسی از فیلم« خورشید» که برای نخستین وارد آب انبار میشوند ، از ارتفاع افتاد و پایش را گچ گرفت. هومن بهمنش در مورد بازی روح الله زمانی در فیلم« خورشید» می گوید:" وی با وجود این که پایش در قسمتی از فیلم شکسته بود ولی با تمام توان کار کرد. روح الله تکنیک بازیگری را می فهمد."

روح الله زمانی در نخستین تجربه بازیگری خود در کنار هنرمندانی چون علی نصیریان، جواد عزتی، طناز طباطبایی به ایفای نقش پرداخته است. 

 

روح الله زمانی بهترین بازیگر جوان جشنواره ونیز ۲۰۲۰ شد + بیوگرافی - ایمنا

روح الله زمانی در جشنواره ونیز 2020

روح الله زمانی با بازی درخشان خود در فیلم خورشید ساخته مجید مجیدی موفق شد عنوان بهترین بازیگر جوان جشنواره فیلم ونیز در سال 2020  را بخوداختصاص دهد و جایزه مارسلو ماستریانی این جشنواره را بدست آورد. هرچند وی به دلیل ابتلا به کرونا در سالن حضور نداشت و مجید مجیدی بهمراه شمیلا شیرزاد دیگر بازیگر این فیلم برای گرفتن جایزه او روی صحنه رفتند، ولی روح الله زمانی در ویدئویی که فرستاده بود از هیئت داوران و مجیدی که مسیر زندگی او را تغییر داده است، تشکر کرد و گفت: امیدوارم روزی در دنیا هیچ کودک کاری وجود نداشته باشد.  

شمیلا شیرزاد دیگر بازیگر این فیلم در ونیز گفت:« من و امثال روح الله همه کودکیمان را در خیابان دست فروشی کردیم. من تا همین یک سال پیش دست فروشی می کردم. از آقای مجیدی ممنونم که رویاهای ما را به ما برگرداند.»

 

منبع : بیتوته

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied