شمانیوز

مسعود ده نمکی متولد سال 1348 در اهر کارگردان، نویسنده و روزنامه نگار، میباشد، مسعود ده نمکی با فیلم سینمایی اخراجی ها به شهرت فراوانی رسید.

مسعود ده نمکی متولد سال 1348 در اهر کارگردان، نویسنده و روزنامه نگار، میباشد، مسعود ده نمکی با فیلم سینمایی اخراجی ها به شهرت فراوانی رسید. آقای مسعود ده نمکی فارغ التحصیل علوم سیاسی از دانشگاه آزاد اسلامی است. پدر او اصالتا اراکی بوده و مادرش اهل شهرستان اهر میباشد، مسعود ده نمکی زمانی که 10 سال داشته به همراه خانواده اش به تهران مهاجرت کرده و در همان جا ماندگار شده است.

 

دادِستان» مسعود ده‌نمکی کلید خورد/ ایفای نقش سحر قریشی - خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان | Mehr News Agency

ازدواج و خانواده

آقای ده نمکی سالها پیش ازدواج کرده و صاحب دو دختر به نام های فاطمه و حنانه میباشد، او از دخترش می گوید:من سعی می کنم با دخترم رفیق باشم. دخترم آدم معتقدی است در ضمن شخصیت منتقدی دارد و اصولا به همه چیز با دید انتقادی نگاه می کند و یکی از منتقدان جدی من و آثارم است. کار آخرم را هم دیده است و دوست داشته حتی یکسری از دوستان و معلمانش را هم برای اکران خصوصی آورده بود. با هم خیلی فیلم می بینیم حتی اغلب فیلم های ایرانی را در سینما و روی پرده می بینیم. فیلم های ایرانی را دوست دارد و در «اخراجی های 1» هم نقش بچه ای که در کمد بود و امین حیایی نجاتش می دهد را بازی کرد. البته نه به خاطر اینکه بازیگر شود بلکه برای یادگاری یک نقش به او دادم.

 

ورود به سینما و شهرت با اخراجی ها

در سال 1386 فیلم بلند خود بنام اخراجی ها را ساخت این فیلم نزدیک 2.5 میلیارد فروش داشت، سپس سال 87 اخراجی های 2 به فروش 8.5 میلیارد تومان رسید. در سال 1390 با اخرجی ها سه 6 میلیارد در سینما فروش داشت.

وی پس از اخراجی ها، اخراجی های 2 و 3 را در سال های 1387 و 1390 ساخت. بد نیست بدانید که با اکران فیلم اخراجی ها، این فیلم با انتقاد خانواده شهیدی که فیلم بر پایه زندگی او ساخته شده بود روبرو شد. همچنین پس از اکران فیلم «اخراجی های 2» یک نویسنده مبنی بر کپی برداری از کتابش دست به اعتراض زد.

 

وقتی مسعود ده نمکی در ساختمان اسلحه به دست می گیرد / ببینید

فعالیت در تلویزیون

آقای ده نمکی علاوه بر سینما دو سریال دارا و ندار در سال 1388 و سریال معراجی ها در سال 1393 را ساخت و به مخاطبان تلویزیون ارائه کرد.

 

ماجرای انفجار مواد منفجره بر سر صحنه فیلم برداری

در هنگام ضبط و فیلمبردای فیلم معراجی ها ساخته مسعود ده نمکی، در صبح روز هجدهم دی ماه ١٣٩٣ هنگام فیلمبرداری در شهرک سینمایی دفاع مقدس تهران، انفجاری در سر صحنه رخ داد که منجر به کشته شدن پنج نفر و زخمی شدن سه نفر شد. سید جواد هاشمی یکی از بازیگران مجموعه سینمایی و فیلم 'معراجی ها' گفت ماده منفجره تی ان تی بود که در کنار خودرو محمدجواد شریفی راد، مسئول جلوه های ویژه قرار داشت و ناگهان منفجر شد. علی اکبر رنجبر، مدیر شهرک سینمایی دفاع مقدس هم در این حادثه جان خود را از دست داد. علاوه بر آقای رنجبر، محمدجواد شریفی راد، مهدی مرادی نژاد و رضا فرجی و جمشید احسانی فر که کنار خودرو ایستاده بودند و در حال آماده کردن صحنه فیلم برداری بودند، بر اثر این انفجار کشته شدند. سه نفر هم زخمی و به بیمارستان منتقل شدند. آقای مسعود ده نمکی در واکنش به این حادثه گفت:" این امر یک حادثه است و حادثه نیز هیچ گاه خبر نمی کند."

 

مسعود ده‌نمکی: نه مرغ می‌خواهند نه سیمرغ | خبرگزاری ایلنا

فیلم شناسی مسعود ده نمکی

فقر و فحشا (1382)

کدام استقلال؟ کدام پیروزی؟ (1385–1383)

 

فعالیت مسعود ده نمکی در سینما

اخراجی ها (1386)

اخراجی ها 2 (1387)

اخراجی ها 3 (1389)

رسوایی (1391)

معراجی ها (1392)

رسوایی 2 (1394)

زندانی ها (1397)

سریال های مسعود ده نمکی

دارا و ندار (1388)

معراجی ها (1393)

 

۱۲۰ بازیگر جلوی دوربین مسعود ده نمکی می‌روند/ گره‌گشایی از یک معما در «دادستان»

منتشر شده از او

اخراجی ها

اسارت و آزادگان به روایت تصویر

فرهنگ اصطلاحات اسرای ایران به انضمام دانستنی های از اسارت

کتاب شناسی اسارت

لبخند در اسارت

مجموعه ای از خاطرات اسرای ایرانی

معنویت در اسارت

مقاومت در اسارت دفتر اول

مقاومت در اسارت دفتر دوم

مقاومت در اسارت دفتر سوم

مقاومت در اسارت دفتر چهارم[12]

رسوایی

رسوایی 2

زندانی ها

 

منبع : نمناک

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied