شمانیوز

مطابق برنامه اعلام شده و بر اساس تبصره 1 ماده 33 آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات، مرحله دوم انتخابات تعیین نماینده مدیران مسئول در هیات نظارت بر مطبوعات، فردا، سه‌شنبه، 4 آذرماه 99 از ساعت 10 صبح تا 16 برگزار و نماینده مدیران مسئول با رای اکثریت آن‌ها انتخاب می‌شود.

به گزارش شمانیوز به نقل از دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، سید علاالدین ظهوریان دبیر این هیات،‌ اظهار داشت: طبق نظر هیات سه نفره موضوع تبصره 4 ماده 10 قانون مطبوعات، در مرحله دوم انتخابات، همه نامزدهایی که در مرحله اول شرکت داشته‌اند امکان حضور خواهند داشت که تا این لحظه 43 نفر از 116 داوطلب مرحله اول با ثبت انصراف در سامانه جامع رسانه های کشور، به صورت رسمی از ادامه رقابت انصراف داده اند و 73 نامزد در فهرست داوطلبین نمایندگی مدیران مسئول حضور دارند.

 

ظهوریان، اظهار امیدواری کرد؛ همه مدیران مسئول محترم که صلاحیت‌شان برای شرکت در انتخابات بر اساس تبصره 4 ماده 33 آیین نامه اجرایی قانون مطبوعات احراز و نام آن‌ها در فهرست اعلام شده است از این فرصت استفاده کنند و در انتخاب نماینده خود در هیات نظارت بر مطبوعات سهیم باشند.

 

بنابر اعلام دبیرخانه هیات نظارت بر مطبوعات، در مرحله دوم انتخابات نیز همچون مرحله نخست، نامزدها در صورت تمایل می‌توانند تا پایان وقت اداری روز قبل از برگزاری (ساعت 14:30 روز دوشنبه 3 آذرماه 1399) انصراف خود را به صورت رسمی اعلام نمایند.

 

گفتنی است، با توجه الکترونیکی بودن تمام مراحل انتخابات، ثبت انصراف نامزدها صرفا در سامانه جامع رسانه‌های کشور امکان پذیر است و اعلام انصراف داوطلبان به روش‌های دیگر از قبیل ارائه نامه کتبی یا اظهار در رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی موثر واقع نمی‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied