شمانیوز

مجری و گوینده رادیو و تلویزیون گفت: شرایطی که مرحومه آزادی نامداری در آن قرار داشت بسیار شرایط پیچیده‌ای بود و به خاطر همین مردم به خودشان اجازه می‌دادند که هرطور دوست دارند قضاوت کنند.

الهام صفوی‌زاده، مجری و گوینده صداوسیما در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی شمانیوز، اظهار داشت: علاقه‌مندان به عرصه گویندگوی و مجری‌گری باید پیش از ورود به این عرصه برخی آموزش‌ها را به خوبی فرا بگیرند و همچنین باید به یک سری شرایط خاص کنار بیایند. مثلاً کسانی که حالت مجریان زنده‌کار را دارند در هرلحظه ممکن است که هزاران ماجرای غیرقابل پیش‌بینی به وجود بیاید که باید بتوانند هم‌زمان آن را با شرایطس که دارند، هماهنگ کنند.

وی افزود: یک مجری باید آن‌قدر تمرین و مهارت داشته باشد که بتواند هم‌زمان شرایط گفتگو و شرایط ارتباطی با بیننده را حفظ کند.

مجری و گوینده رادیو و تلویزیون با اشاره به تقویت محتوای مخاطب‌پسند گفت: چقدر خوب است که در صداوسیما شایسته‌سالاری رعایت شود و از توان و ظرفیت این مجموعه به خوبی استفاده شود. افرادی هستند که در حوزه‌هایی دارای استعداد هستند ولی استعدادشان دیده نمی‌شود یا کلی ایده دارد ولی اصلاً شنیده نمی‌شود و کسی به آن توجه‌ای نمی‌کند. درست است که این مجموعه یک سری چهارچوب‌ها را  که چندین سال در آن وجود دارد، حفظ کرده اما مطمئناً تغییرات جدید باعث رضایت مخاطبان بیشتری می‌شود که قطعاً صداوسیما به آن توجه خواهد کرد.

صفوی‌زاده درباره فوت مرحومه آزاده نامداری عنوان داشت: مرگ آزاده نامداری همه ما را شوکه کرد و متأسفانه زمانی که او در قید حیات یک سری اتفاق افتاد. من در این اتفاقات تنها صداوسیما و رسانه‌های اینترنتی را مقصر نمی‌دانم بلکه فرهنگ‌مان را مقصر می‌دانم که هرکسی به خود اجازه قضاوت می‌دهد به خصوص قضاوت در خصوص موضوعاتی که اصلاً در رابطه با آن نمی‌داند. این مشکلات فرهنگی باعث شده تا در برخی موارد فکر کنیم آن چیزی که درست است را باور کنیم و دنبال جریان‌سازی و حاشیه‌سازی باشیم.

وی گفت: شرایطی که مرحومه آزادی نامداری در آن قرار داشت بسیار شرایط پیچیده‌ای بود و به خاطر همین مردم به خودشان اجازه می‌دادند که هرطور دوست دارند قضاوت کنند؛ درصورتی‌که شاید این طور نباشد و من فکر می‌کنم همه ما به نوعی مقصر هستیم و ضروری است که یک سری موضوعات فرهنگی را نو و  تازه کنیم.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied