شمانیوز
شما نیوز

برخورداری چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات از رکورد جدید در دریافت آثار

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان، ارسال بیش از یک هزار و 100 اثر به چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات را یک رکورد و استقبال گسترده دانست و گفت: اختتامیه این جشنواره به علت شرایط کرونایی به صورت مجازی برگزار گردید.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرشید فلاح در آیین اختتامیه این جشنواره که عصر چهارشنبه به صورت مجازی برگزار شد افزود: این جشنواره در ۱۲ رشته شامل ۶ رشته بخش اصلی و ۶ رشته بخش ویژه برگزار شد و بخش ویژه آن نیز برای اولین بار در این جشنواره پیش بینی شده بود. 

وی این جشنواره را با هدف رقابت خبرنگاران و فعالان رسانه، تولیدکنندگان محتوا در فضای چندرسانه‌‌ای، ادمین‌‌ها و فعالان فضای مجازی و شبکه‌‌های اجتماعی، فعالان، موسسات و نهادهای تخصصی قرآنی، عموم علاقه‌‌مندان به فرهنگ، هنر و رسانه قرآنی دانست و اظهار داشت:  این جشنواره کلیه موضوعات مرتبط با مفاهیم و آموزه‌‌های منطبق با قرآن کریم و معارف اهل بیت (ع) را در داشت.

فلاح، سبک زندگی اسلامی و قرآنی، وحدت اسلامی، انفاق و کمک‌‌های مومنانه، جهاد و مقاومت اسلامی، پوشش و عفاف، فرهنگ ولایت و مهدویت بابهره‌‌گیری از آموزه‌‌های قرآنی، مبارزه با ظلم و استکبارستیزی، آسیب‌‌های اجتماعی، آموزه‌های اخلاقی، قصص قرآن، ایثار و شهادت، سیمای پیامبراسلام (ص)، نیکی به پدر و مادر و صله‌رحم، نماز و نیایش، آثار و برکات نیکی در زندگی مردم، کسب روزی حلال و معاملات اسلامی و توجه به محیط زیست را از موضوعات مطرح در جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات برشمرد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان سمنان در خصوص داوری آثار رسیده به این جشنواره نیز گفت: داوران همگی از استادان مطرح حوزه مطبوعات و رسانه بودند و در هر رشته یک داور مجزا کار بررسی آثار رسیده را مورد بررسی و قضاوت قرار داد.

چهارمین جشنواره ملی مطبوعات و رسانه آیات عصر چهارشنبه برترین های خود را در بخش ها و رشته های مختلف معرفی کرد و به کار خود پایان داد.

 
 
 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied