شمانیوز
شما نیوز

دبیر ستاد امر به معروف در نامه ای خطاب به قالیباف:

مجلس به مسئله حضور فرزندان مسئولان در خارج از کشور ورود کند

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر طی نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور منسوبین درجه اول مسئولین در کشورهای غربی در جهت گیری های سیاسی آنها تأثیر دارد و باعث بدبینی مردم به نظام و کاهش سرمایه اعتماد عمومی می شود، خواستار ورود نهاد قانونگذار به این مسأله شد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز، سید محمدصالح هاشمی گلپایگانی قائم مقام رئیس و دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور  طی نامه ای به رئیس مجلس شورای اسلامی در این خصوص اظهار داشت: حضور منسوبین درجه یک مسئولان نظام در کشورهای غربی خصوصأ آمریکا، انگلستان و کانادا و تأثیر این امر بر جهت گیری سیاسی مسئولان از جنبه های مختلف مادی و معنوی برای کشور خسارتهایی به همراه دارد.

وی افزود: عدم وجود قوانین شفاف در این خصوص موجب افراط و تفریط ها و اجحاف هایی به ویژه در فضای رسانه ای می شود و لازم است که نهادهای ناظر و قانونگذار صریح و شفاف به این مسئله ورود کرده و به نحو دقیق چارچوب هایی را مشخص کنند تا کسانی که درگیر این مسأله هستند در مناصب حساس و مهم قرار نگیرند.

از مهمترین منکرها شکستن اعتماد عمومی جامعه است

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر با بیان اینکه از مهمترین منکرها شکستن اعتماد عمومی جامعه است، گفت: یکی از مواردی که جامعه را به نظام جمهوری اسلامی بدبین می کند، حضور گسترده بستگان مسئولین در کشورهای غربی است.

وی  همچنین گفت: چه ضرورتی دارد که این تعداد از فرزندان و منسوبین مسئولین در خارج از کشور حضور داشته باشند؟ اگر احیانأ تحصیل و حضور در خارج از کشور در مواردی لازم است، فرزندان مردم برای تحصیل اعزام شوند و فرزندان مسئولین در داخل تحصیل نمایند و مسئولین فرزندان خود را از ورود به این حوزه بازدارند.

دبیر ستاد امر به معروف در این نامه که خطاب به رئیس مجلس شورای اسلامی تنظیم شده است، تاکید کرد: انتظار می رود مجلس شورای اسلامی قوانینی وضع کند که فرزندان مسئولین طی مدت مسئولیت آنها به خارج از کشور عزیمت نکنند و اگر چنانچه رفتند، مسئولیت را واگذار کنند و بعد از این هم نامزدهای تصدی مسئولیت ها بدانند که هیچ مسئولیتی به افرادی که منسوبین درجه یک آنها در خارج از کشور هستند واگذار نخواهد شد.

زندگی فرزندان مسئولین در خارج از کشور در تصمیم گیری آنان اثر می گذارد

هاشمی گلپایگانی با بیان اینکه این موضوع ربطی به جناح های چپ و راست ندارد، گفت: قطعأ زندگی فرزندان و اقوام درجه یک مسئولین در خارج از کشور در تصمیم گیری آنان اثر می گذارد. نقل است مرحوم علامه حلی وقتی می خواست راجع به یک مسأله شرعی در خصوص حکم آب چاه نظر دهد ابتدا دستور داد چاه منزل خودش را پر کنند تا مبادا هنگام صدور فتوا به فکر چاه منزل خویش باشد.

دبیر ستاد امر به معروف در ادامه اظهار داشت: این چه رقابتی است که در محافل خانوادگی برخی مسئولین در خصوص تجارت و تحصیل فرزندان آنان در خارج از کشور ایجاد شده است؟ وقتی فرزندان و اقوام مسئولی در خارج از کشور باشند چگونه آن مسئول می تواند درباره قیمت ارز و دلار یا چگونگی مراوده با بیگانگان فارغ از منافع شخصی اظهار نظر و تصمیم گیری کند؟

قائم مقام رییس ستاد امر به معروف در پایان با اشاره به اهمیت این موضوع تأکید کرد: لازم است مجلس محترم شورای اسلامی به عنوان مهم ترین نهاد قانون گذار که وظیفه مهم ریل گذاری سیاست ها و خط مشی ها را بر عهده دارد، بررسی این موضوع را جدأ در دستور کار قرار دهد و برای مسئله ای که بر جهت گیری های سیاسی و استقلال رای مقامات مسئول و به تبع آن مجموعه نظام جمهوری اسلامی اثر مستقیم دارد، تدابیری اندیشیده و تصمیمی منطقی و شفاف اتخاذ کند.

انتهای پیام

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied