شمانیوز

شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): لیلی رشیدی گفت: باید بپذیریم بازیگری در سینما و تئاتر متفاوت است.

به گزارش خبرنگار شبکه مردمی اطلاع رسانی(شمانیوز): لیلی رشیدی بازیگر تئاتر و تلویزیون درباره حضور کمرنگ بعضی از بازیگران تئاتر در سینما گفت: همانطور که هر بازیگر سینمایی در تئاتر موفق نیست‌، ممکن است بازیگران شاخص تئاتر هم در سینما موفق نباشند.

او اضافه کرد: هرچند بازیگری‌، بازیگری است اما بازیگری در تئاتر و سینما هر یک فاکتورهای خاص خود را دارد و درک هر یک از این مدیوم‌ها تکنیکهای خاص خود را دارد که ممکن است تسلط به آن زمان‌بر باشد. ضمن اینکه با بالا رفتن سن دشوارتر هم می‌شود.

رشیدی با اشاره به اینکه سینما تاحدودی وابسته به ستاره‌ها و چهره‌ها است، افزود: اگر بازیگر درجه یک تئاتر بخواهد در سینما هم جا بیفتد، باید در سنین پایین‌تری در هر دو مدیوم حضور داشته باشد.

بازیگر نمایش‌های «پرفسور بوبوس» و «اسکیلیگ و بچه های پرواز» همچنین خاطر نشان کرد: فقط مساله بازیگری و تکنیکهای آن مطرح نیست بلکه روحیه تئاتری و سینمایی متفاوت است. در تئاتر روحیه جمعی و خیلی دوستانه‌ای وجود دارد اما در سینما یک بازیگر ممکن است در تمام مدت فیلمبرداری‌، هم بازی‌هایش را نبیند. به هرحال این تفاوت‌ها وجود دارد و نمی‌توان آنها را انکار کرد.

لیلی رشیدی چندی پیش نمایش «اسم» را به صحنه برد که با استقبال تماشاگران در تماشاخانه ایرانشهر روبرو شد.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied