شمانیوز
کد خبر : 890565

سیدعلی ضیا شب گذشته سه شنبه ۳۰ اسفند میزبان بهرام افشاری بازیگر سریال «پایتخت» بود.

به گزارش شمانیوز: بهرام افشاری در پاسخ به پرسشی درباره ماجرای خبری که مبنی بر برنده شدن سیمرغ توسط او برای فیلم «به کارگر ساده نیازمندیم» پخش شده بود، اما با اعلام نامزد‌ها او حتی جزو آن‌ها هم نبود، توضیح داد: جا دارد اول یک بیوگرافی از خودم بگویم. من از ۱۶ سالگی البته در شهرستان روی سن تئاتر بودم و این فضا را دوست داشتم. من با افتخار بچه همدان هستم. در فضای کار‌های کودک و فانتزی ۴، ۵ سال فعالیت داشتم و بعد تصمیم گرفتم به صورت حرفه‌ای کار را ادامه بدهم و به تهران آمدم و شاگرد استاد سمندریان شدم.
داستان جالب پیک موتوری شدن بهرام افشار + بیوگرافی و عکس
بازیگر «عصبانی نیستم» ادامه داد: زحمت و تلاشی پشت فیلمی که از آن نام بردی بود و جا دارد از اعتماد آقای منوچهر هادی تشکر کنم. به هر حال اعتماد کردن سخت است. آن‌ها قرار بود یک شخصیت بومی انتخاب کنند، اما با من روبرو شد و تمام محاسباتش بهم ریخت. من لهجه آذری بلد نبودم و ۴۰ روز تمرین کردم. در جشنواره هم مردم کار را دوست داشتند و مرا مورد لطف خود قرار دادند. اما آخر نشد. افشاری یادآور شد: حتی به من گفتند بهرام نیم ساعت دیگر که خبر‌ها اعلام می‌شود تو مهمان فلان برنامه شو و اواسط مصاحبه خبر نامزد شدنت را به تو اعلام می‌کنیم، اما مصاحبه من تمام شد و خبری نشد. او افزود: مردم خیلی بهتاش فریبا را دوست داشتند. من دنبال چرایی این موضوع هستم. او کار‌های درستی هم انجام نمی‌داد، اما چرا دوستش داشتند؟ او در خانواده سنتی زندگی می‌کند، اما اگر کاری هم مخالف خانواده انجام می‌داد صادق بود.
داستان جالب پیک موتوری شدن بهرام افشار + بیوگرافی و عکس
این بازیگر در پاسخ به اینکه چرا استقلالی هستی، تاکید کرد:، چون باید باشم! دوست ندارم در فضای فوتبالی کل کل کنم و به بقیه احترام می‌گذارم. من از باخت پرسپولیس در مقابل کشور‌های خارجی خوشحال نمی‌شوم. در مقابل نظام سرمایه داری ما داریم دست خالی جلو می‌رویم البته استقلال دست خالی تر. افشاری درباره بازیگر شدنش گفت: من خودم قبلا فوتبالیست هم بودم، اما نگذاشتند سراغ فوتبال بروم. اصلا فکر نمی‌کردم وارد هنر بازیگری شوم. در هر رشته‌ای که احساس می‌کنی می‌توانی در آن دیده بشوی، تهران نقطه اصلی است. من اگر ۴۰ درصد ۵۰ درصد از پیشرفت خودم را در شهر خودم داشتم به تهران نمی‌آمدم. اما چنین شرایطی فراهم نبود و من به تهران آمدم و خیلی زود تندیس بازیگری جشنواره تئاتر فجر را به دست آوردم. او یادآور شد: با پول آن جایزه به میدان گمرک رفتم و موتور خریدم و پیک موتوری شدم تا خرج خودم را دربیاورم. حالا که فکر می‌کنم می‌بینم چرا باید کسی که بهترین جایزه بازیگری را گرفته برای بقا پیک موتوری شود؟ امسال هم بهتاش فریبا در سریال پایتخت دیده شد و مردم دوستش داشتند و اینگونه بهرام افشاری شناخته شد. بازیگر «ایران برگر» با بیان اینکه نقش سختی را در فیلم آقای موتمن بازی می‌کنم و در این فیلم نقش یک نابینا را دارم، اظهار کرد: خود من مخاطب پایتخت بودم و از تمرین‌های تئاترم می‌زدم که «پایتخت ۱» را ببینم. من رفتم تست دادم و آقای تنابنده اعتماد کردند و اول در علی البدل و بعد در پایتخت این همکاری شکل گرفت. مردم خودشان را در پایتخت سهیم می‌دانند و امکان ندارد از خانه بیرون بروم و مردم مرا ببینند و نگویند «پایتخت ۶» چه زمانی پخش می‌شود؟ این هم خوشحال کننده است هم مسئولیت ما را زیاد می‌کند. ما در این شرایط، به سختی می‌خندیم و پایتخت پر از تمرین و ریزه کاری و جزئیات برای درآوردن صحنه‌های خنده دار است.
داستان جالب پیک موتوری شدن بهرام افشار + بیوگرافی و عکس
افشاری درباره سختی‌های سری پنجم سریال گفت: به آقای مقدم می‌گفتم پایتخت تا پیش از این همیشه در طبیعت و جنگل بود تا به من رسید شد ترمیناتور و جنگ ستارگان! قسمت‌های آخر ما فقط آهک نفس می‌کشیدیم و یک بار داشتیم دیالوگ می‌گفتیم، ناگهان وسط دیالوگ داد من به هوا رفت. همه ما را از عقرب‌های آنجا ترسانده بودند و من گفتم یک چیزی در کفشم است کسی کفشم را باز کند. بعد از بیرون آمدن آن هزارپای بزرگ همه با ترس راه می‌رفتیم. ولی تنها چیزی که برای من مهم بود باورپذیر بودن بهتاش فریبا و جواب دادن به اعتماد خانواده محبوب پایتخت بود. بازیگر «لانتوری» اعلام کرد: پایتخت جدید در راه است و قرار است یک سینمایی بسازیم. او درباره رفاقتش با نوید محمدزاده و هوتن شکیبا در پایان گفت: نوید و هوتن درخشان هستند و قبل از هر چیز داداش‌های من هستند و چیز‌های زیادی از آن‌ها یاد گرفته ام. ما تلاش کردیم قدرت نه گفتن را تمرین کنیم. شرایطی می‌رسید که مثلا ۲۰ هزار تومان در حسابمان بود و کار میلیونی به ما پیشنهاد می‌شد، اما قبول نمی‌کردیم، چون دنبال ارزشی بودیم که بتواند ما را در مسیر نشان دادن استعداد و توانایی هایمان قرار دهد. نوید و هوتن دقیقا در همین مسیر قرار گرفتند. جوان‌های خوب دیگری هم در تئاتر داریم که به زودی از آن‌ها خواهید شنید.
داستان جالب پیک موتوری شدن بهرام افشار + بیوگرافی و عکس
نام:بهرام نام خانوادگی:افشاری تاریخ تولد:۶ خرداد ۱۳۶۶ محل تولد:همدان وضعیت تاهل:مجرد شروع فعالیت:۱۳۸۲ قد:۱۹۸ سانتی متر به گزارش شمانیوز: بهرام افشاری در ۶ خرداد سال ۱۳۶۶ در همدان متولد شد؛ او تاکنون ازدواج نکرده و مجرد است. بهرام افشاری تاریخچه فعالیت هنری از سال ۱۳۸۲ کار تئاتر را در سطح آماتور در همدان آغاز نمود و به گفته خود بازیگری در تئاتر را بخاطر دور شدن از روزمرگی انتخاب کرد. اما کم کم به این حرفه علاقه‌مند شد و در سال ۱۳۸۸ بزرگترین تصمیم زندگی خود یعنی هجرت از همدان به پایتخت - تهران و شرکت در کلاس‌های بازیگری حمید سمندریان را گرفت. با این مهاجرت و تغییر رویه خود را توانست خود را به سطح حرفه‌ای بازیگری نزدیک کرده و فعالیت خود را در زمینه تئاتر بیشتر کند. قسمت اعظم فعالیت هنری او در تئاتر میباشد؛ بطوریکه در طی چند سال اخیر اکثرا در جشنواره تئاتر فجر حضور پر رنگی داشته است. اولین کاندید شدن او در جشنواره تئاتر فجر در سن ۲۴ سالگی او اتفاق افتاد. در فعالیت‌های اخیر خود در حوزه تئاتر نمایش جوجه تیغی را کارگردانی کرد که اتفاقا در این نمایش داستان زندگی خود را نوشته و بروی صحنه برد. این نمایش با استقبال قابل توجهی روبرو شد. داستان جالب پیک موتوری شدن بهرام افشار + بیوگرافی و عکس
سریال‌های بهرام افشاری پایتخت ۲ به کارگردانی سیروس مقدم ساخته شده در سال ۱۳۹۱ و اکران در نوروز ۱۳۹۲ علی البدل به کارگردانی سیروس مقدم ساخته شده در سال ۱۳۹۵ و اکران در نوروز ۱۳۹۶ پایتخت ۵ به کارگردانی سیروس مقدم ساخته شده در سال ۱۳۹۶ و اکران در نوروز ۱۳۹۷ کار‌های سینمایی بهرام افشاری عصبانی نیستم به کارگردانی رضا درمیشیان ساخته شده در سال ۱۳۹۲ ایران برگر به کارگردانی مسعود جعفری جوزانی ساخته شده در سال ۱۳۹۳ لانتوری به کارگردانی رضا درمیشیان ساخته شده در سال ۱۳۹۴ کارگر ساده نیازمندیم به کارگردانی منوچهر هادی ساخته شده در سال ۱۳۹۴ نیوکاسل به کارگردانی محمود قصابیان ساخته شده در سال ۱۳۹۵ آقای سانسور به کارگردانی علی جبارزاده ساخته شده در سال ۱۳۹۶
داستان جالب پیک موتوری شدن بهرام افشار + بیوگرافی و عکس
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه