کد خبر : 894435

رویا نونهالی متولد ۱۳۴۱ است که از اواسط دهه ۶۰ تا کنون در عرصه سینما، تلوزیون و تئاتر فعالیت داشته و در طول این سال‌ها موفق به کسب افتخارات و جوایز ارزنده‌ای شده است.

بیوگرافی رویا نونهالی داور عصر جدید + عکس به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از فردا: رویا نونهالی متولد ۱۳۴۱ است که از اواسط دهه ۶۰ تا کنون در عرصه سینما، تلوزیون و تئاتر فعالیت داشته و در طول این سال‌ها موفق به کسب افتخارات و جوایز ارزنده‌ای شده است.
آیا با زندگی نامه و افتخارات رویا نونهالی آشنایی دارید؟ وی یکی از زنان هنرمند و موفق از دهه ۶۰ تا کنون است. او در عرصه‌های سینما، تئاتر و تلوزیون نقش‌های زیبایی را ایفا نموده و هم اکنون به عنوان یکی از داروان مسابقه عصر جدید فعالیت دارد. این مقاله به بیوگرافی کامل این هنرمند اختصاص داده شده است. بیوگرافی رویا نونهالی رویا نونهالی یکی از با سابقه‌ترین و موفق‌ترین زنان هنرمند در تاریخ سینمای ایران است. وی در ۲۴ بهمن ماه سال ۱۳۴۱ در تهران متولد شد. او از سال ۱۳۶۲ تا کنون به عنوان بازیگر و کارگردان در عرصه‌های سینما، تلوزیون، تئاتر فعالیت داشته است.
بیوگرافی رویا نونهالی داور عصر جدید + عکس
اصالت و خانواده رویا نونهالی اصالت رویا نونهالی به روستای تاکر از توابع بخش بلده شهرستان نور در استان مازندران بر می‌گردد. خانواده ۷ نفره او متدین و سرشار از عشق بوده است. به گفته رویا نونهالی این عشق از والدین به او و چهار خواهر دیگرش منتقل شده است.
تحصیلات
تحصیلات دبیرستانی خانم نونهالی در مدرسه ژاندارک تهران بوده است و تحصیلات آکادمیک وی لیسانس رشته نقاشی از دانشکده هنر‌های زیبای دانشگاه تهران است. همچنین وی به زبان انگلیسی و فرانسه تسلط کافی دارد.
شروع فعالیت هنری شروع فعالیت‌های هنری وی و حضور در جلوی دوربین به سال ۱۳۶۶ بر می‌گردد. او در سال ۱۳۶۶ در فیلم "یار در خانه" به کارگردانی آقای خسرو سینایی به ایفای نقش پرداخته است.
بیوگرافی رویا نونهالی داور عصر جدید + عکس
اولین شهرت اگر چه نونهالی نقش‌های تأثیر گذار و قدرتمند بسیار فراوانی دارد، اما حضور وی در سریال "خواب و بیدار" که در سال ۱۳۸۱ توسط مهدی فخیم زاده ساخته شد؛ او را به شهرت و محبوبیت بسیار زیادی رساند. نونهالی در این سریال در نقش زنی به نام "ناتاشا" که به تازگی از خارج به کشور بازگشته است و به کمک یک مجرم سابقه‌دار دست به سرقت‌های مسلحانه می‌رند، ایفای نقش نمود.
زندگی شخصی و ازدواج رویا نونهالی در اوایل دهه هفتاد با آقای رامین حیدری فاروقی ازدواج کرد. رامین حیدری متولد ۱۳۴۵ و فارغ التحصیل رشته کارگردانی و فوق لیسانس پژوهش هنر است. همچنین از جمله فعالیت‌های وی علاوه بر کارگردانی، می‌توان به ساخت تیزر‌های تبلیغلاتی، ساخت مستند، فیلم نامه نویسی و تدریس در دانشگاه نیز اشاره نمود. ثمره این ازدواج موفق یک دختر به نام خاتون است.
بیوگرافی رویا نونهالی داور عصر جدید + عکس
افتخارات و فعالیت‌های هنری رویا نونهالی
کسب اولین نشان افتخار رویا نونهالی اولین هنرمند زنی است که پس از انجام اولین نقش خود در سینما، موفق به دریافت سیمرغ بلورین از هفتمین جشنواره فیلم فجر گردید. وی این نشان را به خاطر بازی در فیلم "عروسی خوبان" از آن خود کرد.
بیوگرافی رویا نونهالی داور عصر جدید + عکس
دیگر افتخارات رویا نونهالی ۱. برنده سیمرغ بلورین در سال ۱۳۷۸ به عنوان بهترین بازیگر نقش دوم زن در هجدهمین دوره جشنواره فیلم فجر، به خاطر ایفای نقش در فیلم "بوی کافور، عطر یاس" ۲. دریافت تندیس زرین در سال ۱۳۷۹ به عنوان بهترین بازیگر نقش مکمل زن از چهارمین جشن خانه سینما به خاطر ایفای نقش در فیلم "بوی کافور، عطر یاس" ۳. کاندیدای تندیس زرین در سال ۱۳۸۱ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از ششمین جشن خانه سینما برای ایفای نقش در فیلم "زندان زنان" ۴. کاندیدای سیمرغ بلورین در سال ۱۳۸۲ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و دومین دوره جشنواره فیلم فجر برای ایفای نقش در فیلم "هم نفس" ۵. کاندیدای سیمرغ بلورین در سال ۱۳۸۳ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و سومین دوره جشنواره فیلم فجر برای ایفای نقش در فیلم "ماهی‌ها عاشق می‌شوند" ۶. کاندیدای تندیس زرین در سال ۱۳۸۴ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از نهمین جشن خانه سینما برای ایفای نقش در فیلم "ماهی‌ها عاشق می‌شوند" ۷. کاندیدای سیمرغ بلورین در سال ۱۳۸۴ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر برای بازی در فیلم "عصر جمعه" ۸. کاندیدای تندیس زرین در سال ۱۳۸۵ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از دهمین جشن خانه سینما برای حضور در فیلم "عصر جمعه" ۹. کاندیدای تندیس زرین در سال ۱۳۸۷ به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از دوازدهمین جشن خانه سینما برای ایفای نقش در فیلم "خاک آشنا"
بیوگرافی رویا نونهالی داور عصر جدید + عکس
فعالیت‌های در عرصه تئاتر ۱. کارگردانی و ایفای نقش در تئاتر "تارتوف" در سال ۱۳۹۴ در تهران ۲. ایفای نقش در تئاتر "دیوان غربی شرقی" ساخته سید محسن حسینی در سال ۱۳۹۴ در تهران ۳. ایفای نقش در تئاتر "مثل آب برای شکلات" ساخته ابراهیم پشت کوهی در سال ۱۳۹۵ در تهران
فعالیت‌های تلویزیونی رویا نونهالی ۱. تله تئاتر تله موش در سال ۱۳۷۶ ۲. سریال خواب و بیدار در سال ۱۳۸۱ ۳. سریال ساعت شنی در سال ۱۳۸۶ ۴. سریال ساختمان ۸۵ در سال ۱۳۸۹ ۵. سریال سایه روشن در سال ۱۳۹۰ فعالیت فیلم در کوتاه حضور در فیلم کوتاه "زنی پوشیده با گردن بند"
فعالیت در نمایش خانگی سریال "شهرزاد"
بیوگرافی رویا نونهالی داور عصر جدید + عکس
فعالیت‌های سینمایی نونهالی ۱. حضور در فیلم سینمایی یار در خانه در سال ۱۳۶۶، ۲. فیلم سینمایی عروسی خوبان در سال ۱۳۶۷، ۳. فیلم سینمایی باغ سید در سال ۱۳۶۸، ۴. فیلم سینمایی مدرسه رجایی در سال ۱۳۶۸، ۵. آب را گل نکنید در سال ۱۳۶۸، ۶. فیلم سینمایی دیدار در استانبول در سال ۱۳۷۰، ۷. فیلم سینمایی پرنده آهنین در سال ۱۳۷۰، ۸. فیلم سینمایی مرد ناتمام در سال ۱۳۷۱، ۹. فیلم سینمایی آن‌ها هیچ کس را دوست ندارند در سال ۱۳۷۲، ۱۰. فیلم سینمایی فصل پنجم در سال ۱۳۷۵، ۱۱. فیلم سینمایی صنم در سال ۱۳۷۸، ۱۲. فیلم سینمایی بوی کافور، عطر یاس در سال ۱۳۷۸، ۱۳. فیلم سینمایی زندان زنان در سال ۱۳۷۹، ۱۴. فیلم سینمایی خانه‌ای روی آب در سال ۱۳۸۰، ۱۵. فیلم سینمایی هم نفس در سال ۱۳۸۲، ۱۶. فیلم سینمایی خواب خاک در سال ۱۳۸۲، ۱۷. فیلم سینمایی یک تکه نان در سال ۱۳۸۳، ۱۸. فیلم سینمایی ماهی‌ها عاشق می‌شوند در سال در سال ۱۳۸۳، ۱۹. فیلم سینمایی عصر جمعه در سال ۱۳۸۴، ۲۰. فیلم سینمایی خاک آشنا در سال ۱۳۸۶، ۲۱. فیلم سینمایی مانا در سال ۱۳۸۶، ۲۲. فیلم سینمایی نیلوفر در سال ۱۳۸۶، ۲۳. فیلم سینمایی صدا‌ها در سال ۱۳۸۷، ۲۴. فیلم سینمایی نیلوفر در سال در سال ۱۳۸۷، ۲۵. فیلم سینمایی تراژدی در سال ۱۳۹۲، ۲۶. فیلم سینمایی اعترافات ذهن خطرناک من در سال ۱۳۹۳، ۲۷. فیلم سینمایی داره صبح میشه در سال ۱۳۹۳، ۲۸. فیلم سینمایی دلم می‌خواد در سال ۱۳۹۳، ۲۹. فیلم سینمایی نیم رخ‌ها در سال ۱۳۹۳، ۳۰. فیلم سینمایی هلن در سال ۱۳۹۴، ۳۱. فیلم سینمایی مشکل گیتی در سال ۱۳۹۴، ۳۲. فیلم سینمایی نیمه شب اتفاق افتاد در سال ۱۳۹۴، ۳۳. فیلم سینمایی کفشهایم کو؟ در سال ۱۳۹۴ حضور نونهالی در برنامه عصر جدید وی در حال حاضر یکی از داوران مسابقه عصر جدید به تهیه کنندگی احسان علیخانی فعالیت دارد. این برنامه اکنون از شبکه ۳ سیما در حال پخش است.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید