شمانیوز

پیکر یوسف جاوید هنرمند تئاتر و تلویزیون با حضور گسترده اقشار مردمی بویژه هنرمندان در اردبیل تشییع شد.

 پیکر یوسف جاوید کارگردان و بازیگر تئاتر و تلویزیون عصر چهارشنبه از مقابل تالار فرهنگی هنری فدک اردبیل تشییع و در قطعه مفاخر اردبیل به خاک سپرده شد.

در این مراسم جمع کثیری از هنرمندان استان، شهروندان اردبیل و برخی از مدیران فرهنگی حضور داشتند.

یوسف جاوید متولد سال 1352 در اردبیل بوده و از هنرمندان برجسته تئاتر، تلویزیون، رادیو و سینمای این استان و کشور بود.

یوسف جاوید یکی از بازیگران بااستعداد تئاتر و تلویزیون اردبیل بود و به همین دلیل او را بیشتر به عنوان بازیگر می‌شناختند، در حالی که خود معتقد بود کار اصلی او طراحی صحنه تئاتر است و جوایزی را هم در این زمینه کسب کرده بود.

فعالیت این هنرمند فقید در تئاتر طی سال‌ها در زمینه‌های بازیگری، کارگردانی و طراحی صحنه و لباس بوده است. در مدیوم تلویزیون و سینما نیز یوسف جاوید نویسندگی، کارگردانی، تصویر برداری، بازیگری، تدوین، طراحی صحنه و لباس را تجربه کرده بود.

یوسف جاوید سابقه طولانی در بازیگری مجموعه‌های تلویزیونی داشت، از برنامه‌های سیمای اردبیل در دهه 60 تا سریال‌های سالانه شبکه سبلان در دهه‌های 80 و 90 از جمله تجربه‌های بازیگری جاوید بودند که او را به عنوان بازیگر بین مردم معروف و محبوب کرده بود.

او در دهه هفتاد در کار خود به اوج رسیده بود و نقطه عطف کارنامه بازیگری او را می‌توان در همان سال‌ها با بازی در مجموعه نوروز 76 و 77 به کارگردانی داریوش کاردان پیدا کرد.

یوسف جاوید به دلیل بیماری روز 21 خردادماه دارفانی را وداع گفت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه