شمانیوز

دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز مرحله دوم اجرای طرح شفافیت در این وزارتخانه خبر داد.

به گزارش خبرنگار شمانیوز و به نقل از روابط عمومی وزارت ارشاد، دستیار ارشد وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از آغاز مرحله دوم اجرای طرح شفافیت در این وزارتخانه خبر داد و با بیان اینکه مرحله اول شفاف سازی، سال گذشته با 8 اقدام اجرایی تعریف شد که بخش قابل توجهی از آن اجرا شد، تصریح کرد: اینک مرحله دوم پس از ارزیابی مرحله اول و اضافه کردن اقدامات اجرایی جدید در کنار تقویت اقدامات قبلی جمعا با 14 شاخص توسط شورای معاونان وزارتخانه ابلاغ شده است.

 

حسین انتظامی با بیان اینکه «با تدبیر وزیر محترم و همت مدیران و کارکنان وزارت فرهنگ وارشاد اسلامی خوشبختانه این وزارتخانه در موضوع شفافیت، پیشگام همه دستگاه‌ها محسوب می شود» توضیح داد: در مرحله دوم، الزاماتی گذاشته شده که ضمانت تحقق شفافیت باشد از جمله این که تخصیص بودجه همه معاونت ها و موسسات مرتبط، منوط به اقدامات چهارده گانه شده است. در این مرحله، انتشار برنامه ها، بودجه ها، آمار و اطلاعات برای تسهیل برنامه ریزی های فعالان فرهنگ و هنر، فهرست آثار ثبت شده از حیث صیانتی و حقوق مالکیت، علاوه بر ۸ محور قبلی تکلیف شده است. همچنین معاملات که قبلا فقط شامل معاملات کلان بود، در این مرحله شامل معاملات متوسط هم شده و همه زیر مجموعه‌های وزارت فرهنگ موظف شده اند تصویر قراردادهای خود را منتشر کنند.

 

به گفته دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات،  در مرحله دوم اجرای شفافیت در وزارت فرهنگ، انتشار گزارش‌های حسابرسی موسسات مشمول از جمله فارابی، موسسه نمایشگاه‌های ایران‌ و حدود بیست موسسه دیگر الزامی شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه