شمانیوز

کارگروه تخصصی بررسی شیوه‌نامه نحوه انتشار و‌دسترسی آزاد به اطلاعات “ قراردادها “ برای تصویب در کمیسیون برگزار شد.

به‌گزارش شمانیوز به نقل از دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، اطلاعات مرتبط با قراردادهای موسسات مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، یکی از مهمترین انواع اطلاعات موجود در موسسات است که از زمان اجرای قانون مورد توجه شهروندان قرار گرفته و درخواست خود را در سامانه ثبت کرده اند.
 
بنابراین گزارش و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از تعاملات و‌همکاری‌های موسسات مشمول در قالب انواع قراردادها تنظیم و برنامه ریزی می‌شود و این اطلاعات در زمره اطلاعات عمومی است، منعی برای انتشار از سوی موسسات وجود ندارد اما نیاز  به مفروضاتی دارد که باید برای انتشار اطلاعات رعایت شود. 
شیوه نامه مذکور با هدف تبیین بیشتر مفهوم قرارداد و‌ انواع اطلاعاتی که قابل ارایه هستند و چگونگی دسترسی به اطلاعات قراردادها در بخش حقوقی کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تهیه و تدوین شده است. 
 
در نشستی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور نمایندگان سازمان ها و نهادهای مرتبط با موضوع از جمله وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه، شهرداری، وزارت راه و شهرسازی، سازمان تامین اجتماعی ، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دیوان عدالت اداری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و... تشکیل شد نظرات و‌پیشنهادات برای مفاد شیوه نامه ارایه گردید.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه