شمانیوز

برنامه «ناخونک» با نگاهی طنز و با استفاده از آیتم‌های نمایشی، فرهنگ نقد عادت‌های ناپسند را به مخاطب منتقل می‌کند.

به گزارش خبرنگارشمانیوز و به نقل از باشگاه خبرنگاران: مجموعه ۹۰ قسمتی « ناخونک » به تهیه کنندگی محمد صالحیان و کارگردانی یزدان فتوحی است. این سریال با نگاهی طنز و با استفاده از آیتم‌های نمایشی کوتاه چند دقیقه‌ای، تلاش می‌کند ضمن فرهنگ سازی و نقد عادت‌های ناپسند شهروندی و اجتماعی فضایی شاد و مفرح را به بیننده القا کند.

«ناخونک» با تمرکز بر موضوعاتی، چون کانون خانواده، اختلاف نسل ها، مشکلات شهروندی و آپارتمان نشینی، مشکلات بیمارستان ها، هزینه‌های درمان، فرهنگ کتابخوانی، توجه به اماکن عمومی، ورزش و سلامتی، تربیت فرزندان و مطالبی از این دست، می‌کوشد رسالت رسانه‌ای خود را به بهترین نحو ممکن ارائه کند.

ابراهیم شفیعی بازیگر این مجموعه، در گفت و گو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره برنامه تلویزیونی «ناخونک» گفت: «ناخونک» طنز اجتماعی است که به برخی مشکلات در جامعه نگاه نقادانه دارد.

وی درباره تفاوت «ناخونک» با «خنده بازار» عنوان کرد: «ناخونک» با برنامه «خنده بازار» تفاوت دارد؛ «خنده بازار» بیشتر آیتم‌های نمایشی داشت، اما «ناخونک» سریالی است که در دل قصه‌های خود آیتمی همچون «عصر جدید»، «برنده باش» و «سیمای خانواده» دارد.

این بازیگر افزود: حسین رفیعی، مریم امیرجلالی، عزت الله مهرآوران و یزدان فتوحی نقش‌های فضای خانوادگی «ناخونک» را بازی دارند و در کنار قصه‌های این خانواده آیتم‌های طنز در نظر گرفته شده است.

شفیعی اظهار کرد: برای نزدیک شدن به شخصیت‌ها یزدان فتوحی کارگردان، شهرام خلج به عنوان گریمور و صداگذاری‌ها (در بخش دوبله) بسیار تاثیرگذار بودند.

وی ادامه داد: ابتدا «ناخونک» در شبکه استانی پخش شد و به خاطر استقبال آقای دارابی معاون امور استان‌ها دستور دادند که در شبکه شما هم باز پخش شود. البته احتمال پخش از شبکه‌های نسیم و سه بر اساس نظر و توافق مدیران وجود دارد.

ر

همه جای دنیا با کاراکتر برنامه های  موفق شوخی می‌کنند

این بازیگر در واکنش به برخی ناراحتی‌ها از شوخی با اشخاص و افراد توضیح داد: هیچ‌وقت به‌دنبال تمسخر کسی نبوده‌ایم و «ناخونک» چنین رویه‌ای را نداشته است. همه جای دنیا با شخصیت، برنامه و سریال‌های موفق شوخی می‌کنند. از آقای لطف الله سیاهکلی مدیر سروش، محمد صالحیان تهیه کننده، یزدان فتوحی کارگردان و آقای دارابی معاون امور استان‌ها به خاطر همراهی و ساخت این پروژه تشکر می‌کنم.

 

شفیعی درباره واکنش بشیر حسینی داور عصر جدید درباره این شوخی‌ها توضیح داد: برنامه «عصر جدید» بسیار مورد استقبال قرار گرفت و آقای حسینی نسبت به نقش خود در ناخونک استقبال کرد. حتی به پشت صحنه لوکیشن آمد و با گروه گفت‌وگو کرد.

ر

شفیعی درباره حضور پسر خود به عنوان خواننده در برنامه ناخونک بیان کرد: کسرا هنرستان موسیقی درس می‌خواند؛ به صورت آکادمیک موسیقی را ادامه می‌دهد. از چهارسالگی هم موسیقی را دنبال می‌کند و با توجه به اینکه فقط ۱۶ سال دارد، سه قطعه با صدای او منتشر شده است.

ر

در ادامه، کسرا شفیعی هم به خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص خوانندگی برنامه ناخونک گفت: از چهار سالگی در حوزه موسیقی کار خود را آغاز کردم و کنار اساتید برجسته همچون پدرام طاهریان و سامان احتشامی موسیقی آموختم.

وی ادامه داد: این روز‌ها در هنرستان موسیقی به صورت آکادمیک این رشته را دنبال می‌کنم.

ر

شفیعی پیرامون قطعاتی که تاکنون از او منتشر شده، اظهار کرد: این شب‌ها تیتراژ برنامه ناخونک به نام «زندگی قشنگه» از من پخش شده که ترانه و آهنگسازی مجتبی مصری، تنظیم حسین کرمی، میکس و مستر مرتضی تقی زاده را به همراه داشته است. البته دو قطعه دیگر «خودش بود» و «کجا برم» نیز به صورت رسمی از من منتشر شده است.

در ادامه تیتراژ برنامه «ناخونک» به نام «زندگی قشنگه» را مشاهده کنید:

 
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه