شمانیوز
کد خبر : 946352

اختصاصی شمانیوز:

گوشی‌های هوشمند از جمله ابزارهایی است که در صورت نصب یک اپلیکیشن مناسب، می تواند در شرایط اضطراری جان شما و عزیزانتان را از مرگ نجات دهد.

به گزارش اختصاصی شمانیوز به نقل از آی‌تی‌نیوز، به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا زندگی مردم سراسر جهان مختل شده و سلامتی همه در معرض خطر و هر لحظه ممکن است به کمک فوری نیاز داشته باشید. اما نگران نباشید وسیله نجات شما در شرایط اورژانسی همه اکنون در جیبتان است؛ تلفن همراه شما

بله این وسیله به ظاهر کوچک بر خلاف خودرو یا خانه که نمی تواند همه جا در کنار شما باشد همیشه همراه و در جیب یا کیف شماست. در عصر حاضر که تکنولوژی حرف اول را می زند گوشی موبایل تنها یک وسیله برای ارتباط تلفنی با تصویری با دیگران نیست. گاهی با دانلود و نصب یک برنامه کاربردی مناسب در گوشی خود، می توانید از این وسیله کوچک، به عنوان ابزار نجاتی برای خود و اطرافیانتان در شرایط اورژانسی استفاده کنید. ما در اینجا 5 برنامه ضروری برای گوشی شما را معرفی کرده ایم در ادامه با ما همراه باشید.

 

1- FEMA

سازمان مدیریت بحران فدرال آمریکا که به اختصار فما (FEMA) نامیده می شود اپلیکیشنی طراحی کرده است که به کمک آن می توانید در شرایط اضطراری، دیگران را از وضعیت خود آگاه کنید. این برنامه شامل دستورالعمل‌های حیاتی برای هر نوع فاجعه قابل تصور است؛ از بیوتروریسم(جنگ های بیولوژیک) گرفته  تا بلایای طبیعی و انفجارهای هسته ای.

در بخش تنظیمات این برنامه می توانید شهر محل سکونت خود و کدپستی خود را وارد کنید. این برنامه احتمال بروز بلایای طبیعی در منطقه محل سکونت شما را پیش بینی می کند. حتی می توانید هشدارهای برنامه را برای وقایع مثل سونامی، آتش سوزی یا زلزله  تنظیم کنید. یکی از قابلیتهای اصلی FEMA  این است که در شرایط وقوع بلایای طبیعی، می تواند شما را به نزدیکترین پناهگاه اضطراری در منطقه محل زندگی شما هدایت کند.

 

9bf7668c-770b-4ca2-b794-1358fe2e6bb7

 

2- ICE (اطلاع رسانی شخصی و تماس اضطراری)

در گوشی های اندرویدی بخشی به نام تماس اضطراری قرار دارد که نیازی به باز کردن قفل گوشی ندارد و با فشردن آن، بلافاصله با یک مرکز اورژانس ارتباط برقرار می شود. اما می توان با استفاده از قابلیتICE  شماره های پیش‌فرض تماس اضطراری را به شماره مخاطبین خود تغییر داد و در شرایط اضطراری بدون باز کردن قفل گوشی، با مخاطب دلخواه خود تماس فوری برقرار نمایید. حتی اگر بیهوش بوده یا قادر به برقراری ارتباط  نباشید پاسخگویان اورژانس هنگام بررسی تلفن شما از این طریق متوجه می شوند که باید با چه کسی تماس بگیرند.

هنگام نصب برنامه برای نخستین بار، شما باید مشخصات خود از جمله نام، تاریخ تولد، گروه خونی، اطلاعات مربوط به داشتن آلرژی یا بیماری خاص و همچنین تمایل به اهدای عضو را وارد نمایید. سپس برنامه به شما این امکان را می دهد تا یک مخاطب اصلی را به صورت دستی یا با جستجو در برنامه مخاطبین تلفن خود به آن اضافه کنید.

 

41e434a5-b896-420f-941d-16b06c444f93

 

3- Life360

حتی اگر در هنگام وقوع حوادثی مانند زلزله یا سیل، شما مصدوم نشده باشید قعطا اولویت اول شما در اینگونه مواقع اضطراری ، یافتن و تماس با سایر اعضای خانواده‌تان است. Life360 به شما کمک می کند تا اعضای خانواده خود را ردیابی کرده و از سلامت آنان مطمئن شوید.

 این اپ در واقع یک شبکه خصوصی میان اعضای خانواده و دوستان شما ایجاد می‌کند که موقعیت همه اعضا را در لحظه روی نقشه نمایش می‌دهد. به این ترتیب شما به جای تماس گرفتن می‌توانید موقعیت عزیزانتان را در Life360  ببینند.

همچنین در این برنامه می‌توانید گروه‌های مختلفی بسازید و افراد مختلفی را به آن دعوت کنید. در این اپ حتی امکان چت کردن با اعضا نیز وجود دارد و مسیر حرکت آنها قابل مشاهده است. دیگر ویژگی خوب این برنامه نمایش میزان شارژ باتری گوشی اعضا است که دیگران را نسبت به احتمال خاموش شدن دستگاه شما آگاه می‌سازد.

 

85lbV5T7fWlY

 

4- برنامه صلیب سرخ

در هنگام بروز یک فاجعه طبیعی یا بیماری همه‌گیر، ممکن است اورژانس به دلیل ازدیاد تماسها و فشار موجود در آن شرایط، نتواند سریع به شما پاسخ دهد بنابراین تا زمان رسیدن اورژانس، باید کمکهای اولیه برای مراقبت پزشکی از خود یا دیگران را انجام دهید. اپلیکیشن رسمی صلیب سرخ به شما کمک می کند تا در شرایط اضطراری اقدامات اولیه را برای افراد آسیب دیده انجام دهید. در واقع شما در این برنامه، مشاوره‌های تخصصی برای شرایط اضطراری که ممکن است در هر ساعتی از شبانه روز اتفاق بیفتد را بدست خواهید آورد.

این برنامه همچنین برای پاسخ به طیف وسیعی از شرایط اضطراری، دستورالعمل های ویدئویی و کتبی برای کاربرانش اماده کرده است و با فیلم ها و مشاوره‌های ساده وگام به گام، شما را از اصول کمک های اولیه کاملا آگاه می کند. قابلیت دیگر برنامه این است که می تواند با استفاده از GPS گوشی شما، لیستی از بیمارستانهای محلی با شماره مستقیم ارائه دهد.

 

343425e1-d7ff-4e61-9f4c-0a4ab6fcaafd

 

5- Pet First Aid (اورژانس حیوانات خانگی)

Pet First Aid  یک برنامه پاسخگویی اضطراری برای صاحب حیوان خانگی است . این اپلیکیشن دقیقاً مانند نمونه خدمات اورژانس انسانی طراحی شده است و دستورالعمل هایی برای درمان سوختگی ، زخم، استنشاق دود ، صدمات ناشی از سقوط و سایر موارد را به کاربر ارائه می دهد.

در این برنامه زبانه‌هایی وجود دارد که اطلاعات حیوان خانگی شما و دامپزشک آن را می توانید ذخیره کنید. ادر صورتی که مجبور باشید به دلایل اضطراری به طور موقت حیوان خود را به جایی منتقل کنید در معرفی یک پانسیون حیوانات به شما کمک خواهد کرد.

 

233351_357

 

مترجم: مریم حسینی

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه