شمانیوز

اختصاصی شمانیوز:

گوگل کروم به منظور کاهش مصرف دیتا و همچنین طول عمر باتری دستگاه کاربران، در آپدیتی جدید، تبلیغاتی که برنامه‌نویسی بدی دارند مسدود می کند

به گزارش اختصاصی شمانیوز به نقل از سی‌نت نیوز، این روزها تبلیغات به عنوان منبع اصلی درآمد به ویژه در وب‌سایتها شناخته می شود؛ گاهی اوقات این تبلیغات که شامل پخش ویدیو‌های خودکار، بنر‌های بزرگ و ... هستند نه تنها  بسیار آزاردهنده بوده و کاربر را کلافه می‌کند بلکه باعث کاهش سرعت اینترنت و طول عمر باتری دستگاه یارانه یا گوشی وی می شود. البته بلاک کننده های تبلیغاتی امروزه در دستگاه‌های تلفن همراه و رایانه های شخصی به طور فزاینده ای متداول هستند اما شرکت گوگل خود دست بکار شده و قرار است به زودی از طریق مرورگر کروم این تبلیغات را مسدود و حذف کند.

 

282141

 

این غول فناوری به تازگی اعلام کرده به منظور افزایش قدرت پردازش، طول عمر باتری و کاهش مصرف دیتا، تبلیغاتی که میزان نامتناسبی از منابع افزاره‌ها را مصرف می‌کنند حذف خواهد کرد.

البته این اقدام گوگل برای آن دسته از تبلیغاتی است که به شکل بد برنامه‌نویسی شده‌اند و بیش از 4 مگابایت از داده‌های شبکه مصرف می کنند.

"مارشال وال" مدیر برنامه کروم در این باره گفت: بر اساس بررسی های گوگل مشخص شد این گونه تبلیغات که به عنوان پرمصرف‌ترین تبلیغات شناخته شده اند در مقایسه با ۹۹.۹ درصد کل تبلیغات، به میزان بیش‌تری از پهنای باند شبکه یا سی‌پی‌یو استفاده می‌کنند. لذا چنین تبلیغاتی پس از شناسایی توسط گوگل کروم، حذف شده و متخلفان با اخطار "تبلیغ حذف شده است"روبه رو می شوند.

 

به گفته گوگل، یکی از انواع تبلیغاتی که باید حذف شوند مواردی است که از سخت افزار رایانشی شما برای استخراج رمزارز استفاده می کند. استخراج رمزارز به فرایندی گفته می‌شود که در آن، از رایانه برای حل مسئله‌های پیچیده محاسباتی در جهت تولید پول دیجیتالی مثل بیت‌کوین استفاده می کنند. چنین استخراجی به مقدار زیادی به توان پردازش نیاز دارد به همین دلیل خلاف‌کاران، برنامه‌هایی درون برنامه تبلیغات تعبیه می‌کنند تا از رایانه‌ای که این تبلیغات را نشان می دهد استفاده کنند به طوری که حتی صاحب رایانه هم متوجه نخواهد شد. لذا کروم در صورتی که خود کاربر با اینگونه تبلیغات وارد تراکنش نشده باشد، منابع مصرفی تبلیغات نمایشی را محدود خواهد کرد.

 

راه اندازی سایت آزمایشی برای تبلیغ‌کنندگان

این اقدام گوگل در حالی صورت می گیرد که ممکن است با نارضایتی تبلیغ کنندگان مواجه شود البته گوگل  یک سایت آزمایشی راه اندازی کرده  تا تبلیغ‌کنندگان پیش از انتشار آگهی خود، با بارگذاری آن در این سایت، مطمئن شوند که  تبلیغات آنها در گوگل کروم کار می کند یا خیر.

گفتنی است به دلیل اینکه عمده درآمد گوگل به تبلیغات آنلاین وابسته است این شرکت در سال 2016 اعلام کرد که کروم تبلیغات را مسدود نمی کند. اما در سال 2018 مجبور به مسدود کردن تبلیغات در وب سایتها شد.

بر اساس این گزارش، قرار است این فناوری جدید گوگل، در ماه اوت در کروم تعبیه شود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه