شمانیوز

اختصاصی شمانیوز،

به دنبال از سرگیری تدریجی فعالیتهای اقتصادی در چین، شرکت اپل قیمت گوشی‌های جدید آیفون خود را کاهش داد.

به گزارش اختصاصی شمانیوز به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، در حالیکه شیوع ویروس کرونا در طی چندماه اخیر دکمه تعطیلی اقتصاد جهانی را فشار داده است چین فعالیتهای اقتصادی خود را به تدریج از سرگرفته است. در همین راستا شرکت اپل نیز به منظور شروع فعالیت خود در این کشور، قیمت جدیدترین آیفون‌های خود را کاهش داده و تخیفهای ویژه‌ای برای مشتریانش در نظر گرفته است. این اتفاق پیش از برگزاری جشنواره بزرگ خرید آنلاین با نام 6.18 در چین صورت گرفته و پیش بینی می شود استقبال گسترده ای از آن صورت گیرد.

 

8e7cb51383e1803e0ab1452536fde5d7c425b4cf - Copy

 

 

شرکت اپل در چین محصولات خود را از طریق کانالهای مختلف به فروش می رساند که می توان به  سایت چینی تجارت الکترونیکی تی‌مال(Tmall) زیرمجموعه شرکت علی بابا و JD.com سرسخت ترین رقیب شرکت علی بابا در حوزه تجارت الکترونیک در این کشور اشاره کرد؛ اپل در هر دو سایت یک فروشگاه رسمی دارد.

 

قیمت آیفونهای جدید اپل در "تی‌مال" و "JD.com"

در "تی‌مال"، کاربران می توانند گوشی مدل آیفون 11، 64 گیگابایتی را 4،779 یوان (669.59 دلار) خریداری کنند، که این قیمت حدود 13٪ پایین تر از قیمت اصلی آن (4،499 یوان) است.

آیفون11 پرو به جای 8،699 یوان به قیمت 7،579 یوان و آیفون پرومکس نیز به جای قیمت اصلی 9،599 یوان، 8359 یوان به فروش می رسد. این در حالی است آیفون SE که به تازگی عرضه آن آغاز شده است به عنوان ارزان‌ترین آیفونِ اپل به ارزش 3،299 یوان، با قیمت 3،099 یوان در این وبسایت چینی عرضه شده است.

در این بین  "JD.com"رقیب  "تی‌مال" نیز  تخفیف‌های بیشتری را برای آیفون های اپل در نظر گرفته است. به عنوان مثال مدل 64 گیگابایتی آیفون 11  با 21 درصد تخفیف، 4599 یوان، آیفون 11 پرو 6999 یوآن، آیفون 11 پرومکس 7،499 یوان و آیفون  SE 3،069 قیمت‌گذاری شده اند. البته این محصولات در وبسایت رسمی چینی اپل شامل کاهش قیمت ها نشده اند.

سخنگوی JD.com اعلام کرد: این شرکت در طول جشنواره خرید 6.18 نیز هر روز تخفیفاتی برای مشتریان خود در نظر گرفته است که ساختار تخفیف هر روز متفاوت خواهد بود.

به گفته این سخنگو، میزان فروش محصولات اپل در نخستین ساعت فروش در اول ژوئن به سه برابر نسبت به مدت مشابه سال گذشته رسیده است.

 

حضور مجدد اپل در جشنواره خرید آنلاین 6.18

تخفیف‌های سنگین برند پرطرفداری مانند اپل برای جشنواره خرید 6.18 که در تاریخ 18 ژوئن برگزار می‌شود رقابت شدیدی بین غول‌های تجارت الکترونیکی این کشور ایجاد کرده است. گفته می شود این دومین بار است اپل در جشنواره 6.18 شرکت کرده است. سال گذشته با ارائه تخفیف و تبلیغات، استقبال خوبی از سوی کاربران صورت گرفت. پیش بینی می شود امسال نیز به دلیل دوران پس از تعطیلی اقتصادی(به دلیل شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان ) زمان بسیار خوبی برای فروش محصولات خواهد بود زیرا مردم بسیار مراقب هزینه‌ها هستند و تخفیف ها باعث تحریک تقاضا می شود. این در حالی است که تخفیفهای پیشین محصولات اپل اغلب به دلیل عدم تقاضا برای تلفن‌های هوشمند آیفون بوده است.

تجزیه و تحلیل اخیر کارشناسان فروش در چین نشان می‌دهد که این شرکت در ماه آوریل با شروع مجدد فعالیتهای اقتصادی، شاهد رشد اقتصادی جدی در چین بود. اپل امیدوار است که این تبلیغات و تخفیفات، کاربران قدیمی تر آیفون را تشویق به ارتقای گوشیهای خود کنند.

گفتنی است اپل به دلیل کنترل قیمتها و ارائه تخفیف محصولات دربین فروشندگان شخص ثالث بسیار مشهور است اما مشاهده تخفیف در فروشگاه های رسمی اپل در چین کمتر متداول است.

 

مترجم: مریم حسینی

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه