شمانیوز

گوشی سامسونگ صرف نظر از قیمت آن و در مقایسه با مدل های متعددی که در بازار موجود است، جزء گوشی های قدرتمند و خوب بازار محسوب می شود.

بنابراعلام ۱۹ کالا، ممکن است در مواردی گوشی های سامسونگ نیز همانند بسیاری دیگر از موبایل های موجود در بازار مشکلاتی داشته باشند خصوصا اگر از گوشی خود مدت طولانی است که استفاده می کنید؛ در این صورت ممکن است عملکرد آنها کمی کُند شود.

جالب است بدانید که این مورد ممکن است برای هر گوشی با هر مدل و هر برندی اتفاق بیافتد و مختص به یک برند خاص نیست؛ اما در ادامه ۱۹ کالا به ترفندهایی برای رفع مشکل کُندی گوشی های سامسونگ اشاره می کند.به نظر شما چگونه می توان از کُند شدن گوشی سامسونگ به مرور زمان جلوگیری کرد؟ در ادامه به ترفندهایی برای رفع این مشکل اشاره خواهیم کرد.

ری استارت کردن

اولین مرحله و اولین موردی که شاید همه ما نه تنها در مورد گوشی سامسونگ، بلکه هر برندی امتحان کرده ایم، ری استارت کردن است.

همیشه لازم نیست به دنبال راه حل های پیچیده باشید، گاهی ساده ترین روشن بهترین نتیجه را به همراه دارد. این امر در مورد گوشی های سامسونگ هم صادق است. در واقع اولین تجویز در این موارد روشن و خاموش کردن گوشی سامسونگ یا همان ری ستارت کردن است.

اگرچه انتظار می رود که برنامه ها و اپلیکیشن ها همیشه به خوبی کار کنند؛ اما ظاهرا این امر ممکن است همیشه هم اتفاق نیافتد به همین منظور ری استارت کردن اولین و ساده ترین راه حل است.

۱۹ کالا به شما پیشنهاد می دهد که قبل از اینکه راه حل جدی تری را برای رفع مشکل کُند شدن گوشی سامسونگ در نظر بگیرید آن را ری استارت کنید. با این عمل از اختلال ناشی از تولید یک سری کدهای ناخواسته در گوشی خود خلاص خواهید شد. بعد از آن می توانید اگر مشکل جدی تری دارید را پیدا کنید.

همان طور که می دانید اگر به مدت ۲ ثانیه دکمه پاور را فشار دهید می توانید موبایل خود را ری استارت کنید در صورتی که دکمه بیکسبی فعال باشد هم می توانید با فشار هم زمان دکمه پاور و دکمه کم کردن صدا این کار را انجام دهید.

بررسی اپلیکیشن ها

دلیل دیگری که ۱۹ کالا برای کُند شدن گوشی سامسونگ بیان می کند این است که احتمالا این کُندی مربوط به عملکرد بد دو یا چند اپلیکیشن است. حال چگونه بفهمیم برنامه هایی که نصب کرده ایم مشکل ساز هستند، یا خیر؟

یکی از نشانه های این اختلال می تواند مصرف بیش ازحد باتری باشد، از این رو این نکته را در نظر داشته باشید که خالی شدن باتری همیشه هم مربوط به خود باتری نیست و حتی ممکن است دلایل دیگری نیز داشته باشد که باید به این موارد هم توجه داشته باشید؛ بنابراین ما به شما توصیه می کنیم که کُندی گوشی به همراه مصرف بالای باتری را جدی بگیرید و به برنامه های نصب شده، مشکوک شوید.

حال چگونه می توانید مشکل را تشخیص دهید و آن را برطرف کنید؟ می توانید از طریق Setting> device care> battery> battery usage مصرف باتری خود را کنترل و بازرسی کنید.

جالب است بدانید که رابط کاربری گوشی سامسونگ این امکان را در بسیاری از مدل ها فراهم کرده تا کاربران بتوانند حتی مصرف باتری روزهای قبل گوشی خود را نیز مورد بررسی قرار دهند.

چک کردن مصرف باتری در روزهای قبل نیز دید کلی تری نسبت به گوشی به شما می دهد. یکی دیگر از راه هایی که می توانید برای جلوگیری از کُند شدن گوشی سامسونگ و یا رفع آن انجام دهید این است که میزان اشغال حافظه رم توسط برنامه خاصی که در گوشی شما نصب شده را بررسی کنید.

اگر مشاهده کردید که حافظه گوشی شما بیش از اندازه اشغال شده، قطعا می تواند مربوط به یک برنامه مخرب باشد. از این رو میزان حافظه ای را که هر برنامه می تواند در گوشی سامسونگ اشغال کند را نیز بررسی کنید.

برای این کار به قسمت Setting بروید و از device care گزینه memory را انتخاب کنید؛ اما در نظر داشته باشید که میزان حافظه باقی مانده گوشی سامسونگ را هم بررسی کنید.

برنامه های اضافی را حذف کنید.

بسیاری از ماها برنامه هایی را نصب می کنیم بدون اینکه از آنها استفاده کنیم، غافل از اینکه این برنامه ها می توانند سرعت گوشی ما را کم کنند و علاوه بر این مقداری از حافظه را نیز اشغال می کنند.

ازاین رو ۱۹ کالا به شما توصیه می کند که این برنامه ها را از حافظه گوشی حذف کنید. می توانید از مسیر setting>apps>menu button>sort by>last used برنامه مورد نظر خود را پیدا و حذف نمایید.

حتی می توانید برنامه هایی که فعلا نیاز ندارید و ممکن است در آینده به آن نیاز پیدا کنید را غیرفعال کنید. با این کار حافظه بیشتری از گوشی سامسونگ آزاد می شود.

راه دیگری که ۱۹ کالا به عنوان یک روش ساده به شما پیشنهاد می کند برگرداندن تنظیمات گوشی به حالت تنظیمات کارخانه یا ریست فکتوری است؛ اما در نظر داشته باشید که با این کار تمام تنظیمات، تغییرات و سفارشی سازی هایی را که انجام داده اید پاک خواهد شد. ازاین رو به شما توصیه می کند که قبل از انجام این کار از اطلاعات خود فایل پشتیبان تهیه کنید.

نتیجه گیری:

اگر قیمت گوشی را در نظر داشته باشیم سامسونگ مدل های متنوعی را از این نظر راهی بازار کرده تا هم بتواند با شرکت های دیگر به خوبی رقابت کند و هم تمام سلایق را پوشش دهد.

۱۹ کالا به شما توصیه می کند که برای جلوگیری از کُند شدن عملکرد گوشی خود تمام موارد گفته شده را در نظر داشته باشید، به این دلیل که علت اصلی کُند شدن به نحوه ی استفاده شما از گوشی برمی گردد، ازاین رو با انجام برخی از کارهای بسیار ساده می توانید به مدت طولانی تری از گوشی خود استفاده کنید.

 

منبع : ایسنا

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

تبلیغات متنی

روی خط رسانه