شمانیوز

رپرتاژ اگهی /

تلفن سانترال به نوع ویژه‌ای از دستگاه‌های تلفن گفته می‌شود که قابلیت کار کردن با دستگاه‌های سانترال را داشته باشد. این تلفن‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان اتصال آن‌ها به خطوط معمولی تلفن ( خطوط آنالوگ ) وجود ندارد. بنابراین قبل از هرچیز باید بدانیم که تلفن‌های سانترال تنها به جهت استفاده در محیط‌های کاری و اداری طراحی شده‌اند.

 شرکت‌های تجاری، ادارات و سازمان‌ها برای برخوردارری از خطوط داخلی مورد نیاز خود، اقدام به راه اندازی یک مرکز تلفن می‌نمایند. این مرکز تلفن از یک دستگاه سانترال یا PBX و تعدادی تلفن سانترال تشکیل می‌شود. برای هر کدام از کارکنان مجموعه، یک تلفن سانترال در نظر گرفته می‌شود. این تلفن به صورت مستقیم با دستگاه سانترال متصل است. از طرفی دیگر دستگاه سانترال، خطوط شهری مجموعه را دریافت کرده و داخلی‌های لازم را در اختیار کارکنان و بخش‌های مختلف مجموعه قرار می‌دهد.

 

مهم‌ترین نکته در ارتباط با خرید تلفن سانترال از https://www.idehal.org/products/category-pbx-phone ایده آل گستر، برند سازنده دستگاه سانترال شماست. زیرا این تلفن‌ها تنها می‌توانند با دستگاه سانترال هم برند خود کار کنند. اگر می‌خواهید برای مجموعه خود یک مرکز تلفن راه اندازی کنید، ما به شما دستگاه‌ها و تلفن‌های سانترال پاناسونیک را پیشنهاد می‌کنیم. شرکت پاناسونیک سال‌هاست که در زمینه تولید تجهیزات مخابراتی حرف اول را می‌زند و در ایران نیز از طرفداران بسیاری برخوردار است.

 

امروز و در این مقاله ما شما را با انواع تلفن‌های سانترال پاناسونیک و ویژگی‌های هر کدام از آن‌ها آشنا می‌کنیم. اما قبل از آن، می‌خواهیم یکی از بهترین نمایندگی‌های پاناسونیک در ایران را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید:

 

Untitled

 

ایده آل گستر ؛ نمایندگی رسمی محصولات مخابراتی پاناسونیک

اگر قصد خرید یکی از تجهیزات مخابراتی پاناسونیک را دارید، حتما این کار را در یکی از نمایندگی‌های معتبر و مجاز این شرکت انجام دهید. زیرا با توجه به محبوبیت این برند در بازار، امروزه محصولات بی کیفیت و تقلبی که با اسم و برند پاناسونیک به فروش می‌رسند، با افزایش چشمگیری مواجه شده‌اند.

شرکت ایده آل گستر نزدیک به دو دهه است که به عنوان نمایندگی رسمی و مجاز محصولات مخابراتی پاناسونیک در ایران، مشغول به فعالیت است. علاوه بر تلفن سانترال، می‌توانید انواع محصولات مخابراتی و اداری از قبیل: دستگاه‌های سانترال کم ظرفیت و پرظرفیت، انواع فکس‌های لیزری و کاربنی، انواع ویدئو پروژکتورها، تلفن‌های خانگی شامل رومیزی و بیسیم و دوربین‌های مدار بسته را همراه با یک ضمانت‌نامه معتبر و 12 ماهه از شرکت ایده آل گستر خریداری نمایید.

 

تلفن سانترال چگونه کار می‌ کند ؟

 

تلفن سانترال در کنار دستگاه سانترال است که معنی پیدا می‌کند. این تلفن از طریق رشته سیم‌های معمولی به دستگاه سانترال وصل می‌شود و تنظیمات خود ( ساعت ، تاریخ ، کالر آیدی و ... ) را از همین دستگاه می‌گیرد. بهتر است هرگز برای منزل خود به فکر تلفن سانترال نباشید، زیرا همانطور که گفته شد این تلفن‌ها قابلیت اتصال به خطوط آنالوگ را ندارند.

 

هر تلفن سانترال با کدام دستگاه سانترال کار می‌کند ؟

دستگاه‌های سانترال پاناسونیک معمولا دارای یکی از سه خروجی زیر هستند :

  • آنالوگ
  • هایبرید
  • دیجیتال

منظور از خروجی سانترال، قسمتی است که تلفن سانترال به آن متصل می‌شود. خروجی آنالوگ مربوط به تلفن‌های معمولی بوده و در برخی از سانترال‌های کم ظرفیت پاناسونیک موجود بود ( البته این خروجی هنوز هم بر روی سانترال‌هایی مانند KX-TES824 وجود دارد ) . به کمک خروجی آنالوگ، شما می‌توانستید یک تلفن معمولی ( تلفن‌های رومیزی و بیسیم خانگی ) را به دستگاه سانترال متصل کرده و در محیط کاری نیز از آن استفاده کنید.

 

دو خروجی دیگر یعنی خروجی‌های هایبرید و دیجیتال به تلفن‌های سانترال اختصاص دارند. خروجی هایبرید نیز بیشتر در سانترال‌های کم ظرفیت پاناسونیک دیده می‌شود، اما برخی از سانترال‌های پرظرفیت نیز خروجی هایبرید دارند.

خروجی دیجیتال نیز فقط در سانترال‌های پرظرفیت پاناسونیک وجود دارد. ( سانترال‌های کم ظرفیت پاناسونیک خروجی دیجیتال ندارند. ) بنابراین و با توجه به مطالب بالا، تلفن‌های سانترال در دو دسته تلفن‌های هایبرید و تلفن‌‌های دیجیتال دسته بندی می‌شوند.

 

 

ss

 

تلفن سانترال هایبرید

این تلفن‌ها با دو رشته سیم به دستگاه سانترال متصل می‌شوند ( یک زوج برای بوق و دیگری برای دیتا ) . این را می‌توان اصلی‌ترین ویژگی‌ این تلفن‌ها دانست. تلفن‌های هایبرید به نوعی ترکیبی از تلفن‌های آنالوگ و دیجیتال می‌باشند. تلفن‌های هایبرید پاناسونیک در مدل‌های مختلفی تولید و روانه بازار شده‌اند. مهم‌ترین مدل‌های این تلفن‌ها به ترتیب : KX-T7730 و KX-AT7730 می‌باشند.

 

امروزه از تلفن‌های هایبرید بیشتر در کنار سانترال‌های کم ظرفیت پاناسونیک از جمله KX-TES824 استفاده می‌شود. البته در کنار سانترال‌های پرظرفیت پاناسونیک نیز می‌توان از تلفن‌های هایبرید استفاده کرد، به شرطی که یک کارت هایبرید پاناسونیک برای دستگاه مورد نظر خریداری و نصب شود.

 

تلفن سانترال دیجیتال

 

تلفن دیجیتال برای اتصال به دستگاه سانترال، از یک رشته سیم برای دیتا استفاده می‌کند. این تلفن‌ها امکانات بیشتری را نسبت به تلفن‌های هایبرید و آنالوگ در اختیار کاربران قرار می‌دهند. تلفن‌های دیجیتال قابلیت کار با سانترال‌های کم ظرفیت را ندارند. برای اینکه بتوانید از این تلفن‌ها استفاده کنید، باید یک سانترال پرظرفیت مانند مدل‌های سری TDA و TDE را خریداری و در محل کار خود راه اندازی سانترال را انجام دهید

 

یکی از تفاوت‌های تلفن‌های دیجیتال و هایبرید، مربوط به کلیدهای میانبر یا شماره‌گیر سریع می‌باشد. این کلیدها بر روی تلفن‌های دیجیتال وجود دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توانید در کمترین زمان، اقدام به شماره گیری نمایید. تعداد این کلیدها بر روی مدل‌های مختلف تلفن دیجیتال متغیر است ( بین 8 تا 24 کلید )

 

از مهم‌ترین مدل‌های تلفن‌های دیجیتال می‌توان به : KX-DT543 ، KX-DT546 ، KX-DT343 ، KX-DT346 ،  KX-T7765 و KX-T7636 اشاره کرد.

 

البته نوع دیگری از تلفن‌های سانترال نیز در بازار موجود هستند که به عنوان تلفن‌های تحت شبکه شناخته می‌شوند. این تلفن‌ها به طور کلی ساختار متفاوتی با تلفن‌های دیجیتال و هایبرید دارند و به همین خاطر معمولا در یک دسته بندی جدا از تلفن‌های سانترال قرار می‌گیرند.

 

تلفن های تحت شبکه و تفاوت های آن ها با تلفن سانترال

 

هم تلفن‌های تحت شبکه و هم تلفن‌های سانترال در یک دسته بندی بزرگتر تحت عنوان تلفن اداری قرار می‌گیرند. تلفن‌های تحت شبکه با استفاده از تکنولوژی VOIP کار می‌کنند. ویپ به معنی انتقال صدا بر بستر اینترنت می‌باشد و تلفن‌های تحت شبکه نیز صدا را بر روی بستر شبکه منتقل می‌کنند.

 

برای استفاده از تلفن‌های تحت شبکه، علاوه بر داشتن یک شبکه اینترنتی، به یک دستگاه سانترال تحت شبکه یا همان IPPBX نیز نیاز دارید. سانترال تحت شبکه به جای استفاده از خطوط معمولی و آنالوگ، از خطوط سیپ ترانک ( خطوط دیجیتالی مخابرات ) برای انتقال صدا بهره می‌برد. برای اطلاعات بیشتر مقاله تفاوت voip و سانترال را در دیجیاتو بخوانید

 

البته شرکت پاناسونیک هم در زمینه تولید سانترال‌های تحت شبکه و هم در زمینه ساخت تلفن‌های تحت شبکه یا IP Phone نیز فعالیت دارد. بدون تردید سانترال‌های سری NS پاناسونیک را می‌توان از با کیفیت‌ترین سانترال‌های تحت شبکه موجود در بازارهای ایران و جهان دانست. همچنین از بهترین مدل‌های تلفن آی پی پاناسونیک می‌توان به : KX-NT511 ، KX-NT553 و KX-HDV230  اشاره کرد.

 

نتیجه گیری

قبل از اینکه اقدام به خرید یک تلفن سانترال نمایید، حتما باید به صورت کامل نسبت به دستگاه سانترال خود و خروجی‌های آن آشنایی داشته باشید. برای دریافت مشاوره‌های فنی در این زمینه نیز می‌توانید با کارشناسان فروش شرکت ایده آل گستر تماس گرفته و اطلاعات لازم را دریافت نمایید.

 

 

jk

 

نمایندگی تلفن سانترال پاناسونیک در تهران

 

تلفن سانترال به نوع ویژه‌ای از دستگاه‌های تلفن گفته می‌شود که قابلیت کار کردن با دستگاه‌های سانترال را داشته باشد. این تلفن‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که امکان اتصال آن‌ها به خطوط معمولی تلفن ( خطوط آنالوگ ) وجود ندارد. بنابراین قبل از هرچیز باید بدانیم که تلفن‌های سانترال تنها به جهت استفاده در محیط‌های کاری و اداری طراحی شده‌اند.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied