شمانیوز

قیمت موبایل در بازار روبه کاهش است و انواع برند ها با کاهش قیمت محصولات خود مواجه شدند . اما این کاهش قیمت ها ناشی از چیست ؟

به گزارش شمانیوز : قیمت موبایل در بازار روبه پایین است . چند وقتی است که قیمت تلفن همراه در بازار با افت همراه شده است و شیب نزولی دارد . قیمت موبایل پیش از این در ماه های پایانی سال به بالاترین قیمت خود رسیده بود اما به تازگی این سیر نزولی شده و قیمت ها در حال کاهش می باشد . در ادامه این بسته خبری به بررسی علل افت قیمت موبایل می پردازیم . 

 

 

سقوط قیمت موبایل در بازار 

محدودیت کرونایی و تعطیلی پی در پی واحدهای صنفی بازارها را به کما برد. سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل از کاهش قیمت موبایل خبر داد و گفت: در یک هفته گذشته چند اتفاق دست به دست داده تا بازار راکد شود. همچنین قیمت موبایل نسبت به شب عید بین هفت تا هشت درصد ارزان شد.

بیش از یک ماه از نوروز گذشته است و با افزایش محدودیت‌های کرونایی مردم پولی برای خرید کالاهای غیرضروری همچون موبایل ندارند. همین کاهش تفاضا باعث ارزانی موبایل شد.

سخنگو انجمن واردکنندگان موبایل به تجارت‌نیوز گفت: ارزان شدن موبایل چهار دلیل دارد، هر ساله با شروع ماه رمضان بازارها راکد می‌شود و به خودی خود قیمت‌ اجناس روند نزولی می‌گیرد. دومین عامل افزایش محدودیت‌های کرونایی و نبود تقاضا است. افزایش واردات و دپو موبایل در ماه‌های اخیر از دیگر دلایلی است که باعث افت قیمت موبایل شد.

محمدرضا عالیان معتقد است: نوسان کاهشی قیمت دلار هم در روند نزولی قیمت موبایل تاثیر زیادی دارد. با توجه به کاهش قیمت موبایل اکنون بهترین فرصت برای خریداران است.

 

 

بازار از کالا اشباع شد

به گفته سخنگو انجمن واردکنندگان موبایل) موبایل به اندازه دو ماه به کشور وارد شده و هنوز فروش نرفته بنابراین بازار از کالا اشباع است. این در حالی که در چند روز اخیر برخی واردکنندگان با مشکل ثبت سفارش کالا رو به رو شدند. هر چند که بازار از کالا اشباع است اما چنانچه به واردکنندگان اجازه ثبت سفارش داده نشود، ممکن است روند قیمت‌ها تغییر کند.

فروشندگان موبایل معتقدند با رکود حاکم بر بازار روند نزولی قیمت‌ها ادامه‌دار است.

سخنگو انجمن واردکنندگان موبایل هم گفت: پیش‌بینی ما این است روند کاهش قیمت موبایل تا آخر بهار ادامه دارد.

 

* اخبار روز تکنولوژی را در صفحه فناوری اطلاعات شمانیوز بخوانید ..... 

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied