شمانیوز

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبر‌هایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبر‌هایی که مورد توجه قرار می‌گیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند. رسانه‌های خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبر‌هایی را برجسته می‌کنند و در مواردی هم از کنار آن می‌گذرند. اگر خبر به‌ما‌هو خبر موضوعیت داشته باشد، وابستگی جناحی نباید در کمرنگ و پر رنگ منتقل کردن آن تأثیری داشته باشد.

کرونا خانه سینما را تعطیل کرد

خانه سینما به دلیل جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تا ۱۰ اسفند تعطیل شد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.divider1

امیرآبادی یا ثابت کنند یا با اعتراف به اشتباه خود از نمایدگی استعفا دهد

دکتر حریرچی معاون کل وزارت بهداشت در پاسخ به ادعای امیر آبادی نماینده مردم قم مبنی بر ارائه لیست ۵۰ نفر از متوفیان بر اثر بیماری کرونا گفت: افرادی که فوت آن‌ها از سوی وزارت بهداشت و درمان به دلیل ابتلا به کرونا اعلام شده است، همگی داری پرونده پزشکی مشخص هستند و همگی آن‌ها تست مثبت کرونا داشته اند. اقای امیرآبادی باید ثابت کنند که افراد معرفی شده دارای این ویژگی‌ها هستند. اگر این گونه بود من با صداقت کامل از سمت خود استعفا می‌دهم، ولی اگر اینگونه نبود ایشان هم همینقدر صداقت داشته باشند و با اعتراف به اشتباه خود از نمایدگی مردم شریف قم استعفا دهند. تذکر می‌دهم که انتشار اسامی افراد بیمار و ذکر تشخیص آن‌ها جرم است و برخورد قانونی باید با این موضوع صورت گیرد. علت فوت این افراد بدون ذکر نام را منتشر خواهم کرد. /خبر آنلاین

divider1

نکات بسیار مهم برای پیشگیری از کرونا + فیلم

با رعایت نکاتی ساده، می‌توان از ابتلا به ویروس کرونا پیشگیری کرد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

سونامی اصولگرایان از بهارستان آغاز شد

نتیجه ماراتن ۷ هزار کاندیدایی انتخابات مجلس یازدهم، تغییر حداکثری در چهره سیاسی پارلمان را رقم زد و تکلیف اکثریت کرسی‌های نمایندگی مجلس برای ۴ سال آینده روشن شد. چهره سیاسی پارلمان یازدهم در مقایسه با پارلمان دهم تغییر حداکثری را شاهد خواهد بود و برخلاف مجلس فعلی که طیف‌هایی از اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلین سهمی به نسبه مساوی در کرسی‌های نمایندگی مجلس داشتند، در مجلس یازدهم اکثریت صندلی‌ها توسط نمایندگان اصولگرا فتح شده است. اصلاح طلبان و مستقلین در مجلس آینده حضوری کم رمق را خواهند داشت. حضوری که یا از آن اقلیت قدرتمند را خواهند ساخت یا به انزوای پارلمانی می‌روند. باسابقه‌ها و شاخصین مجلس فعلی هم یا نیامدند، چون علی لاریجانی، فلاحت پیشه و محبی نیا و... یا ردصلاحیت شدند، چون مطهری، تابش، قاضی پور، محمود صادقی و ... یا رأی نیاوردند، چون علاءالدین بروجردی، یوسفیان ملا، محمود بهمنی، کاتب، لاهوتی، اسدالله عباسی. حضور پرتعداد دولتمردان احمدی نژاد در پارلمان آینده و از حوزه‌های انتخابیه استانی نیز از نکات جالب این انتخابات بود. / خبرآنلاین

divider1

راه‌های انتقال کرونا؛ از دستگیره در تا قلیان قهوه خانه‌ها

مردانی گفت: افراد پس از تماس با سطوح مختلف دست‌های خود را شسته و ضدعفونی کنند زیرا انتقال ویروس کرونا از طریق لمس اشیای آلوده منتقل می‌شود.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

عملیات انتحاری در سیستان و بلوچستان ناکام ماند

جانشین مرزبانی ناجا: دشمنان بنا داشتند تا با اعزام گروه‌های تروریستی به برخی شهر‌های استان سیستان و بلوچستان در جمع مردم عملیات انتحاری انجام دهند که با هوشیاری نیرو‌های امنیتی آنان نتوانستند اقدامات شوم خود را عملی کنند. در این درگیری، تعدادی از اشرار توسط مرزبانان ایران اسلامی به هلاکت رسیدند که رد خون آنان، تا پاکستان رسید / ایرنا

divider1

جزئیات فوت ۵۰ نفر براثر کرونا در قم

بر اساس اعلام وزارت بهداشت تا روز گذشته ۴۳ مورد قطعی مبتلا به ویروس کرونا در ایران شناخته شده که ۸ تن از آنان جان خود را از دست داده‌اند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

اعتراض برخی اصولگرایان به نتیجه انتخابات

روزنامه اعتماد نوشت:این‌بار دیگر رقیب نیست که ادعای تقلب را مطرح می‌کند؛ بلکه این خود اصولگرایان هستند که در ادامه اختلافات‌شان برای ارایه لیست مشترک، حالا به آرای این لیست نقد وارد می‌کنند و مدعی می‌شوند که اگر این لیست تمام و کمال پیروز شده است، دلیل آن نحوه شمارش و خوانش آرا است که به ادعای آن‌ها برخلاف قوانین صورت گرفته است. درواقع ادعایی که برخی از اصولگرایان مطرح می‌کردند، این بود که بسیاری از آرا اینگونه نبود که اسامی هر ۳۰ نفر لیست عینا در آن درج شده باشد، اما کسانی که وظیفه شمارش آرا را برعهده داشتند چند اسم اول را که با لیست منطبق بوده، به مثابه رای به کل لیست تصور کرده‌اند و رای را به نام تمامی افراد این فهرست ثبت کرده‌اند.

 

divider1

زلزله ۴.۹ ریشتری راور کرمان را تکان داد

زلزله‌ای به بزرگی ۴.۹ دهم ریشتر ساعت ۴و ۳ دقیقه و ۶ ثانیه بامداد دوشنبه راور در استان کرمان را لرزاند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

 
ترکان: اصلاح‌طلبان در هر حالتی به اصولگرایان می‌باختند

مشاور سابق حسن روحانی گفت: آن چیزی که اتفاق افتاد حضور مردم شریف ایران بر پای صندوق‌های رأی بود. حضور مردم در دوم اسفند قابل قبول بود و آنان نشان دادند که پای نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبرشان ایستاده‌اند.اکبر ترکان مشاور سابق حسن روحانی، به باخت ۳۰ بر هیچ اصلاح‌طلبان در مقابل اصولگرایان در انتخابات مجلس از حوزه انتخابیه تهران واکنش نشان داد.وی با بیان اینکه عوامل مختلفی سبب این نتیجه شد، اظهار داشت: بخشی از اصلاح‌طلبان به دلیل رد صلاحیت نامزدهایشان در انتخابات مشارکت نداشتند، در حالی که اگر کاندیدای اصلاح‌طلبان تأیید صلاحیت نیز می‌شدند پیروز انتخابات اصولگرایان بودند به عبارتی اصلاح‌طلبان در هر حالتی به اصولگرایان می‌باختند.ترکان افزود: آن چیزی که اتفاق افتاد حضور مردم شریف ایران بر پای صندوق‌های رأی بود. حضور مردم در دوم اسفند قابل قبول بود و آنان نشان دادند که پای نظام جمهوری اسلامی ایران و رهبرشان ایستاده‌اند.مشاور سابق حسن روحانی افزود: بخشی از اصلاح طلبان مثل حزب کارگزاران و سازندگی و اعتدالیان همچون حزب اعتدال و توسعه در انتخابات شرکت داشتند. به نظر من حق این بود که همه اصلاح‌طلبان در انتخابات حضور فعال داشته باشند. ما در یک تحریم همه‌جانبه از سوی دشمن هستیم. خودی‌ها دیگر نباید تحریم می‌کردند. باید در این شرایط پای نظام بایستیم و از آن دفاع کنیم.ترکان خاطرنشان کرد: البته شورای نگهبان نباید خیلی سخت‌گیرانه عمل می‌کرد. اما در عین حال مشارکت مردم در انتخابات مجلس قابل قبول بود.

divider1

تعطیلی مدارس آذربایجان شرقی تبریز تا پایان سال

با توجه به اعلام نظر تخصصی دانشگاه علوم پزشکی در باره تعطیلی فعالیت‌های آموزشی، مقرر شد که تا پایان سال جاری تمام فعالیت‌های آموزشی دانشگاه‌های استان تعطیل شود.


برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

واکنش وزیر بهداشت به خبر استعفایش

وزیر بهداشت، در خصوص استعفانامه جعلی در شبکه‌های اجتماعی، گفت: مگر می‌شود در روز‌های سخت، دولت و مردم را تنها گذاشت.سعید نمکی، در پی انتشار نامه‌ای کذب در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استعفای وی به دلیل شیوع کرونا ویروست ضمن اعلام جعلی بودن این استعفانامه، تاکید کرد: سوگند می‌خورم تا آخرین لحظه حیاتم و با تمام وجودم از خدمتگزاری صادقانه و بی‌وقفه به نازنین‌ترین مردم جهان دریغ نورزم.در بیانیه وزیر بهداشت آمده است: نامه‌ای کذب در شبکه‌های اجتماعی مبنی بر استعفای اینجانب می‌چرخد. آنان که این سرباز جان برکف وطن را می‌شناسند، نیک می‌دانند که برای روز‌های راحت و عافیت نیامده، آمده تا خود را فدای کشور و مردم نازنین وطنش کند، آمده تا خون دل بخورد، تا مردم کشورش غم نخورند، نخوابد تا مردم کشورش آرام باشند او که سه دهه پیش فرماندهی ریشه‌کنی مالاریا، مبارزه با وبا، کنترل سرخک، حذف کزاز و ریشه‌کنی فلج اطفال را به‌عهده داشته، آمده تا با لطف پروردگار و به میدان آوردن همه توان و تجربه دهه‌های عمر و بکارگیری مشارکت همه عزیزان خردمند و پر تلاش کشور کمر بیماری‌های واگیر و غیر واگیر را بشکند. مگر می‌شود در روز‌های سخت به هر بهانه‌ای دولت و مردمش را تنها بگذارد.

divider1

بیماران خاص برای پیشگیری از ابتلا به کرونا چه کنند؟

رییس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری‌های وزارت بهداشت با بیان اینکه سیستم ایمنی بیماران خاص از دیگران ضعیف‌تر است، گفت: بیماران خاص باید بیش از افراد دیگر از خود برابر ویروس کرونا مراقبت کنند.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

تذکر به روحانی به خاطر کاهش سهمیه کارت‌های سوخت

نماینده مردم رباط‌کریم به رئیس‌جمهور به خاطر کاهش سهمیه‌ها در کارت‌های سوخت تذکر داد. تذکرات کتبی نمایندگان به مسؤولان اجرایی کشور در نشست علنی امروز مجلس (دوشنبه ۵ اسفند ۹۸) توسط علی‌اصغر یوسف‌نژاد عضو هیأت رئیسه مجلس قرائت شد که این تذکرات به شرح زیر است:حجت‌الاسلام حسن نوروزی نماینده مردم رباط‌کریم به رئیس جمهور به خاطر کم شدن بنزین کارت سهمیه سوخت و محاسبه بنزین بر اساس مضربی از اعداد ۳.۹۹ که موجب نارضایتی مردم شده است تذکر داد. علی کرد نماینده مردم خاش و میرجاوه در تذکری به وزیر کشور عنوان کرد: چرا خسارات مربوط به بارندگی و سیل‌های سال‌های ۹۷ و ۹۸ در حوزه انتخابیه اینجانب پرداخت نشده است. وی همچنین به رئیس جمهور لزوم توجه به مردم آسیب‌دیده ناشی از سیل در سیستان و بلوچستان و اقدام عملی دولت در زمینه مسکن، فضای آموزشی، راه‌های دسترسی کشاورزی، دامپروری و معیشت را متذکر شد.

divider1

 

آغاز توزیع بسته بهداشتی میان مردم قم

مشاور وزیر بهداشت از آغاز توزیع بسته بهداشتی میان هموطنان قمی خبر داد.

برای مشاهده جزئیات اینجا کلیک کنید.

divider1

رایزنی وزیر خارجه ترکیه و ظریف درباره کرونا

وزیران امور خارجه ایران و ترکیه به صورت تلفنی با یکدیگر رایزنی و گفتگو کردند. رسانه‌های ترکیه گزارش دادند چاووش اوغلو، وزیر خارجه ترکیه در گفت‌وگوی تلفنی با محمد جواد ظریف همتای ایرانی خود موضوع شیوع ویروس کرونا در ایران و زلزله در مرز دو کشور را مورد ارزیابی قرار داد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه