شمانیوز

سفیر ایران در الجزایر:

سفیر ایران در الجزایر گفت: تلاش های صورت پذیرفته برای راه اندازی کارخانه تولید محصولات گروه خودروسازی سایپا در الجزایر و نصب تجهیزات خطوط تولید در این کشور نشان از عزمی جدی برای ایجاد بازار و رقابت با سایر خودروسازان در این منطقه دارد.

به گزارش شمانیوز: رضا عامري در بازديد جمعي از سفراي جمهوري اسلامي ايران از مركز تحقيقات و نوآوري صنايع خودرو سايپا گفت: دستاوردهاي جديد گروه سايپا باعث افتخار و سربلندي است. بي شك مديريت و برنامه ريزي كارشناسي شده در حوزه صنعت و فن آوري هاي نوين، موجب پيشبرد اهداف خودروسازان خواهد شد و ما به عنوان كارگزاران جمهوري اسلامي ايران وظيفه داريم توانمندي هاي متخصصان داخلي را به جهانيان معرفي كنيم.

سفير ايران در الجزاير در ادامه با تقدير از سرمايه گذاري گروه سايپا در اين كشور علي رغم وجود برخي مشكلات گفت: تلاش هاي صورت پذيرفته براي راه اندازي كارخانه توليد محصولات گروه خودروسازي سايپا در الجزاير و نصب تجهيزات خطوط توليد در اين كشور، نشان از عزمي جدي براي ايجاد بازار و رقابت با ساير خودروسازان در اين منطقه دارد و اميدواريم كه به زودي شاهد فعاليت سايپا در الجزاير باشيم.

عامري تاكيد كرد: دولت الجزاير با توجه به توانمندي هاي ايران در حوزه صنعت، تمايل بسياري براي همكاري جهت سرمايه گذاري ما در اين بخش دارد و زمان بر شدن آغاز فعاليت سايپا در اين كشور به هيچ عنوان سياسي نيست.

سفير جمهوري اسلامي ايران در الجزاير از تشكيل كميته مشتركي ميان اين دو كشور براي بررسي مشكلات سايپا خبر داد و گفت: به زودي كميته مشتركي در تهران جهت پيگيري مذاكرات سايپا و شريك تجاري آن تشكيل و به صورت جدي از حقوق اين شركت خودرو ساز حمايت خواهد شد و قطعا با حل مشكلات، گروه سايپا حضور پر رنگي در بازار رقابت الجزاير خواهد داشت.

عامري با اشاره به تلاش دولت الجزاير براي ايجاد رونق اقتصادي و كاهش واردات خودروهاي خارجي افزود: الجزاير به عنوان يكي از بزرگ ترين كشورهاي عربي_آفريقايي داراي موقعيت جغرافيايي بسيار ممتازي است و همجوار بودن با كشورهايي چون تونس، ليبي، نيجر، مالي و مغرب مي تواند بازار خوبي براي آنها ايجاد كند و از آنجايي كه دولت اين كشور برنامه هاي خوبي براي به حركت در آوردن اقتصاد خود به سمت اقتصاد آزاد، اشتغال زايي و مونتاژ خودرو دارد براي سايپا يك فرصت طلايي محسوب مي شود.

منبع: سایپانیوز

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید

آنچه دیگران میخوانند :
    
    روی خط رسانه