شمانیوز

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه 7 دی ۹۷ / این خبر هر ساعت بروز رسانی می شود

ساعت 19:00 / گزارش نهایی قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه 7 دی ۹۷

وضعیت دلار

دلار در حالی روز جاری را آغاز نمود که در روز گذشته با کاهش ۴,۵۰۰ ریالی با نرخ ۱۰۷,۵۰۰ به کار خود پایان داده بود، اما روز جاری برای دلار با رقم ۰ ریال آغاز شد. این در حالیست که در اوج نوسانات روز جاری، رقم ۱۱۱,۹۰۰ برای دلار به ثبت رسید و در پایین‌ترین سطح این نوسانات نیز رقم ۱۰۷,۵۰۰ ریال برای هر دلار آمریکا مشاهد شد. در همین حال بانک مرکزی، نرخ دلار دولتی را برابر با ۴۲,۰۰۰ ریال اعلام کرد. گفتنی است که نرخ فعلی هر دلار در بازار معاملات غیر رسمی، در ماه جاری نوسان ۹۱.۱۲ درصدی را برابر با ۱,۱۰۴,۰۶۰ ریال پشت سر گذاشته است که این فرآیند قیمت دلار را از رقم ۱,۲۱۱,۵۶۰ که در روز چهارشنبه ۷ آذر ۱۳۹۷ به ثبت رسیده بود هم اکنون به ۱۰۷,۵۰۰ ریال رسانده است. بر همین منوال، دلار در بازه زمانی هفتگی نیز نوسانی برابر با ۷.۸۲ درصد یا ۷,۸۰۰ ریال تجربه کرد که این میزان نرخ دلار را از رقم ۹۹,۷۰۰ ریال در هفته گذشته به رقم کنونی رسانده است. همچنین دلار آزاد، سال گذشته در چنین روز‌هایی با رقم ۴۲,۰۳۰ ریال مبادله میشد که به این ترتیب می‌توان نوسان سالیانه دلار را رقمی حدود ۶۵,۴۷۰ ریال یا ۱۵۵.۷۶ درصد برآورد نمود.

سکه در روز جاری بازار سکه روز جاری را در حالی آغاز کرد که قیمت هر قطعه سکه امامی، روز گذشته با ۱,۱۲۰,۰۰۰ ریال کاهش به رقم ۳۵,۷۱۰,۰۰۰ رسیده بود با این حال در روز جاری، سکه طرح جدید با رقم ۰ داد و ستد خود را شروع نموده که این رقم تا لحظه تنظیم این گزارش برابر با ۳۵,۷۱۰,۰۰۰ می‌باشد. در بازار امروز، قیمت سکه در بالاترین معاملات به ثبت رسیده ۳۶,۷۵۰,۰۰۰ ریال و در کف معاملاتی نیز با رقم ۳۵,۵۹۰,۰۰۰ دادو ستد گردید. بررسی روند قیمت و نوسانات سکه، گویای این است که این مسکوک در روز‌های مشابه سال گذشته یعنی در مورخ ۱۳۹۶/۱۰/۷ برابر با ۱۴,۱۴۸,۰۰۰ ریال معامله شده بود که این به معنای افزایش ۲۱,۵۶۲,۰۰۰ ریالی سکه در یک ساله گذشته می‌باشد. این در حالی است که بازار سکه در بازه ۶ ماهه، نوسانی برابر با ۲۳.۱۳ درصد یا ۶,۷۱۰,۰۰۰ ریال را پشت سر گذاشته و این رقم برای دوره زمانی سه ماهه ۱۵,۵۹۰,۰۰۰ ریال و برای دوره یک ماهه برابر با ۷۹۰,۰۰۰ ریال می‌باشد.
طلای ۱۸ عیار و ۲۴ عیار بازار طلا روز جاری را با - ریالی و با رقم ۰ آغاز کرد که طی معاملات روز گذشته ۱۰۸,۶۰۰ ریال نوسان را تجربه کرده و با نرخ ۳,۲۸۹,۸۰۰ ریال در انتهای روز به کار خود پایان داده بود. بنا به گزارش‌های ثبت شده در مبادلات روز جاری، هر گرم طلای ۱۸ عیار در حال جاضر با نرخ ۳,۲۸۹,۸۰۰ ریال در حال معامله است. بر این اساس هر گرم طلای ۲۴ عیار نیز با رقم ۴,۳۸۶,۴۰۰ ریال در بازار معامله شد. مشاهدات به ثبت رسیده گویای این نکته است که در اوج نوسانات روزانه، برای طلای ۱۸ عیار، رقم ۳,۳۱۲,۹۰۰ ریال به عنوان سقف و رقم ۳,۲۸۲,۹۰۰ ریال به عنوان پایین‌ترین نرخ و کف معاملاتی ثبت گردید که این رقم در طول روزجاری برای طلای ۲۴ عیار برابر با ۴,۴۱۷,۲۰۰ ریال به عنوان بالاترین و ۴,۳۷۷,۲۰۰ ریال به عنوان پایین‌ترین نرخ تا این لحظه بوده است.
نفت برنت در معاملات روزجاری بازار‌های جهانی نفت و انرژی، قیمت نفت برنت با ۱.۱۲ سنت کاهش نسبت به روز گذشته به ۵۲.۳۷ دلار رسید این در حالی است که قیمت نفت خام آمریکا نیز امروز با ۰.۷۶ سنت معادل ۱.۷ درصد کاهش ۴۴.۶۲ دلار به ثبت رسید. نفت برنت که در قیاس با ابتدای هفته جاری با کاهش ۲.۰۲ درصدی، یعنی با ۱.۰۸ دلار کاهش در حال داد و ستد می‌باشد در بازه ماهانه نیز شاهد کاهش ۱۱.۴۳ درصدی برابر با ۶.۷۶ دلار بوده چنانکه هربشکه نفت برنت در چنین روز‌هایی از ماه گذشته یعنی در مورخ ۱۳۹۷/۰۹/۷ به قیمت ۵۹.۱۳ دلار داد و ستد شده بود. نگاهی به نوسانات قیمتی نفت برنت در ماه‌های اخیر گویای کاهش ۳۲.۲۸ درصدی قیمت این کالا برابر با ۲۴.۹۷ دلار در یک بازه زمانی ۶ ماهه است. همچنین تحولات قیمتی نفت برنت در مقیاس یک ساله هم گویای کاهش ۲۰.۹۱ درصدی آن بوده که قیمت طلای سیاه را از ۶۶.۲۲ دلار در روز‌های مشابه سال گذشته به قیمت کنونی آن یعنی ۵۲.۳۷ رسانده است

********************************************

به دلیل تعطیل بودن بازار تهران شاهد تغییرات خاصی در قیمت سکه و دلار نیستیم

******************************************

ساعت 15:00 نرخ دلار مجددا کاهشی شد در معاملات امروز بازار‌های ارزی جهان، ارزش ین و فرانک در برابر دلار تقویت شد. رویترز نوشت، انتشار گزارش‌های جدید از تضعیف رشد اقتصادی چین و آمریکا باعث شد معامله گران به خرید دارایی‌های امن‌تر روی بیاورند. دولت ترامپ در نظر دارد با صدور بخشنامه ای، استفاده از محصولات شرکت‌های ZTE و هوآوی چین را ممنوع اعلام کند؛ اقدامی که باعث شعله‌ورتر شدن آتش اختلافات بین دو طرف خوهد شد. تنش‌های تجاری بین دو اقتصاد بزرگ جهان، یکی از بزرگ‌ترین ریسک‌های اقتصاد جهانی در سال کنونی بود؛ هر چند که واشنگتن و پکن در روز یکم دسامبر توافق کردند که برای ۹۰ روز آتش‌بس برقرار کنند و به میز مذاکره بازگردند. اکنون بازار‌های مالی جهان به نتایج مذاکرات دو طرف در پکن که قرار است در روز نهم ژانویه سال آینده برگزار شود چشم دوخته‌اند. در معاملات امروز، ارزش ین در برابر دلار ۰.۴ درصد تقویت شد و هر دلار به ۱۱۰.۴۸۱۳ ین کاهش یافت. در برابر فرانک سوییس نیز هر دلار با ۰.۳ درصد کاهش مبادله شد تا ارزش هر فرانک به ۱.۰۱۴۲ دلار برسد. این دو ارز طی یک ماه اخیر به لطف اوضاع نابسامان اقتصاد آمریکا موفق شده اند به ترتیب ۲.۳ درصد و ۱.۲ درصد در برابر دلار پیشروی کنند. شاخص دلار که ارزش آن در برابر سبدی از ارز‌های مهم جهانی را اندازه میگیرد با ۰.۱۵ درصد کاهش در سطح ۹۶.۳۴ واحدی ایستاد. هر یورو به ازای ۱.۱۴۵۶ دلار و هر پوند به ازای ۱.۲۶۵۳ دلار مبادله شدند. بازار‌های مالی انتظار دارند با توجه به افزایش نرخ بهره و کمرنگ شدن تاثیر لایحه کاهش مالیاتی، رشد اقتصادی سال اینده آمریکا کاهش یابد. هر دلار همچنین به ازای ۷۰.۰۲۶۳ روپیه هند، ۱.۴۱۸۲ دلار استرالیا، ۱.۳۶۷۲ دلار کانادا و ۶.۸۶۶۴ یوان چین مبادله شد.

******************************************

ساعت 12:00 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه 7 دی ۹۷

ارزهای رایج : مظنه دلار: ۱۰۷۰۰ ت (۰) مظنه یورو: ۱۲۴۰۰ ت (۰) مظنه درهم امارات: ۲۸۷۰ ت (۰)

*******************************************

ساعت 10:30 / سقوط بهای نفت در بازار جهانی بر این اساس، بهای هر بشکه نفت خام سبک و ‏‏شیرین شاخص نیویورک (وست تگزاس اینترمیدیت‏) در پایان معاملات ‏بازار نفتی ‏نیویورک، ‏برای تحویل ‏در ماه فوریه با یک دلار و ۶۱ سنت کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۴۴ دلار و ۶۱ سنت رسید. همچنین بهای نفت خام سبک ‏برنت دریای شمال برای تحویل در ماه فوریه با دو دلار و ۳۱ سنت کاهش نسبت به پایان معاملات روز کاری پیشین، به ۵۲ دلار و ۱۶ سنت رسید. بهای نفت برنت و وست تگزاس اینترمیدیت از ابتدای ماه اکتبر تا کنون بیش از یک سوم ارزش خود را از دست داده است. هرچند اعضای سازمان کشور‌های صادر کننده نفت، اوپک و متحدانش تصمیم گرفتند تولید نفت خود را روزانه یک میلیون و دویست هزار بشکه کاهش دهند، اما این تصمیم از یکم ژانویه اجرا خواهد شد. در عین حال تولید نفت آمریکا، عربستان سعودی و روسیه به بالاترین سطح رسیده است.

*********************************************

ساعت 08:00 دلیل اصلی افزایش قیمت جهانی طلا

امروز در بازار‌های جهانی قیمت طلا با ۸ دلار افزایش به بیشترین میزان ۶ ماه گذشته رسید، نگرانی سرمایه‌گذاران از تعطیلی دولت آمریکا و دشمنی ترامپ علیه رئیس فدرال رزرو مهمترین عامل افزایش قیمت بود. خبرگزاری رویترز می‌نویسد: تعطیلی بخشی از دولت آمریکا احساس ناامنی در سرمایه‌گذاران ایجاد کرده از سوی دیگر پیش‌بینی‌های ضعیف از اقتصاد جهانی هم بر احساس سرمایه‌گذاران بیشتر غلبه کرده و آن‌ها راه حفظ سرمایه‌های خود را سرمایه‌گذاری روی فلزات به ویژه طلا می‌دانند.

***********************************************

مرور بازار در روز گذشته (پنجشنبه 6 دی 97)

روز گذشته کاهش نرخ دلار مجدد به مسیر خود بازگشته و قیمتی که در روز‌های کذشته به ۱۱ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده بود را با کاهش یک هزار تومانی به ۱۰۷۰۰ تومان تا ۱۰۸۰۰ تومان رساند، همچنین یورو ۱۲۷۵۰ تومان و پوند انگلیس ۱۴۰۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد، دیروز دلار ۱۱۲۰۰ تومان و یورو ۱۳۳۰۰ تومان بود. صرافی ملی هم در سایت رسمی خود هر اسکناس دلار را با نرخ ۱۰ هزار و ۷۵۰ تومان و هر اسکناس یورو را ۱۲ هزار و ۹۰۰ تومان معامله می‌کند.
دیروز در بازار آزاد هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان معامله شد که این رقم نسبت به روز گذشته ۳۰۰ هزار تومان ارزان‌تر شده است، سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم ۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شد. هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۹۰۰ تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۸۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۵۰ هزار تومان فروخته شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار ۳۲۶ هزار تومان معامله شد.
آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید