کد خبر : 883210

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه ۹ دی ۹۷

گزارش نهایی /قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه ۹ دی ۹۷

سکه طرح جدید 123 هزار تومان، طرح قدیم 112 هزار تومان، نیم سکه 125 هزار تومان، ربع سکه 215 هزار تومان، سکه گرمی 10 هزار تومان و هر گرم طلای 18 عیار با 10500 تومان رشد 331 هزار و 520 تومان فروخته شد.

در بازار ارز، دلار 390 تومان، یورو 300 تومان و درهم 106 تومان افزایش قیمت داشت.

طلا و ارز قیمت میزان تغییر قیمت
سکه طرح جدید 3،593،000 تومان 123،0000+ تومان
سک طرح قدیم 3،472،000 تومان 112،000+ تومان
نیم سکه 1،895،000 تومان 125،000+ تومان
ربع سکه 1،180،000 تومان 215،000+ تومان
سکه گرمی 653،000 تومان 10،000+ تومان
هر گرم طلای 18 عیار 331،520 تومان 10،500+ تومان
دلار 10،690 تومان 390+ تومان
یورو 12600 تومان 300+ تومان
درهم 2960 تومان 106+ تومان
******************************************
ساعت 18:00 قیمت سکه، طلا و ارز در روز یکشنبه به گفته فعالان بازار، از دلایل داخلی نوسانات قیمت طلا، بازار ارز و نحوه مدیریت نرخ ارز است که به خودی خود بر افزایشی شدن قیمت طلا و سکه یا معکوس شدن آن تاثیرگذار است که البته این عامل سبب شده مجددا کاسبی در بازار مصنوعات راکد شود. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (یکشنبه) به سه میلیون و ۶۵۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۳۲ هزار و ۴۰۰ تومان قیمت دارد. امروز قیمت سکه طرح قدیم با قیمتی معادل سه میلیون و ۵۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه یک میلیون و ۸۸۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۵۰ هزار تومان است. همچنین در بازار‌های جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۲۸۱ دلار رسیده است. در این باره رییس اتحادیه فروشندگان و سازندگان طلا، جواهر، نقره و سکه تهران به ایسنا گفت: یکی از دلایل افزایش قیمت طلا و سکه در بازار تهران، افزایش نرخ اونس جهانی طلا و رسیدن به تعطیلات ژانویه است و دلیل دیگرش به نظر می‌رسد از اختلافات اقتصادی بین آمریکا و چین نشأت گرفته باشد. در این باره ابراهیم محمدولی، نظر و روش مسوولان برای کنترل بازار ارز مشخص است، اما به نظر می‌رسد که بهتر است این بازار به گونه‌ای مدیریت شود که نوسانات در آن ادامه‌دار نباشد، چرا که نوسانات مقطعی و چند روزه در بازار سکه و طلا طبیعی است و مسئولان باید تلاش کنند که التهاب مختل‌کننده وضعیت بازار در این شرایط ایجاد نشود. نرخ خرید دلار در بانک‌ها نسبت به روز گذشته با اندکی افزایش همراه شد. بانک‌ها از تابستان امسال و پس از ابلاغ سیاست‌های ارزی جدید بانک مرکزی مجاز شدند تا نسبت به خرید ارز‌های خارجی مردم اقدام کنند که در ابتدا نرخ خرید ارز در بانک‌ها تفاوت چشم‌گیری با بازار آزاد داشت و کم‌تر کسی برای فروش ارز خود به بانک‌ها مراجعه می‌کرد. از سوی دیگر، به تدریج با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد و افزایش نرخ خرید ارز در بانک‌ها، این دو نرخ به هم نزدیک شد. در همین راستا، بانک‌ها امروز (۹ دی) هر دلار آمریکا را با افزایش ۱۰۰ تومانی نسبت به روز گذشته، ۱۰ هزار و ۵۰۴ تومان می‌خرند و هر یورو نیز با قیمت ۱۲ هزار و ۲۷ تومان از مردم خریداری می‌شود. قیمت خرید هر پوند در شعب ارزی بانک‌ها نیز ۱۳ هزار و ۳۵۴ تومان اعلام شده است. شعب ارزی برخی بانک‌ها عامل ارز مسافرتی نیز می‌توانند درصورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا سقف ۵۰۰ یورو برای کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشور‌ها پرداخت کنند. بر همین اساس، نرخ فروش ارز مسافرتی به مسافران در شعب ارزی بانک‌های عامل ۱۲ هزار و ۳۷۹ تومان است که با احتساب کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان می‌رسد. طبق اعلام صرافی‌ها همچنین امروز هر لیر ترکیه ۲۱۰۰ تومان، درهم امارات ۲۹۵۰ تومان و پوند انگلستان ۱۴ هزار تومان معامله می‌شود.

*******************************************

ساعت 16:30 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه ۹ دی ۹۷

فعالان بازار سکه امروز (یکشنبه) هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح جدید را سه میلیون و ۶۸۰ هزار تومان عرضه کردند که نسبت به دیروز در همین ساعت، نزدیک به ۸۰ هزار تومان افزایش نشان می‌دهد.
به دلیل تعطیلی بازار‌های جهانی در روز یکشنبه، بهای جهانی هر اونس طلا در رقم ۱۲۷۹ دلار و ۳۰ سنت ثابت مانده است، اما بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با روند افزایشی نسبت به دیروز سه میلیون و ۴۷۰ هزار تومان به فروش می‌رود.
امروز معامله گران هر قطعه نیم سکه را یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان و هر ربع سکه را یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان فروختند که نسبت به دیروز تغییر محسوسی ندارد. بهای هر قطعه سکه گرمی نیز ۶۵۰ هزار تومان قیمت گذاری شده است. در بازار تهران هر مثقال طلا یک میلیون و ۴۵۲ هزار تومان و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۳۳۵ هزار و ۲۰۰ تومان فروخته می‌شود. صرافی‌های بانکی در آغاز معاملات امروز بازار ارز هر یورو را ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان و هر دلار آمریکا را ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان عرضه می‌کردند که این نرخ‌ها بر پایه نرخ‌های اعلامی سامانه نظارت ارز (سنا) اکنون به ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان بابت یورو و ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان بابت هر دلار افزایش یافته است. دیروز در سامانه سنا هر یورو به طور میانگین ۱۲ هزار و ۳۶۱ تومان و هر دلار آمریکا ۱۰ هزار و ۶۰۲ تومان عرضه شد و بهای حواله یورو در نیما به ۹ هزار و ۲۹۴ تومان رسید؛ در سامانه نیما معامله‌ای بابت حواله دلار ثبت نشده بود. نرخ‌ها در سامانه سنا بیانگر معاملات انجام شده توسط بانک‌ها و صرافی‌های مجاز کل کشور است و در سامانه نیما حواله‌های ارزی مبادله می‌شود. براساس اعلام بانک مرکزی، مجموع فروش ارز حاصل از صادرات دیروز (هشتم دی) به ٣٢ میلیون یورو و مجموع تامین ارز بابت واردات به حدود ۲۶ میلیون یورو رسید. با این اوصاف مجموع فروش ارز حاصل از صادرات در سامانه نیما از ۱۶ مرداد امسال تا به امروز به ۶ میلیارد و ۵۳۶ میلیون یورو رسید و به این ترتیب مجموع تامین ارز به پنج میلیارد و ۷۳۲ میلیون یورو رسیده است.

**************************************

ساعت 14:30 قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۱۰/۰۹
امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به روز گذشته افزایش یافته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۵۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۳۷ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۲۸۰ دلار معامله می‌شود. صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری با ۱۰۰ تومان افزایش نسبت به صبح دیروز، ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان است. همچنین امروز یورو در مرکز مبادلات ارزی با قیمت ۴۸۱۰ تومان، قیمت درهم امارات ۱۱۴۳ تومان و قیمت پوند انگلیس نیز ۵۳۳۳ تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارز‌های دولتی فروخته می‌شود.

***************************************

ساعت 13:30 قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز یکشنبه ۹ دی ۹۷

با افزایش قیمت نسبت به روز قبل، ۳ میلیون و ۶۵۰ هزار تومان شد

قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها با ۱۰۰ تومان افزایش نسبت به صبح دیروز ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین شده است. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۳۰۰ تومان است./تسنیم

****************************************

ساعت 13:00 گزارش وضعیت بازار امروز یکشنبه ۹ دی ۹۷

مظنه دلار: ۱۰۹۰۰ ت (۳۰۰)+ دلار حواله ای: ۱۱۰۰۰ ت (۴۰۰)+ مظنه یورو: ۱۲۶۵۰ ت (۴۰۰)+ یورو حواله: ۱۲۶۰۰ ت (۵۰۰)+ مثقال طلا: ۱۴۶۵۵۰۰ ت (۴۹۰۰۰)+ طلای۱۸عیار: ۳۳۸۳۰۰ ت (۱۱۳۰۰)+ سکه جدید: ۳۶۹۱۰۰۰ ت (۱۰۰۰۰۰)+ نیم سکه: ۱۸۷۱۰۰۰ ت (۳۰۰۰۰)+ ربع سکه: ۱۲۰۱۰۰۰ ت (۲۵۰۰۰)+ سکه گرمی: ۶۶۱۰۰۰ ت (۵۰۰۰)+ ارزش طلایی سکه: ۳۲۸۶۹۷۱ ت (۹۰۴۷۱)+ بورس تهران: ۱۶۱۳۱۰ (۵۳۶)+

عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل در همین ساعت می باشد (+ بیشتر و - کمتر از روز گذشته)

****************************************

ساعت 11:00 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه ۹ دی ۹۷

قیمت دلار

نرخ فعلی:106,000

بالاترین قیمت روز:106,000

پایین ترین قیمت روز:106,000

سکه امامی

نرخ فعلی:36,400,000

بالاترین قیمت روز:36,400,000

پایین ترین قیمت روز:36,380,000

بیشترین مقدار نوسان روز: 200,000

********************************************

ساعت 10:30 / نرخ یورو در سامانه نیما به ۹٣٨١ تومان رسید بنابر اعلام بانک مرکزی مجموع فروش ارز حاصل از صادرات، شنبه ۸ دی ماه به ٣٢ میلیون یورو رسیده است. لازم به ذکر است که مجموع تامین ارز بابت واردات، در روز گذشته به حدود ٢٦ میلیون یورو رسید. بر اساس این گزارش مجموع فروش ارز حاصل از صادرات از تاریخ ١٦ مرداد تا ۸ دی ماه به رقم شش میلیارد و پانصد و سی و شش میلیون یورو نزدیک شد. همچنین مجموع تامین ارز برای واردات از تاریخ ١٦ مرداد تا روز گذشته به پنج میلیارد و هفتصد و سی و دو میلیون یورو رسید. گفتنی است میانگین نرخ ارز در روز شنبه ۸ دی ماه در سامانه نیما به ازاء هر یورو حدود ۹٣٨١ تومان ثبت شد.

***********************************************

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز یکشنبه ۹ دی ۹۷

قیمت های آنلاین ساعت09:30 (قیمت ها به ریال است)

طلا

نرخ فعلی:1,280.92

بالاترین قیمت روز:1,281.03

پایین ترین قیمت روز : 1,279.42

سکه امامی

نرخ فعلی:34,700,000

بالاترین قیمت روز:35,250,000

پایین ترین قیمت روز:34,700,000

دلار

نرخ فعلی:103,000

بالاترین قیمت روز:105,000

پایین ترین قیمت روز:102,800

*****************************************************

وضیت بازار بورس در روز گذشته

افزایش ۲۳۰۰ واحدی شاخص بورس بورس شاخص بورس در پایان معاملات روز گذشته با رشدی بیش از ۲۰۰۰ واحدی به ۱۶۰ هزار و ۷۷۴ واحد رسید. آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس در پایان داد و ستد‌های دیروز با رشد دسته جمعی مواجه شدند.

*****************************************************

ساعت 06:00 مرور بازار در روز گذشته (شنبه 8 دی )

قیمت طلا بازار سکه درحالی هفته جدید را با روند کاهشی آغاز کرد که قیمت ارز نیز روندی رو به کاهش را در پیش گرفته است. قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار دیروز (شنبه) به سه میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۲۴ هزار و ۱۰۰ تومان قیمت دارد. دیروز قیمت سکه طرح قدیم با قیمتی معادل سه میلیون و ۳۵۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه یک میلیون و ۹۱۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۱۷۰ هزار تومان و سکه گرمی ۶۵۰ هزار تومان است. همچنین در بازار‌های جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۲۸۱ دلار رسیده است. کاهش ۴۰۰ تومانی قیمت دلار بانک ی در بازار ارز نیز دیروز بانک ‌ها نرخ خرید دلار آمریکا را ۴۰۰ تومان کاهش دادند. بانک مرکزی از چندماه پیش و همزمان با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد به بانک ‌ها مجوز داد تا نسبت به خرید ارز مردم با قیمتی که بانک مرکزی روزانه اعلام می‌کند، اقدام کنند. این نرخ در ابتدا تفاوت قابل توجهی با بازار آزاد داشت و به همین دلیل، کمتر کسی برای فروش ارز خود به بانک ‌ها مراجعه می‌کرد، اما به تدریج با کاهش نرخ ارز در بازار آزاد و افزایش قیمت خرید ارز در بانک ‌ها این نرخ به بازار نزدیک شد و حتی در برخی روز‌ها از قیمت بازار آزاد نیز عبور کرد. نرخ خرید دلار در بانک ‌ها دیروز (هشتم دی) نسبت به چهارشنبه هفته گذشته کاهش قابل توجهی داشت و با کاهش ۴۰۰ تومانی به ۱۰ هزار و ۴۰۵ تومان رسید، چهارشنبه گذشته نرخ خرید دلار در بانک ‌ها ۱۰ هزار و ۸۰۱ تومان بود. بانک ‌ها همچنین نرخ خرید سایر ارز‌ها را نیز امروز کاهش دادند به طوریکه هر یورو امروز با نرخ ۱۱ هزار و ۹۱۳ تومان و هر پوند با قیمت ۱۳ هزار و ۲۲۸ تومان خریداری شد. جدیدترین قیمت ارز مسافرتی بانک ‌های عامل ارز مسافرتی، در صورت تکمیل بودن مدارک مسافران، تا سقف ۵۰۰ یورو برای سفر به کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع و تا سقف ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشور‌ها پرداخت می‌کنند که این نرخ امروز ۱۲ هزار و ۲۶۲ تومان است که با درنظر گرفتن کارمزد بانک مرکزی و بانک عامل به حدود ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان می‌رسد. بر اساس اعلام صرافی‌ها، نرخ فروش لیر امروز در بازار غیر رسمی ۲۱۰۰ تومان، نرخ فروش درهم ۳۰۰۰ تومان و نرخ فروش پوند نیز ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان است.

دلار صرافی: ۱۰۴۷۰ ت (-۲۸۰) مظنه دلار: ۱۰۶۰۰ ت (-۱۰۰) دلار حواله ای: ۱۰۶۰۰ ت (-۴۵۰) یورو صرافی: ۱۲۲۴۰ ت (-۵۶۰) مظنه یورو: ۱۲۲۵۰ ت (-۱۵۰) یورو حواله: ۱۲۱۰۰ ت (-۵۰۰) درهم امارات صرافی: ۲۸۸۰ ت (-۱۰۰) مظنه پوند: ۱۳۶۶۰ ت (-۱۲۰) دلار کانادا صرافی: ۷۹۵۰ ت (-۳۵۰) مثقال طلا: ۱۴۱۶۵۰۰ ت (۲۰۰۰)+ طلای۱۸عیار: ۳۲۷۰۰۰ ت (۵۰۰)+ سکه جدید: ۳۵۹۱۰۰۰ ت (۰) سکه گرمی: ۶۵۶۰۰۰ ت (-۵۰۰۰) ارزش طلایی سکه: ۳۱۹۶۵۰۴ ت (-۲۷۱۳۶) انس طلا: ۱۲۸۱.۴ دلار (۱.۲)+ بورس تهران: ۱۶۰۷۷۴ (۲۳۳۰)+

****************************************************

** قیمت‌های درج شده برای انواع سکه و طلا از اتحادیه طلا و جواهر گرفته شده است.

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید