کد خبر : 884703

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷

*با توجه به تعطیلی بازار ایران در روز جمعه شاهد تغییراتی در قیمت ها نبودیم. در بازار جهانی نیز قیمت هر اونس طلا با ۰.۶ درصد افزایش به ۱۲۹۴ دلار و یک سنت رسید و در مسیر ثبت چهارمین هفته افزایشی متوالی خود قرار گرفت.

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷ + تغییرات

ساعت 12:30 قیمت طلا رکورد زد تحلیلگران بانکی در نیویورک به رهبری جفری کری پیش بینی خود را برای قیمت طلا بالا بردند و گفتند طی ۱۲ ماه آینده قیمت این فلز گران‌بها به ۱۴۲۵ دلار در هر اونس افزایش می‌یابد، قیمتی که در بیش از ۵ سال گذشته بی سابقه بوده است. به گفته این تحلیلگران، افزایش تنش‌های ژئوپلیتیک باعث خرید بیشتر بانک‌های مرکزی شده است، در حالی که ترس از یک رکود به تقویت تقاضا از طرف سرمایه گذارانی که به دنبال «سرمایه‌های تدافعی» بوده اند، کمک کرده و این به نفع طلا است. حتی سرمایه‌های مبادله شده با شمش طلا هم افزایش یافته و به بالاترین حد از ماه مه رسیده است. در بازار کامکس نیویورک قیمت طلا ۱۰ درصد نسبت به حد پایین ماه اوت افزایش یافته است. علاقه به طلا نشان می‌دهد سرمایه‌گذاران نه تنها نظرات بدبینانه را کنار گذاشته‌اند بلکه موضعی خوشبینانه در پیش گرفته اند.

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷ + تغییرات

ساعت 12:00 وضعیت قیمت سکه در هفته ای که گذشت و پیش بینی قیمت سکه برای هفته آینده

قیمت هر فطعه سکه تمام بهار آزادی این هفته افزایشی نزدیک به دویست هزار تومان را تجربه کرده و در آستانه چهار میلیون تومان ایستاده است. هر چند رشد بهای طلا در بازار‌های جهانی یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت سکه در بازار ایران بود، اما بررسی‌ها نشان می‌دهد میزان رشد قیمت بیش از انتظار بازار بوده است به طوری که آیت محمد، ولی، رییس اتحادیه طلا و ج. اهر اعلام کرده است حباب هر قطعه سکه به ۴۵۰ هزار تومان رسیده است. وی با انتقاد از التهاب شکل گرفته در بازار کاهش شدید خرید و فروش را تایید کرده و به خبرآنلاین گفت: با مدیریت مکانیزم عرضه می‌توان این حباب را تخلیه کرد و ما امیدواریم بانک مرکزی اقدامات لازم را برای این موضوع در دستور کار قرار دهد. وی در پاسخ به این سئوال که آیا سکه همچنان مقصد سرمایه‌های سرگردان در بازار است؟ گفت: سکه یکی از امن‌ترین راه‌های سرمایه گذاری است، اما این روز‌ها بازار سکه با رکود مواجه است و در این سطح قیمتی خرید و فروش چندانی صورت نمی‌گیرد. وی درباره قیمت سکه در هفته پیش رو نیز تاکید کرد: در صورت مدیریت مناسب التهاب بازار کاهش یافته و قیمت‌ها روندی متعادل‌تر به خود می‌گیرند. در اولین روز‌های هفته جاری بهای هر قطعه سکه تمام بهار آزادی در محدوده سه مییون و ششصد هزار تومان بود، اما این رقم در پایان هفته به محدوده سه میلیون و هشتصد هزار تومانی رود پیدا کرده است.

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷ + تغییرات

ساعت 10:30 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷

بازار جهانی :

انس طلا: ۱۲۹۳.۲ دلار (۵.۷)+ یورو به دلار: ۱.۱۵۲۱ (۰.۰۰۲۳)+

شاخص دلار: ۹۴.۹۷۷ (-۰.۱۷۱)- داوجونز آمریکا: ۲۴۰۰۲ (۴۴)+ اس اند پی: ۲۵۹۷ (۵)+ بورس نزدک آمریکا: ۶۹۸۶ (۷)+ نفت برنت: ۶۱.۴۷ دلار (-۰.۱۶)- نقره: ۱۵.۷۴۵ دلار (۰.۱۳)+ مس: ۲.۶۵۹ دلار/پوند (۰.۰۲۲۹)+ پلاتین: ۸۲۶.۴ دلار (۲.۴)+ نفت سبک آمریکا: ۵۲.۵۲ دلار (-۰.۰۹)- گالن بنزین: ۱.۴۲۴۵ دلار (-۰.۰۰۶۵)-

ارزهای رایج : مظنه دلار: ۱۱۲۵۰ ت (۰) مظنه یورو: ۱۳۱۵۰ ت (۰) دلار حواله ای: ۱۱۳۵۰ ت (۰) یورو حواله: ۱۳۲۰۰ ت (۰) مظنه درهم امارات: ۳۰۷۰ ت (۰) مظنه پوند: ۱۴۵۷۰ ت (۰) مظنه دلار کانادا: ۸۶۳۰ ت (۰) مظنه لیر ترکیه: ۲۱۰۰ ت (۰) مظنه دلار استرالیا: ۸۲۰۰ ت (۰) مظنه یوان چین: ۱۶۸۰ ت (۰)

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷ + تغییرات

ساعت 07:00 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷ + تغییرات

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷ + تغییرات

ساعت 06:00 وضعیت بازار در روز گدشته ( قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، پنجشنبه ۲۰ دی ۹۷ )

پنجشنبه در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به روز گذشته افزایش داشته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۹۶۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۲۹۵.۷ دلار معامله می‌شود. ** قیمت‌های درج شده برای انواع سکه و طلا از اتحادیه طلا و جواهر گرفته شده است. گفتنی است، صرافی‌های بانک ‌ها قیمت دلار را برای روز پنجشنبه بدون تغییر نسبت به نرخ دیروز، ۱۰ هزار و ۸۸۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۰ هزار و ۷۸۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک ‌ها ۱۲ هزار و ۷۲۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۶۲۰ تومان است. یورو در مرکز مبادلات ارزی ۴۸۵۵ تومان، درهم امارات ۱۱۴۳ تومان و پوند انگلیس نیز ۵۳۶۹ تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارز‌های دولتی فروخته می‌شود.

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز جمعه ۲۱ دی ۹۷ + تغییرات

*مطالب برگرفته از خبرگزاری ها و آمار و ارقام مربوط به اتحادیه طلا و جواهر tgju.org می باشد

جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید