شمانیوز

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۲۲ دی ۹۷ / این خبر هر ساعت بروز رسانی می شود

ساعت 18:00/گزارش نهایی /قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۲۲ دی ۹۷

قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در بازار امروز (چهارشنبه) به سه میلیون و ۹۱۲ هزار تومان رسیده و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۳۵۸ هزار و ۲۷۹ تومان قیمت دارد.

امروز قیمت سکه طرح قدیم با قیمتی معادل سه میلیون و ۸۰۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. این در حالی است که قیمت نیم‌سکه یک میلیون و ۹۹۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۲۲۵ هزار تومان و سکه گرمی ۶۷۰ هزار تومان است.

همچنین در بازارهای جهانی، آخرین قیمت هر اونس طلای جهانی به ۱۲۸۷.۸ دلار رسیده است.

بیشتر بخوانید: جهت اطلاع از قیمت امروز طلا و سکه و دلار اینجا کلیک کنید

آخرین نرخ معامله ارز در بانک‌ها و صرافی‌ها

بانک‌ها نیز برای امروز دلار را عمدتا تا مرز ۱۱ هزار تومان برای خرید قیمت‌گذاری کردند.

امروز (شنبه) روند قیمتی دلار تاحدی روبه رشد حرکت کرد و از این جهت قیمت خرید در بانک‌ها نیز افزایشی بود.

بر این اساس، قیمت خرید دلار در بانک‌ها از حدود ۱۰ هزار و ۸۰۰ تا ۱۱ هزار تومان متغیر است. یورو نیز تا حدود ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان خریداری می‌شود.

طبق اعلام بانک مرکزی متوسط قیمت خرید و فروش دلار در صرافی‌های مجاز تا ظهر امروز حدود ۱۱ هزار تومان بوده است. همچنین هر یورو به طور متوسط تا ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان خریداری و ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان فروش رفته است.

اما در رابطه با نرخ ارز مسافرتی نیز روند افزایشی بوده و هر یورو تا ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان نرخ‌گذاری شده است.

قیمت ارز مسافرتی به طور روزانه متغیر است ولی نوسان چندانی در مدت اخیر نداشته است. هر مسافر می‌تواند در طول سال، یکبار و تا ۵۰۰ یورو برای سفر به کشورهای همسایه و مشترک المنافع و تا ۱۰۰۰ یورو برای سایر کشورها از طریق شبکه بانکی دریافت کند. مازاد ارز مورد نیاز باید از بازار آزاد تهیه شود.

************************************************

ساعت 16:00 گزارش وضعیت بازار؛ ارز امروز ۹۷/۱۰/۲۲

مظنه دلار: ۱۱۴۸۰ ت (۲۳۰)+ مظنه یورو: ۱۳۳۵۰ ت (۲۰۰)+ مثقال طلا: ۱۵۳۸۵۰۰ ت (۲۲۰۰۰)+ طلای۱۸عیار: ۳۵۵۱۰۰ ت (۵۱۰۰)+ سکه جدید: ۳۸۹۷۰۰۰ ت (۵۱۰۰۰)+

عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل در همین ساعت می باشد (+ بیشتر و - کمتر از روز گذشته)

************************************************

ساعت 13:30 قیمت طلا، قیمت سکه و قیمت ارز امروز ۹۷/۱۰/۲۲

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی در بازار تهران امروز شنبه با افزایش نسبت به پنجشنبه، ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان شد.

امروز در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به آخرین روز هفته گذشته افزایش داشته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۹۵۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۲۰۵ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۶۵ هزار تومان فروخته می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۵۳ هزار و ۸۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۲۸۷.۹ دلار معامله می‌شود. ** قیمت‌های درج شده برای انواع سکه و طلا از اتحادیه طلا و جواهر گرفته شده است. گفتنی است، صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری با ۲۲۰ تومان افزایش نسبت به نرخ پنجشنبه، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان است. یورو در مرکز مبادلات ارزی ۴۸۱۶ تومان، درهم امارات ۱۱۴۳ تومان و پوند انگلیس نیز ۵۳۹۲ تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارز‌های دولتی فروخته می‌شود.

****************************************************

ساعت 13:15 / قیمت سکه در بازار امروز / حباب سکه به ۴۱۰ هزار تومان رسید سکه طلای تمام بهار آزادی طرح جدید امروز ۲۲ دی ماه به قیمت ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان داد و ستد می‌شود. رییس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر با بیان این مطلب به خبرآنلاین گفت: در بازار امروز سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم به قیمت ۳ میلیون و ۷۲۰هزار تومان، نیم سکه به نرخ یک میلیون و ۹۷۵ هزار تومان، ربه سکه یک میلیون و ۲۲۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی نیز ۶۶۵ هزار تومان معامله می‌شود. محمد کشتی آرای افزود: این قیمت‌ها به نسبت روز پنجشنبه تغییر چندانی نداشته و سبب شده تا اکنون حباب سکه برابر با ۴۱۰ هزار تومان باشد. وی تصریح کرد: این در حالی است که قیمت جهانی طلا کاهش یافته و از نرخ ۱۲۹۴دلار روز پنجشنبه تا قیمت ۱۲۸۷ دلار در روز جاری پایین آمده البته این مساله و همچنین کاهش نرخ ارز به نسبت روز پنجشنبه گذشته در بازار داخلی تاثیر چندانی نداشته است. این فعال بازار طلا و جواهر ادامه داد: اکنون قیمت هر مثقال طلای ۱۷ عیار برابر با یک میلیون و ۵۲۵ هزار تومان است و با ۱۰ هزار تومان افزایش، سبب بالا رفتن هزار تا ۲هزار تومانی نرخ طلا در بازار داخلی شده است. وی تاکید کرد: اکنون هر گرم طلای ۱۸ عیار در بازار به قیمت ۳۵۲ هزار تومان داد و ستد می‌شود. وی درباره وضعیت نرخ ارز توضیح داد: در ابتدای روز کاری پنجشنبه گذشته قیمت ارز افزایشی شد، اما آخر وقت قیمت‌ها به ثبات رسید و امروز نیز کاهش جزیی در نرخ ارز در بازار رخ داد و باید گفت: این مساله سبب شده تا قیمت سکه و طلا دچار نوسان جزیی در بازار امروز شوند. کشتی آرای درباره پیش بینی کارشناسان بین المللی از احتمال افزایش نرخ طلا در بازار‌های جهانی گفت: مدتی است که کارشناسان اقتصادی حوزه جهانی طلا افزایش قیمت‌ها را پیش بینی می‌کنند و اعتقاد دارند قیمت طلا در سال ۲۰۱۹ بالا خواهد رفت. این پیش بینی‌ها را باید تحلیل به شمار آورد و باید گفت: نمی‌تواند پایه و اساس درستی داشته باشد. وی خاطر نشان کرد: قیمت‌ها را باید به صورت روز به روز مشاهده و تحلیل کرد برای نمونه برخلاف پیش بینی‌ها با وجودی که قیمت جهانی طلا روز پنجشنبه ۱۲۹۴دلار بود امروز با ۷دلار کاهش به ۱۲۸۷ دلار رسیده است. کشتی آرای گفت: با توجه به روند فعلی قیمت‌ها می‌توان گفت: نوسانات قیمت جهانی طلا در هفته جاری در حد نیم درصد خواهد بود.

****************************************************

ساعت 13:00 احتمال افزایش قیمت طلا در هفته جاری در نظرسنجی کیتکونیوز کارشناسان وال استریت و سرمایه‌گذاران به رشد قیمت طلا در هفته جاری ابراز خوش بینی کردند. تحلیلگران در این نظرسنجی به اظهارات سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا و همچنین نگرانی‌های سیاسی مانند تعطیلی دولت آمریکا به عنوان دلایلشان پیش‌بینی خود اشاره کردند.

***************************************************

ساعت 12:30 قیمت جهانی طلا امروز ۱۳۹۷/۱۰/۲۲

در حالی که ارزش سهام در بورس آمریکا کاهش یافته و این احتمال قوت گرفته که فدرال رزرو ممکن است سیاست پولی انقباضی خود را متوقف سازد، قیمت طلا روز جمعه افزایش داشت و چهارمین هفته افزایشی متوالی را تجربه کرد. بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا در پایان معاملات روز گذشته با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۱۲۹۰ دلار و ۲۵ سنت رسید. قیمت طلای آمریکا نیز در پایان معاملات روز جمعه ۰.۱۶ درصد رشد داشت و به ۱۲۸۹ دلار و ۵۰ سنت رسید. باب هابرکورن، تحلیلگر بازار طلا در این باره گفت: «با توجه به افت نسبی شاخص‌ها در بازار‌های بورس، بخشی از سرمایه‌ها با هدف سرمایه گذاری امن روانه بازار طلا شده است.» یک شاخص بازار‌های بورس جهان روز جمعه پس از ۵ جلسه متوالی افزایش شاهد کاهش بود. هابرکورن افزود: «سخنرانی روز پنجشنبه رئیس فدرال رزرو آمریکا این احساس را ایجاد کرد که فدرال رزرو ممکن است در راه‌های آینده افزایش نرخ بهره را که موجب کاهش جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران می‌شود متوقف نماید.» جرومی پاول گفته، بانک مرکزی آمریکا ممکن است در مورد سیاست افزایش نرخ بهره اندکی درنگ کند. آمار‌های منتشر شده در روز جمعه نشان داد که قیمت‌های مصرف کننده در آمریکا برای اولین بار در ۹ ماه اخیر در ماه دسامبر کاهش یافته است. این آمار‌ها می‌تواند موضع جرومی پاول و برخی سیاستگذاران بانک مرکزی آمریکا مبنی بر احتیاط بیشتر در مورد افزایش بیشتر نرخ بهره را تقویت کند. کاهش نرخ بهره معمولا موجب تقویت قیمت طلا می‌شود، زیرا پایین آمدن نرخ بهره موجب کم شدن هزینه فرصت سرمایه گذاری در بازار طلا می‌گردد.

***************************************************

ساعت 12:00 / دلار به کانال ۱۱ هزار تومان برگشت
نرخ ارز در بازار با نوساناتی همراه بود و قیمت دلار در صرافی ملی ۲۲۰ تومان افزایش یافت.
قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۲۲ دی ۹۷ + تغییرات
بررسی نرخ ۴۷ ارز اعلام شده از سوی بانک مرکزی برای امروز (شنبه ۲۲دی ماه)، نشان می‌دهد قیمت ۱۹ ارز مانند یورو نسبت به روز پنج‌شنبه کاهش و نرخ ۱۸ واحد پولی جمله پوند افزایش یافته و قیمت ۱۰ ارز دیگر مانند دلار نیز ثابت مانده است. براساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز (شنبه بیست و دوم دی ماه ۹۷) بدون تغییر نسبت به پنجشنبه گذشته ۴۲ هزار ریال ارزش گذاری شد. همچنین هر پوند انگلیس با ۲۳۲ ریال افزایش نسبت به روز پنج‌شنبه ۵۳ هزار و ۹۲۹۷ ریال و هر یورو نیز با ۳۹۷ ریال کاهش در مدت زمان مشابه ۴۸ هزار و ۱۶۰ ریال قیمت گذاری شد. قیمت ارز در صرافی ملی قیمت دلار در صرافی‌های بانک‌ها با ۲۲۰ تومان افزایش نسبت به پنجشنبه، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان تعیین شده است. صرافی‌های بانک‌ها قیمت دلار را برای روز جاری با ۲۲۰ تومان افزایش نسبت به نرخ پنجشنبه، ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۱ هزار تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک‌ها ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان است.
قیمت خرید دلار در شعب ارزی قیمت خرید دلار امروز در شعب ارزی بانک‌ها با افزایش ۲۱۸ تومانی نسبت به پنجشنبه ۱۱ هزار تومان تعیین شد. امروز بانک‌های عامل قیمت دلار را ۱۱ هزار تومان و یک ریال، قیمت یورو را ۱۲ هزار و ۶۲۰ تومان و سه ریال و قیمت پوند انگلیس را ۱۴ هزار ۱۴۱ تومان و ۷ ریال برای خرید از مردم اعلام کرده اند. قیمت خرید دلار نسبت به روز پنجشنبه، ۲۱۸ تومان، قیمت یورو ۱۵۵ تومان وقیمت پوند ۳۵۶ تومان افزایش یافته است.
ارز مسافرتی چند؟ شعب منتخب بانکی امروز قیمت فروش ارز مسافرتی را بدون کارمزد ۱۲ هزار و ۹۸۹ تومان اعلام کرده‌اند. شعب منتخب بانکی، یورو را با قیمت ۱۲ هزار و ۹۸۹ تومان و ۷ ریال، می‌فروشند که با احتساب کارمزد ۷ در هزار به رقمی حدود ۱۳ هزار تومان می‌رسد. قیمت فروش ارز مسافرتی در نظام بانکی نسبت به آخرین روز هفته گذشته ۱۶۷ تومان افزایش یافته است. سافران خارج از کشوری با ارایه اسناد و مدارک خواسته شده می‌توانند از شعب منتخب بانک‌های ملی، تجارت، ملت، سامان و پارسیان که مسئولیت فروش ارز مسافرتی به مردم را برعهده دارند، برای سفر به کشور‌های همسایه و مشترک‌المنافع حداکثر ۵۰۰ یورو و برای سایر کشور‌ها تا ۱۰۰۰ یورو خریداری کنند.

******************************************************

ساعت 11:20 مظنه دلار

مظنه دلار: ۱۱۳۰۰ ت تغییر نسبت به دیروز : ۵۰ ت بالاترین-پایین ترین : (۱۱۲۵۰-۱۱۳۰۰)

**********************************************************

ساعت 11:15 گزارش وضعیت بازار:

طلای۱۸عیار: ۳۵۲۱۰۰ ت. (۲۱۰۰) + مثقال طلا: ۱۵۲۵۵۰۰ ت. (۹۰۰۰) + سکه جدید: ۳۸۵۱۰۰۰ ت. (۵۰۰۰) +

*************************************************************

ساعت 11:00 بورس تهران: ۱۶۵۱۷۵ تغییر نسبت به دیروز : ۳۴۶ بالاترین-پایین ترین : (۱۶۴۸۲۹-۱۶۵۲۷۱)

**************************************************************

ساعت 10:45 / پیش بینی قیمت سکه در هفته جاری

هر چند رشد بهای طلا در بازارهای جهانی یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت سکه در بازار ایران بود اما بررسی‌ها نشان می دهد میزان رشد قیمت بیش از انتظار بازار بوده است به طوری که آیت محمد ولی ، رییس اتحادیه طلا و جواهر اعلام کرده است حباب هر قطعه سکه به ۴۵۰ هزار تومان رسیده است.

وی در پاسخ به این سئوال که آیا سکه همچنان مقصد سرمایه‌های سرگردان در بازار است؟ گفت: سکه یکی از امن ترین راه های سرمایه گذاری است اما این روزها بازار سکه با رکود مواجه است و در این سطح قیمتی خرید و فروش چندانی صورت نمی گیرد. وی درباره قیمت سکه در هفته پیش رو نیز تاکید کرد: در صورت مدیریت مناسب التهاب بازار کاهش یافته و قیمت ها روندی متعادل تر به خود می‌گیرند.

***************************************************************

ساعت 10:00 / قیمت ارز رسمی /کاهش ۳۹۷ ریالی یورو/ افزایش قیمت رسمی پوند بانک مرکزی نرخ ۴۷ ارز را برای امروز اعلام کرد که براساس آن قیمت ۱۹ ارز مانند یورو نسبت به روز پنج‌شنبه کاهش و نرخ ۱۸ واحد پولی دیگر از جمله پوند افزایش یافت؛ قیمت ۱۰ ارز دیگر مانند دلار نیز ثابت ماند.

براساس اعلام بانک مرکزی هر دلار آمریکا برای امروز (شنبه بیست و دوم دی ماه ۹۷) بدون تغییر نسبت به آخرین روز کاری هفته گذشته ۴۲ هزار ریال قیمت خورد. همچنین امروز هر پوند انگلیس با ۲۳۲ ریال افزایش نسبت به روز پنج‌شنبه ۵۳ هزار و ۹۲۹۷ ریال و هر یورو نیز با ۳۹۷ ریال کاهش در مدت زمان مشابه ۴۸ هزار و ۱۶۰ ریال ارزش‌گذاری شد.

افزون بر این هر فرانک سوئیس ۴۲ هزار و ۶۹۲ ریال، کرون سوئد ۴ هزار و ۶۹۸ ریال، کرون نروژ ۴ هزار و ۹۲۱ ریال، کرون دانمارک ۶ هزار و ۴۵۳ ریال، روپیه هند ۵۹۷ ریال، درهم امارات متحده عربی ۱۱ هزار و ۴۳۷ ریال، دینار کویت ۱۳۸ هزار و ۵۷۰ ریال، یکصد روپیه پاکستان ۳۰ هزار و ۱۱۹ ریال، یکصد ین ژاپن ۳۸ هزار و ۷۵۰ ریال، دلار هنگ کنگ ۵ هزار و ۳۵۸ ریال، ریال عمان ۱۰۹ هزار و ۲۳۴ ریال و دلار کانادا ۳۱ هزار و ۶۶۵ ریال قیمت خورد. از سویی دیگر، نرخ دلار نیوزلند ۲۸ هزار و ۶۹۹ ریال، راند آفریقای جنوبی ۳ هزار و ۳۷ ریال، لیر ترکیه ۷ هزار و ۶۹۷ ریال، روبل روسیه ۶۲۸ ریال، ریال قطر ۱۱ هزار و ۵۳۹ ریال، یکصد دینار عراق ۳ هزار و ۵۳۰ ریال، لیر سوریه ۸۲ ریال، دلار استرالیا ۳۰ هزار و ۳۰۷ ریال، ریال سعودی ۱۱ هزار و ۲۰۱ ریال، دینار بحرین ۱۱۱ هزار و ۷۰۴ ریال، دلار سنگاپور ۳۱ هزار و ۳۹ ریال، یکصد تاکای بنگلادش ۵۰ هزار و ۲۶۲ ریال، ده روپیه سریلانکا ۲ هزار و ۳۰۹ ریال، کیات میانمار ۲۸ ریال و یکصد روپیه نپال ۳۷ هزار و ۱۳۲ ریال تعیین شد. همچنین نرخ یکصد درام ارمنستان ۸ هزار و ۶۴۳ ریال، دینار لیبی ۳۰ هزار و ۳۳۷ ریال، یوان چین ۶ هزار و ۲۱۲ ریال، یکصد بات تایلند ۱۳۱ هزار و ۶۱۷ ریال، رینگیت مالزی ۱۰ هزار و ۲۵۹ ریال، یک هزار وون کره جنوبی ۳۷ هزار و ۵۷۳ ریال، دینار اردن ۵۹ هزار و ۲۴۰ ریال، یکصد تنگه قزاقستان ۱۱ هزار و ۱۵۱ ریال، لاری گرجستان ۱۵ هزار و ۷۴۶ ریال، یک هزار روپیه اندونزی ۲ هزار و ۹۸۰ ریال، افغانی افغانستان ۵۵۷ ریال، روبل جدید بلاروس ۱۹ هزار و ۵۸۱ ریال، منات آذربایجان ۲۴ هزار و ۷۰۷ ریال، یکصد پزوی فیلیپین ۸۰ هزار و ۴۹۳ ریال، سومونی تاجیکستان ۴ هزار و ۴۵۳ ریال، بولیوار جدید ونزوئلا ۴ هزار و ۲۰۶ ریال و منات جدید ترکمنستان ۱۱ هزار و ۹۶۷ ریال ارزش‌گذاری شد.

******************************************************************

ساعت 09:30 قیمت طلا، امروز امروز شنبه ۲۲ دی ۹۷
کاهش سفته‌بازی در بازار ارز/ ویژگی‌های بازار متشکل ارزی نایب رییس اتاق بازرگانی ایران با استقبال از مصوبه شورای پول و اعتبار در زمینه تصویب مقررات بازار متشکل ارزی گفت: ایجاد این بازار به تثبیت قیمت، افزایش ثبات و کاهش سفته بازی کمک خواهد کرد. ایجاد بازار متشکل ارزی به طور کلی باعث قانونمند شدن بازار ارز و کاهش تاثیرپذیری و امکان سفته بازی خواهد شد. /ایبِنا

******************************************************************

ساعت 09:00 قیمت جهانی نفت امروز ۱۳۹۷/۱۰/۲۲/ تثبیت نفت ۶۰ دلاری
قیمت هر بشکه نفت برنت در پایان معاملات روز جمعه با یک دلار و ۲ سنت، معادل ۱.۹۵ درصد کاهش به ۶۰ دلار و ۴۸ سنت رسید.

*******************************************************************

ساعت 09:00 بازار جهانی، امروز شنبه ۲۲ دی ۹۷ انس طلا: ۱۲۸۷.۸ دلار (۰.۲) + نفت برنت: ۶۰.۵۵ دلار (-۰.۰۵) -

عدد داخل پرانتز: تغییر نسبت به روز قبل در همین ساعت می باشد (+ بیشتر و - کمتر از روز گذشته)

********************************************************************

ساعت 07:00 قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۲۲ دی ۹۷

قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، امروز شنبه ۲۲ دی ۹۷ + تغییرات

*****************************************************************

ساعت 06:30 مرور بازار (وضعیت بازار در روز جمعه 21دی)

به دلیل تعطیلی بازار در روز جمعه شاهد تغییری در قیمت ها نبودیم

بازار جهانی :

انس طلا: ۱۲۹۳.۲ دلار (۵.۷)+ یورو به دلار: ۱.۱۵۲۱ (۰.۰۰۲۳)+

شاخص دلار: ۹۴.۹۷۷ (-۰.۱۷۱)- داوجونز آمریکا: ۲۴۰۰۲ (۴۴)+ اس اند پی: ۲۵۹۷ (۵)+ بورس نزدک آمریکا: ۶۹۸۶ (۷)+ نفت برنت: ۶۱.۴۷ دلار (-۰.۱۶)- نقره: ۱۵.۷۴۵ دلار (۰.۱۳)+ مس: ۲.۶۵۹ دلار/پوند (۰.۰۲۲۹)+ پلاتین: ۸۲۶.۴ دلار (۲.۴)+ نفت سبک آمریکا: ۵۲.۵۲ دلار (-۰.۰۹)- گالن بنزین: ۱.۴۲۴۵ دلار (-۰.۰۰۶۵)-

ارزهای رایج : مظنه دلار: ۱۱۲۵۰ ت (۰) مظنه یورو: ۱۳۱۵۰ ت (۰) دلار حواله ای: ۱۱۳۵۰ ت (۰) یورو حواله: ۱۳۲۰۰ ت (۰) مظنه درهم امارات: ۳۰۷۰ ت (۰) مظنه پوند: ۱۴۵۷۰ ت (۰) مظنه دلار کانادا: ۸۶۳۰ ت (۰) مظنه لیر ترکیه: ۲۱۰۰ ت (۰) مظنه دلار استرالیا: ۸۲۰۰ ت (۰) مظنه یوان چین: ۱۶۸۰ ت (۰)

***********************************************

ساعت 06:00 وضعیت بازار در روز گدشته ( قیمت طلا، قیمت سکه، قیمت دلار، پنجشنبه ۲۰ دی ۹۷ )

پنجشنبه در بازار آزاد قیمت انواع سکه و طلا نسبت به روز گذشته افزایش داشته است؛ برهمین اساس در بازار تهران سکه تمام بهار آزادی طرح جدید در قیمت ۳ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم با قیمت ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان معامله می‌شود. در بازار آزاد هر قطعه نیم سکه بهار آزادی یک میلیون و ۹۶۰ هزار تومان، ربع سکه یک‌میلیون و ۲۳۰ هزار تومان و هر قطعه سکه گرمی ۶۷۰ هزار تومان فروخته می‌شود. هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۳۵۱ هزار و ۴۰۰ تومان ارزش‌گذاری شده است، ضمن آنکه هر اونس طلا در بازار‌های جهانی با قیمت ۱۲۹۵.۷ دلار معامله می‌شود. ** قیمت‌های درج شده برای انواع سکه و طلا از اتحادیه طلا و جواهر گرفته شده است. گفتنی است، صرافی‌های بانک ‌ها قیمت دلار را برای روز پنجشنبه بدون تغییر نسبت به نرخ دیروز، ۱۰ هزار و ۸۸۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۱۰ هزار و ۷۸۰ تومان خریداری می‌کنند. قیمت فروش یورو نیز در صرافی‌های بانک ‌ها ۱۲ هزار و ۷۲۰ تومان اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۱۲ هزار و ۶۲۰ تومان است. یورو در مرکز مبادلات ارزی ۴۸۵۵ تومان، درهم امارات ۱۱۴۳ تومان و پوند انگلیس نیز ۵۳۶۹ تومان قیمت خورده و به واجدان شرایط دریافت ارز‌های دولتی فروخته می‌شود.

****************************************************************

*مطالب برگرفته از خبرگزاری ها و آمار و ارقام مربوط به اتحادیه طلا و جواهر tgju.org می باشد

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید