شمانیوز
شما نیوز

از هنرمند پیشکسوت موسیقی جزیره قشم تجلیل شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم از یکی از هنرمندان پیشکسوت منطقه تجلیل کرد.

به گزارش شمانیوز، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم با بیان این مطلب گفت: در راستای حمایت و تجلیل از زحمات و تلاش های صورت گرفته توسط هنرمندان باسابقه و مطرح جزیره از "عباس ابافت" هنرمند پیشکسوت جفتی نواز تجلیل شد.

علیرضا کمساری ادامه داد: تجلیل از هنرمندان پیشکسوت عرصه های مختلف در راستای  کمک و تجلیل از هنرمندان پیشکسوت جزیره قشم که در دستور کار اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: توجه به موسیقی نواحی جزو برنامه های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم بوده و طبق برنامه ریزی صورت گرفته با قدردانی و تجلیل از تلاش های چهره پیشکسوت این حوزه به دنبال تقویت بنیان های آن هستیم.

به گفته مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم؛ اقدامات گروه‌های مختلف هنری در جزیره قشم بسیار ارزشمند است و باید با ساماندهی مجموعه ها و جهت دهی مناسب، همچنین فراهم کردن امکانات و تجهیزات، علاقمندان به چنین فعالیت هایی را تشویق کرد.

گفتنی است، عباس ابافت هنرمند پیشکسوت منطقه نوازنده ساز «دونی» یا «نی جفتی» متولد 1332 و ساکن جزیره هرمز است که با وجود نابینایی، طی سال های گذشته با حضور در جشنواره های و برنامه های فرهنگی و هنری مختلف نقش موثری در شناساندن فرهنگ و هنر منطقه بویژه موسیقی محلی این ناحیه داشته است.

 

منبع: روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied