شمانیوز
شما نیوز

352 میلیارد تومان برای آماده سازی زیرساخت‌های مرز ریمدان هزینه می‌شود

مدیر اجرایی پروژه طرح مرزی ریمدان دشتیاری در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: 352 میلیارد تومان برای آماده سازی زیرساخت‌های مرز ریمدان توسط منطقه آزادچابهار در حال هزینه است که می‌تواند نقش مهمی در تجارت و ترانزیت کالا داشته باشد.

به گزارش شمانیوز، عدنان حسینی روز جمعه در حاشیه بازدید دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی از بازارچه مرزی ریمدان به خبرنگار ایرنا گفت: برای این مجموعه هفت هزار و500 مترمربع ساختمان تجاری و اداری و خدماتی ساخته می‌شود.

حسینی افزود: روزانه 700 مترمکعب مصالح برای انجام فعالیت‌های عمرانی و آماده سازی زیرساخت‌ها به بازارچه مرزی ریمدان ارسال می‌شود.

وی گفت: 2 سوله با هشت هزار مترمربع و جاده این مرز که زیرسازی آن انجام شده بطول 33 کیلومتر در حال ساخت است.

مدیر اجرایی پروژه طرح مرزی ریمدان دشتیاری، کمبود سوخت ماشین آلات را از مشکلات مهم عنوان و خاطرنشان کرد: در صورت حل این مورد می‌توان به کار سرعت زیادی بخشید.

گفتنی است؛ مشاور رییس جمهور و دبیرشورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، از روند اجرایی آماده سازی زیرساخت‌های مرز ریمدان دشتیاری بازدید و بر تسریع در انجام فعالیت‌ها و پروژه‌ها تاکید کرد.

حمیدرضا مومنی علاوه بر بازدید از برخی روستاها مرزی و طرح آبرسانی 14 روستایی ریمدان از مجتمع پتروشیمی مکران نیز دیدن کرد.

دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور که در نیمه ابتدایی فروردین‌ امسال به منطقه آزاد چابهار سفر کرده بود روز گذشته (پنجشنبه) نیز برای بازدید از طرح‌های مختلف عمرانی، اجتماعی و گردشگری در قالب سفری 2 روزه به منطقه آزاد چابهار سفر کرده تا روند پیشرفت پروژه‌ها را از نزدیک مورد ارزیابی و بررسی قرار دهد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied