شمانیوز
شما نیوز

صداوسیمای مرکز کیش به صداوسیمای مناطق آزاد کشور تبدیل شد

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش اعلام کرد: در تلاش هستیم تا صداوسیمای مرکز کیش به عنوان مرکز مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور فعالیت کند.

به گزارش شمانیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، جعفر آهنگران در گفتگوی اختصاصی خبر سیمای مرکز کیش گفت: براساس گفتگوهایی که با دبیرخانه مناطق آزاد و دبیر شورایعالی آزاد انجام شده است تلاش می کنیم تا مقدماتی فراهم کنیم تا صداوسیمای مرکز کیش به عنوان مرکز مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی کشور فعالیت کند.

وی افزود: ما بتوانیم صدای مناطق آزاد را از جزیره کیش به گوش همه برسانیم.

آهنگران گفت: در این رابطه نیاز است منطقه آزاد کیش کمک بیشتری برای تقویت همه امکانات و تجهیزات نرم افزاری صداوسیمای مرکز کیش انجام دهد.

مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: مقدماتی فراهم شده است و فکر می کنم در روزهای آینده با توجه به گفتگوهایی که با مدیرکل صداوسیمای مرکز کیش انجام شده است از سازمان صداوسیما به جزیره سفر کنند تا به یک تفاهم و توافق برسیم .
 
جعفر آهنگران در خصوص سند جامع همکاری‌های ایران و چین و تاثیر آن در مناطق آزاد کشور به ویژه کیش اظهار داشت: در این قرار داد به صورت مشخص به مناطق آزاد به ویژه سه منطقه قشم، چابهار و ماکو اشاره و عنوان شده است تا از تجارب و منابع مالی چین برای توسعه زیر ساخت‌ها در این مناطق استفاده شود.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش با اشاره به اینکه پس از گذشت چند دهه از تبدیل کیش به منطقه آزاد در حال حاضر برخی زیر ساخت‌های این منطقه نیاز به نوسازی و به روز رسانی داشته و در برخی بخش‌ها نیازمند ایجاد امکانات به روز هستیم گفت: بخشی از این‌ها را در قالب استفاده از فرصت‌های همین قرار داد جامع همکاری ایران و چین به دبیر خانه شورایعالی مناطق آزاد معرفی شده اند.

وی افزود: تامین برق و آب، اینترنت، هوشمند سازی و توسعه بندرگاه کیش از جمله مواردی است که در دستور کار قرار گرفته و می‌توان با استفاده از تجارب موفق و منابع مالی گسترده چین در قالب سند جامع همکاری ایران و چین، این روند را تسریع کرد.

مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص نقش شورا‌ها و شهرداری در مناطق آزاد گفت: نقش شورا‌ها در این مناطق با سایر شهر‌ها و استان‌های کشور متفاوت است چرا که که در جزیره کیش وظایف محوله به شهرداری‌های شهر‌های بزرگ به شرکت عمران و خدمات کیش تفویض شده است.

وی افزود: اقدامات موثر شورای اسلامی شهر کیش می‌تواند الگوی مناسبی برای سایر مناطق آزاد کشور باشد.

 

مشروح گفتگوی مدیرعامل منطقه آزاد کیش را در زیر مشاهده کنید:

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied