شمانیوز
شما نیوز

قابلیت اتصال ۹ پرواز همزمان به پل‌های تلسکوپی ترمینال جدید فرودگاه کیش

سرپرست معاونت عمرانی سازمان منطقه آزاد کیش از قابلیت اتصال ۹ پرواز همزمان به پل‌های تلسکوپی ترمینال جدید فرودگاه بین المللی کیش اطلاع رسانی کرد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز کیش، علی عرب گفت: ترمینال فرودگاه از سال ۹۰ در چند فاز پیگیری شده است و قرار داد فعلی که در حال اجرا است حدود ۹۴ میلیارد تومان و ۱۷ میلیون یورو به صورت ارزی است و تا اتمام پروژه اعداد تمام شده پروژه محاسبه دقیق خواهند شد.

اوگفت: ظرفیت استاندارد بین المللی این ترمینال برای هر سال ۶ میلیون نفر است که تا ۹ میلیون نفر در سال به صورت فوق العاده قابل افزایش است.

عرب اظهار کرد: در این ترمینال  قابلیت اتصال ۹ پرواز به صورت همزمان به پل‌های تلسکوپی وجود دارد.

وی گفت: تجهیزات ناوبری تامین شده و بخشی تحویل شده و بخش دیگر تحویل و نصب خواهد شد.

عرب با اشاره به اینکه مراحل ساخت ترمینال جدید فرودگاه بیش از ۸۰ درصد پیشرفت داشته است، گفت: حجم کار بسیار بالاست، حدود ۴۹ هزار مترمربع است و تعداد زیادی از تجهیزات و تاسیسات که درتلاش هستیم دراسرع زمان به بهره برداری برسد.

 

وی با اشاره به اینکه کیفیت را فدای زمان نخواهیم کرد، گفت: ترمینال فعلی فرودگاه کیش در شرایط فعلی با تعداد پرواز‌ها جوابگوی مسافران است.

عرب گفت: باند جنوبی فرودگاه متاسفانه به دلیل اینکه پیمانکار قبلی نتوانست کار را به اتمام برساند.

وی با اشاره به اینکه دو تا یه ماه زمان برای تکمیل باند جنوبی فرودگاه کیش زمان لازم است گفت: ظرف دو سه هفته آینده مناقصه جدید برگزار خواهد شد و پیمانکار جدید بتواند این کار را به اتمام برساند.


آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied