شمانیوز
شما نیوز

کوهنوردان قشمی برفراز هزار کرمان

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم از صعود تیم کوهنوردی این هیات به قله هزار کرمان به مناسبت گرامیداشت عید سعید فطر اطلاع داد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم، محمدسعید موسایی باغستانی با اعلام این خبر گفت: قله چهار هزار و 501 متری هزار ، بلندترین قله جنوب ایران و استان کرمان است که توسط اعضای سه نفره تیم کوهنوردی این هیات مورد پیمایش قرار گرفت.

وی افزود: شروع پیمایش در تاریخ 23 اردیبهشت‌ماه از مسیر راین(آبشار) در ارتفاع دو هزار 821 متری ساعت ۱۵ بعدازظهر آغاز شد و پس از گذراندن یک برنامه شب مانی، ساعت 8:30 صبح 24 اردیبهشت‌ماه به رأس قله هزار  رسیده و در ساعت یک بعدازظهر برنامه را به پایان رساندند.

به گفته موسایی، مسافت پیمایش شده از سوی تیم کوهنوردی هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم از آبشار تا قله حدود ۱۰کیلومتر بوده است.

رییس هیات کوهنوردی و صعودهای ورزشی منطقه آزاد قشم ادامه داد: اعضای این تیم به سرپرستی حامد شیروانی، سیدحسین کاظمی و یحیی مزارعی هستند که برنامه‌های صعود به قلل مختلف کشور را در کارنامه ورزشی دارند.

گفتنی است، کوه هزار، به دلیل داشتن هزار نوع گیاه گوناگون، هزار نامیده شده و چهارمین قله مرتفع ایران و مرتفع‌ترین قله جنوب کشور است. هزار با مساحت ۹۰۰ کیلومتر مربع، سرچشمه رودخانه‌ی تهرود می‌باشد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied