شمانیوز
شما نیوز

رمکان روستای برتر قرآنی جزیره قشم شد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه ازاد قشم از انتخاب رمکان به عنوان روستای نمونه قرآنی در طرح ملی انتخاب روستای نمونه و برتر قرآنی خبر داد.

به گزارش روابط عمومی منطقه آزاد قشم به نقل از « رصد اقتصادی »، علیرضا کمساری با اعلام این خبر بیان کرد: طرح انتخاب و معرفی روستای برتر قرآنی از ابتدای اسفند ماه 99 در دستور کار این اداره کل قرار گرفت و با اطلاع رسانی انجام شده دهیاران در سامانه این طرح اطلاعات روستای خود را ثبت کردند.
به گفته وی روستای رمکان با کسب امتیاز 01/90 به عنوان روستای نمونه و برتر قرآنی انتخاب شد و روستاهای کوشه وکاروان به ترتیب با امتیازهای 50/87 و 30 در رتبه های بعدی قرار گرفتند. 
مدیرکل فرهنگ و ارساد اسلامی منطقه آزاد قشم ادامه داد: هدف از اجرای این طرح توسعه و ترویج فعالیت های قرآنی و ساماندهی و تشویق ساکنین روستاها به ویژه قشر نوجوان و جوان به فراگیری علوم و معارف روح بخش قرآن کریم است.
وی در تشریح شاخص های کمی و کیفی پیش بینی شده این طرح بیان کرد: توجه روز افزون به مقوله های آموزشی قرآن، رونق فعالیت موسسات قرآنی، توسعه زیر ساخت ها و دفاترانجمن قرآن و عترت در روستاها، برگزاری آیین های تجلیل از برگزیدگان مسابقات و آزمون های سراسری و از همه مهمتر مشارکت و هم افزایی دهیاران و معتمدین جوامع محلی روستاها را از مهمترین اهداف و شاخص های این طرح است.
گفتنی است، اغلب روستاهای جزیره قشم به نسبت جمعیت، بیشترین آمار فعالان قرآنی را در کشور به خود اختصاص داده اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied