شمانیوز
شما نیوز

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم در آیین رونمایی از کتاب «نُگومی» مطرح کرد؛

فرهنگ غنی قشم دریچه ای متفاوت جهت توسعه گردشگری

رییس هیات مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم اعلام کرد: یکی از رویکردهای اصلی برای رسیدن به توسعه پایدار و متوازن استفاده از تمامی ظرفیت ها بویژه گردشگری در جزیره قشم است.

به گزارش شمانیوز و به نقل ازروابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد قشم، علی درویش پور در آیین رونمایی از کتاب «نُگومی» به مناسبت روز جهانی موزه ها، اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت های فرهنگی و هنری غنی موجود در جزیره می توانیم قشم را به برند گردشگری کشور تبدیل کنیم.

وی تصریح کرد: معرفی عرصه های اقتصادی و گردشگری قشم در تلفیق با فرهنگ جامعه محلی، دیدی واضح تر از ظرفیت های گوناگون موجود در جزیره به مردم سایر نقاط کشور ارائه می دهد.

مدیرعامل منطقه آزاد قشم افزود: تدوین و انتشار محصولات فرهنگی و برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های مختلف فرهنگی و هنری در جزیره می تواند به معرفی بهتر ظرفیت های قشم کمک شایانی کند.

به گفته درویش پور؛ رشد دانایی و فرهیختگی جامعه از مسیر کتاب، کتابخوانی و مطالعه هدفمند می گذرد و باید برای توسعه این فرهنگ در میان اقشار مختلف برنامه ریزی کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: حفظ و معرفی میراث تاریخی و ناملموس جزیره، نشان از توانمندی جامعه محلی و راهی جهت توسعه گردشگری میراث در این منطقه است.

گفتنی است، کتاب نُگومی به نویسندگی عبدالرضا دشتی زاده در 138 صفحه، نمایی از فرهنگ بومی جزیره قشم را به تصویر کشیده و به معرفی موزه های مردم شناسی موجود در منطقه می پردازد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied