شمانیوز
شما نیوز

سفر مشاور رئیس جمهور به قشم در ۳۰ اردیبهشت ماه 1400

«حمیدرضا مومنی» دبیر شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی کشور در نشست هم اندیشی با فعالین اقتصادی منطقه آزاد قشم :

به گزارش شمانیوز:

 

-اگر مناطق آزاد در کشور توفیقی بدست آورده اند، این توفیق بواسطه حضور و مطالبه گری بخش خصوصی و فعالین اقتصادی مناطق است.

-مطالبه گری از جدی ترین ارکان توسعه اجتماعی است و زمانی توسعه همه جانبه شکل میگیرد که مردم در این حوزه به آگاهی کامل رسیده باشند . مطالبه گری در قشم به بهترین شکل به بلوغ رسیده است و یقیناً مسیر چنین جامعه ای رو به تعالی است.

-بگونه ای برنامه ریزی کرده ایم که ماهانه به مناطق سفر کرده و با فعالین اقتصادی مناطق نشست برگزار کنیم. در این نشست های ماهانه سعی می کنیم تا تمام مشکلات بخش خصوصی را تک به تک بشنویم و تشکیل پرونده به منظور مانع زدایی داده و خود را مکلف می دانیم که تا زمان حصول نتیجه پیگیر رفع موانع بخش خصوصی باشیم.

-مبنای کلام مقام معظم رهبری(مدظله) در شعار سال 1400 توجه به تولید است و در این حوزه دو رکن «پشتیبانی» و «مانع زدایی» به درستی مشخص شده است .در حوزه پشتیبانی مالی شرایطی فراهم شده است که بتوان بخشی از مشکلات فعالین اقتصادی را مرتفع نمود.

-در ابتدای سال و بلافاصله پس از تعیین شعار سال توسط رهبر معظم انقلاب و با نشست های کارشناسی بیش از 180 مانع کوچک و بزرگ بر سر راه تولید در مناطق شناسایی کردیم که تاکنون بیش از 70 درصد این موانع به لطف و عنایت خداوند برطرف شده است. ما و همکارانمان در شورایعالی مناطق آزاد تحقق منویات مقام عظمای ولایت را بزرگترین هدف خود می دانیم چون اعتقاد داریم شعار سال 1400 یک نسخه کامل برای توسعه کشور است.

-اگر به مناطق آزاد نگاه درستی می شد، در تحریم ها بزرگترین نقش کشور را ایفا می کردند. گرچه در شرایط کنونی نیز توسعه چشمگیر صادرات مناطق آزاد به داخل کشور باعث کاهش واردات و وابستگی کشور به محیط خارج شده است.

-یقیناً نخواهیم گذاشت در مناطق نسل جدیدی که به تازگی مصوب شده اند، مشکلات و چالش های مناطق آزاد فعلی تسری یابند. از بخش خصوصی و فعالین اقتصادی جزیره قشم بواسطه تجربیات فراوان این بخش تقاضا داریم با توجه به نگاه کارشناسانه موجود، در تولید اسناد توسعه و طرح جامع مناطق جدید با شورایعالی مناطق آزاد همکاری نمایند.

-اعتقاد و امید داریم که مناطق آزاد کشور روز به روز به معیار مدنظر کارشناسان نزدیک می شوند. ما و شرکای تجاری ما که عمدتا بخش خصوصی و فعالین اقتصادی در مناطق هستند با تلاش شبانه روزی قطعاً برای کشور افتخار آفرین خواهیم بود.

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied