شمانیوز
شما نیوز

پیشرفت مناطق آزاد و تاثیر مستقیم در حوزه اشتغال

پیشرفت مناطق آزاد و ویژه می تواند در حوزه اشتغال که از اساسی ترین مسایل کشور است موثر باشد.

به گزارش شمانیوز :  دکتر پوررمضان مسئول ستاد نخبگان مناطق آزاد و ویزه اقتصادی آیت الله رئیسی درنشست فعالان اقتصادی و بازرگان مناطق آزاد با اعلام این مطلب افزود: ارزآوری ناشی از تولید و صادرات می تواند در سطح رفاه عمومی و رفع مشکلات کشور، سهم به سزایی داشته باشد.

 

 

وی با اشاره به مقطع حساس کنونی تصریح کرد: مسایل و مشکلات متعددی در مناطق آزاد وجود دارداز جمله می توان به انباشتگی نیروی انسانی و عدم درامدهای پایدار اشاره کرد که این مهم باید با تلاش متولیان امر مرتفع شود و با ایجاد بسترهای لازم برای تولید بیشتر و رقابتی کردن مناطق آزاد شرایط بازگشت مناطق آزاد به جایگاه اصلی خود را فراهم آورد .

 

 

دکتر پوررمضان خاطر نشان کرد: با انتقال فناوریهای پیشرفته و افزایش صادرات کالا و خدمات ،این مناطق می توانند محلی برای جذب منابع خارجی و سرمایه گذاری داخلی باشند .

 

 

دکتر پوررمضان با اشاره به اینکه دیپلماسی اقتصادی در مناطق آزاد یکی از اساسی ترین مسایلی است که آیت الله رییسی در برنامه های خود مطرح کرده است یادآور شد: کشور ما با وسعتی که دارد و با وجود مناطق آزاد در اکثر نقاط مرزی می تواند در حوزه دیپلماسی اقتصادی و عمومی و همچنین تعامل نزدیک با همسایگان از ظرفیت بالای آن برای صادرات کالا با مشارکت در امور تولیدی با کشورهای همسایه در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی توفیقات فراوانی را برای کشور به ارمغان بیاورد. وی عنوان کرد:ایجاد شرایط لازم برای تولید ، صادرات و جذب سرمایه گذاری خواهد توانست در حوزه اشتغال و بیکاری و فقر اجتماعی که از مسایل اساسی مبتلا به کشور است تاثیر گذار باشد.

 

 

مسوول ستاد نخبگان مناطق  آزاد گفت : این مهم میسر نخواهد شد مگر با استقرار نیروهای کارآمد ، متخصص ، جهادی و پاکدست که شرایط آن فراهم شده است.معاون اسبق حقوقی و پارلمانی مناطق آزاد کشور افزود : ملت عزیز ایران با شرکت در انتخابات و رای حداکثری به آیت الله رییسی شاهد این برنامه های هدفمند در مسیر بهبود اوضاع نابسامان کشود خواهند بود.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied