شمانیوز
شما نیوز

مدیرعامل منطقه آزاد کیش:

مناطق آزاد تجاری مامنی برای تحقق پشتیبانی از تولید

مدیرعامل منطقه آزاد کیش گفت: با حمایت های انجام یافته از سوی دولت، مناطق آزاد کشور به ویژه کیش اکنون مأمنی برای تحقق پشتیبانی و مانع زدایی از تولید هستند.

به گزارش شمانیوز و به نقل از ایرنا، جعفر آهنگران روز دوشنبه در آیین بهره برداری از ۹ طرح و آغاز عملیات اجرایی ۱۲ طرح عمرانی، خدماتی و گردشگری که با دستور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد اظهار داشت: روند حمایت از تولید و سرمایه گذاری در هشت سال در مناطق آزاد تجاری به درستی دنبال شده و اکنون این مناطق به مامنی برای تولید تبدیل شده است.

وی اضافه کرد: انتظار می رود دولت آینده نیز با کاهش محدویت های اعمال شده به این مناطق؛ تداوم بخش مسیر نمادهای موفق و تاب آوری اقتصاد مقاومتی در این مناطق باشد.

آهنگران در خصوص سرمایه گذاری های انجام شده در جزیره کیش نیز اظهار داشت:  این منطقه اکنون ۹۲۰ هزار میلیارد ریال طرح عمرانی زیرساختی با هشت هزار فرصت شغلی ایجاد شده دارد.

۹ طرح عمرانی، خدماتی و گردشگری در جزیره کیش روز دوشنبه با ۱۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی ، ۱۱ میلیون یوررو و ۲۲ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی انجام احداث شده که در نتیجه آن برای ۳۷۵  نفر به صورت مستقیم و ۷۵۵ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

این طرح ها شامل، مجتمع مسکونی یوتاور، بلوک A برج های پرشین مارینا، شرکت پترو سرویس پارسیان ، فاز دوم شرکت خدمات ایمنی فرآیند فامور مهرگان ، تلکه کابین میکا، فاز دوم شرکت طاها پویش ، فاز جدید شرکت کیش مدیفارم، شرکت مت لوک هیدرونیو ماتیک ، شرکت مروارید لامت کیش است.

همچنین در این ایین عملیات اجرایی ۱۲ طرح عمرانی، خدماتی و گردشگری در جزیره کیش آغاز شد که برای اجرای این طرح‌ها ۱۵ هزار و ۲۰۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی انجام خواهد شد که شامل یک هزار و ۱۰۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش دولتی و ۱۴ هزار و و ۱۰۶ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی است.

۹۳ درصد از اعتبارات این ۱۲ طرح از سوی بخش خصوصی  و هفت درصد نیز از منابع دولتی هزینه می شود که در نتیجه اجرای آن برای برای یک هزار و ۶۸۶ نفر نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

این طرح ها شامل مجموعه چند منظوره ونیز شرکت الماس تابان کیش، هتل بین المللی آرمیتاژ، هتل چهار ستاره ملیا، ساخت انواع سازه های فلزی و سکوهای کشتیرانی، مونتاز انواع لوازم خانگی و آرایشی، ظراحی و ساخت انواع پکلیج های آب شیرین کن  و تصفیه، پایانه باری کامیونی کیش، کارگو فرودگاهی کیش، داپرون غربی فرودگاه کیش، جاده دسترسی بندر چارک، مدرسه ۱۸ کلاسه و دیوار پیرامونی فرودگاه کیش است.

هم اکنون علاوه بر مراکز تجاری و خدماتی، حدود ۳۴۰ واحد صنعتی و خدمات صنعتی با حجم سرمایه گذاری ریالی ۱۰ هزار و ۵۹۳ میلیارد ریال و ۵۳۴ میلیون دلاری در زمینه های مختلف از جمله تولیدات "مصنوعات پلاستیکی، تجهیزات پزشکی، مصنوعات چوبی، بسته بندی مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی" در این منطقه فعال است و دراین واحدها پنج هزارو ۵۶۷ نفر مشغول به کارهستند.

جزیره کیش یکی از چهار مناطق گردشگر پذیر جنوب غرب آسیا بوده که همه ساله حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گردشگر پذیرش می‌کرد که در سال گذشته به حداقل ممکن رسیده است.

کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از ۹۱ کیلومتر مربع مساحت در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده که در گذشته آن را قیس می خواندند.

این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت راهبردی، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied