شمانیوز
شما نیوز

با دستور رییس جمهوری؛

آغاز عملیات اجرایی ۱۲ طرح عمرانی و خدماتی در کیش

عملیات اجرایی ۱۲ طرح عمرانی، خدماتی و گردشگری در جزیره کیش روز دوشنبه با دستور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس آغاز شد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از ایرنا، برای اجرای این طرح‌ها که با دستور حجت الاسلام حسن روحانی رییس جمهوری اسلامی ایران به صورت همزمان با ۵۲  طرح مناطق آزاد کیش، اروند،قشم، ارس، انزلی، ماکو و چابهار آغاز شد، ۱۵ هزار و ۲۰۹ میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی انجام خواهد شد که شامل یک هزار و ۱۰۳ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش دولتی و ۱۴ هزار و و ۱۰۶ میلیارد ریال سرمایه گذاری بخش خصوصی است.
۹۳ درصد از اعتبارات این ۱۲ طرح از سوی بخش خصوصی  و هفت درصد نیز از منابع دولتی هزینه می شود که در نتیجه اجرای آن برای برای یک هزار و ۶۸۶ نفر نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم شغل ایجاد خواهد شد.
مجموعه چند منظوره ونیز شرکت الماس تابان کیش در زمینی به مساحت ۱۵ هزار متر مربع با ۷۵ هزار متر مربع زیربنا با افق اشتغال مستقیم ۵۰۰ نفر و غیر مسقیم یک هزار و ۵۰۰ نفر با ۶ هزار و ۹۲۰ میلیارد ریال، هتل بین المللی آرمیتاژ در زمینی به مساحت ۱۵ هزار و ۲۷۰ متر مربع با ۳۱  هزار متر مربع زیربنا با افق اشتغال مستقیم ۵۰۰ نفر و غیر مسقیم یک هزار و ۵۰۰ نفر با ۶ هزار و سه هزاار و ۸۵ میلیارد ریال و  هتل چهار ستاره ملیا نیز در زمینی به مساحت حدود ۱۰ هزار متر مربع با هشت هزار متر مربع زیربنا با افق اشتغال مستقیم ۱۰۰ نفر و غیر مسقیم ۳۰۰ نفر با  یک هزار و ۶۶۰ میلیارد ریال احداث خواهد شد.

عملیات اجرایی ۱۲ طرح عمرانی و خدماتی در کیش آغاز شد
کارخانه ساخت انواع سازه های فلزی و سکوهای کشتیرانی با افق ساخت ۲۰ هزار عدد انواع فلنج نیز با ۸۰۰ میلیارد ریال اعتبار احداث می شود که در آن ۳۶ نفر به صورت مستقیم و ۸۰ نفر به صورت غیر مستقیم مشغول بکار خواهند بود.
برای ساخت کارگاه مونتاز انواع لوازم خانگی و ساخت آرایشی ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار  هزینه خواهد شد که در نتیجه آن شرکت قادر خواهد بود ۶۰ نفر را به صورت مستقیم و ۱۵۰ نفر به صورت غیر مستقیم سالانه ۶۰ هزار دستگاه انواع لوازم خانگی ، ۳۰۰ هزار دستگاه انواع لوازم آرایشی و ۳۸۰ دستگاه انواع لوازم آشپزخانه برقی را مونتاژ کند.
طراحی و ساخت انواع پکلیج های آب شیرین کن  و تصفیه نیز برای طراحی و ساخت انواع پکیج تصفیه فاضلاب ۲۰ دستگاه طراحی و ساخت انواع پکیج تصفیه پسماند صنعتی ۲۰ دستگاه، طراحی و ساخت انواع پکیج آب شیرین کن ۱۵ دستگاه، طراحی و ساخت انواع پکیج تصفیه فیزیکی آب ۱۵ دستگاه، طراحی و ساخت انواع پکیج میکروب زدایی آب با افق اشتغال مستقیم ۲۵ نفر و غیر مستقیم ۵۰ نفر با ۴۰۰ میلیارد ریال اعتبار احداث می شود.
پایانه باری کامیونی کیش نیز در زمینی به مساحت ۲۱ ههزار متر مربع جهت فضا اداری، خدماتی و اقامتی و باسکول و همچنین ۱۵ هزار  متر مربع جهت احداث پارکینگ عمومی برای اشتغال مستقیم ۳۰۰ نفر و غیر مستقیم ۲۰۰ نفر با ۲۸۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده احداث خواهد شد.
 کارگو فرودگاهی کیش نیز در زمینی به مساحت ۲ هزار متر مربع با افق اشتغال مستقیم ۵۰ نفر و غیر مستقیم ۲۰ نفر با ۳۵۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری، اپرون غربی فرودگاه کیش با افق اشتغال مستقیم ۵۰ نفر و غیر مستقیم ۴۰ نفر با ۵۱۱ میلیارد ریال سرمایه گذاری، جاده دسترسی بندر چارک به طول ۱۰ کیلومتر با افق اشتغال مستقیم ۲۰ نفر و غیر مستقیم ۱۰ نفر با ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری، مدرسه ۱۸ کلاسه در زمینی به مساحت سه هزار متر مربع با افق اشتغال مستقیم ۳۰ نفر و غیر مستقیم ۱۰ نفر با ۲۰۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری و دیوار پیرامونی فرودگاه کیش دیوار بتنی پیش ساخته با فنس روی آن با دیوار بتنی پیش ساخته با فنس روی آن با افق اشتغال مستقیم ۱۵ نفر و غیر مستقیم ۱۰ نفر با ۱۹۲ میلیارد ریال سرمایه گذاری احداث خواهد شد.
این طرح ها شامل مجموعه چند منظوره ونیز شرکت الماس تابان کیش، هتل بین المللی آرمیتاژ، هتل چهار ستاره ملیا، ساخت انواع سازه های فلزی و سکوهای کشتیرانی، مونتاز انواع لوازم خانگی و آرایشی، ظراحی و ساخت انواع پکلیج های آب شیرین کن  و تصفیه، پایانه باری کامیونی کیش، کارگو فرودگاهی کیش، داپرون غربی فرودگاه کیش، جاده دسترسی بندر چارک، مدرسه ۱۸ کلاسه و دیوار پیرامونی فرودگاه کیش است.
همچنین امروز ۹ طرح عمرانی، خدماتی و گردشگری در جزیره کیش روز دوشنبه با دستور رییس جمهوری به صورت ویدئو کنفرانس به بهره‌برداری رسید. 
برای اجرای این طرح‌ها نیز ۱۹ هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری ریالی ، ۱۱ میلیون یوررو و ۲۲ میلیون دلار سرمایه گذاری ارزی انجام شده که در نتیجه آن برای ۳۷۵  نفر به صورت مستقیم و ۷۵۵ نفر به صورت غیر مستقیم شغل ایجاد شده است.

این طرح ها شامل، مجتمع مسکونی یوتاور، بلوک A برج های پرشین مارینا، شرکت پترو سرویس پارسیان ، فاز دوم شرکت خدمات ایمنی فرآیند فامور مهرگان ، تلکه کابین میکا، فاز دوم شرکت طاها پویش ، فاز جدید شرکت کیش مدیفارم، شرکت مت لوک هیدرونیو ماتیک ، شرکت مروارید لامت کیش است.
هم اکنون علاوه بر مراکز تجاری و خدماتی، حدود ۳۴۰ واحد صنعتی و خدمات صنعتی با حجم سرمایه گذاری ریالی ۱۰ هزار و ۵۹۳ میلیارد ریال و ۵۳۴ میلیون دلاری در زمینه های مختلف از جمله تولید "مصنوعات پلاستیکی، تجهیزات پزشکی، مصنوعات چوبی، بسته بندی مواد غذایی و محصولات آرایشی و بهداشتی" در این منطقه فعال است و دراین واحدها پنج هزارو ۵۶۷ نفر مشغول به کارهستند.

در این آیین همتی استاندار هرمزگان ، جعفر آهنگران مدیرعامل منطقه آزاد کیش و معاونان وی و سرمایه گذاران بخش خصوصی حضور داشتند.
جزیره کیش یکی از چهار مناطق گردشگر پذیر جنوب غرب آسیا بوده که همه ساله حدود یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر گردشگر پذیرش می‌کرد که در سال گذشته به حداقل ممکن رسیده است.
کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از ۹۱ کیلومتر مربع مساحت در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده که در گذشته آن را قیس می خواندند.
این جزیره از دیرباز تاکنون به دلیل موقعیت راهبردی، زیبایی های بی نظیر و توسعه همه‌جانبه اقتصادی و گردشگری مقصد گردشگران و فعالان حوزه تجارت و اقتصاد بوده و همواره یکی از مطرح ترین مناطق آزاد کشور محسوب می‌شود.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied