شمانیوز
شما نیوز

ورود و خروج مسافر به جزیره کیش ۳۶ درصد کاهش یافت

مدیرعامل شرکت فرودگاه و بنادر سازمان منطقه آزاد کیش گفت: در سه‌ماهه نخست امسال ورود خروج مسافران به این جزیره از طریق دریا و فرودگاه به نسبت مدت مشابه سال ۱۳۹۸ (دوران قبل از شیوع ویروس) حدود ۳۶ درصد کاهش داشته است.

به گزارش شمانیوز: علی عرب روز یکشنبه اظهار داشت: در سه ماه نخست امسال ۷۰۱ هزار و ۸۵۶ مسافر به این جزیره رفت و امد داشته اند که شامل ورود ۳۴۰ هزار و ۹۴۷ نفر و خروج ۳۶۰ هزار و ۹۰۹ نفر است.

وی اضافه کرد: این آمار در مدت مشابه سال ۱۳۹۸ که دوران عادی سفر به جزیره بود از حدود ۳۶ درصد کاهش و به نسبت مدت مشابه سال ۱۳۹۹ که با محدودیت های شدید چهارماهه شیوع ویروس کرونا مواجه بود حدود ۱.۴ برابر رشد دارد که این میزان رشد با توجه به بهبود نسبی وضعیت روند خوبی است.

وی افزود: در این مدت ۳۱۶ هزار و ۱۵۵ نفر از طریق فرودگاه و ۲۴ هزار و ۷۹۲ نفر نیز اط مسیر دریا به این جزیره وارد شده اند و آمار خروجی مسافران به وسیله هواپیما ۳۲۸ هزار و ۷۵۶ نفر و خارج شدگان به وسیله کشتی نیز ۳۲ هزار و ۱۵۳ نفر است.

محدویت های کرونا در یکسال گذشته باعث بروز خسارت به بخش های مختلف شده که جزیره کیش به واسطه اینکه ۸۰ درصد اقتصاد آن وابسته به گردشگری است از این پاندمی در امان  نمانده است.

این آسیب ها به گونه ای بود که این جزیره در تعطیلات عید نوروز شاهد کاهش ۵۰ درصد ورود مسافر همراه بود.

از ابتدای شیوع پاندمی کرونا تا ساعت ۲۴ پنجشبه ۱۰ تیر در این جزیره بیش از پنج هزار و ۱۷۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا (کووید ۱۹ و نوع جهش یافته انگلیسی) شناسایی شده است که ابتلای حدود ۲۰ نفرآنان در روز گذشته تایید شد، اکنون ۱۵ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان کیش بستری هستند.

جزیره کیش از جزیره های استان هرمزگان با بیش از ۹۱ کیلومتر مربع مساحت و ۴۴ هزار نفر جمعه در ۱۸ کیلومتری کرانه جنوبی ایران واقع شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied