شمانیوز
شما نیوز

شمارش معکوس بهره برداری از چهار طرح ملی در کیش

چهار طرح عمرانی، تولیدی، زیر بنایی و فرهنگی توسط رئیس جمهور سه شنبه ١٥ تیر از طریق ویدئو کنفرانس در منطقه آزاد کیش به بهره برداری خواهد رسید.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، شرکت های اکسیر کیش، هتل 5 ستاره پالاس، پایانه جدید مسافری فرودگاه کیش و مرکز بزرگ اسلامی با حجم سرمایه گذاری 17 هزار و 850 میلیارد ریال و با اعتبار سرمایه گذاری ارزی 35 میلیون یورو و اشتغالزایی 750 نفر؛ سه شنبه ١٥تیر توسط رئیس جمهور از طریق ویدئو کنفرانس در منطقه آزاد کیش به بهره برداری خواهد رسید.

بر اساس این گزارش شرکت اکسیر کیش با سرمایه گذاری 250 میلیارد ریال و با ایجاد اشتغالزایی مستقیم برای 20 نفر و غیر مستقیم 150 نفر با ظرفیت تولید 3 میلیون عدد انواع لوازم آرایشی و بهداشتی در زمینه عطریات و افشانه در منطقه آزاد کیش فعالیت می کند.

هتل 5 ستاره پالاس یکی دیگر از طرح هایی است که در زمینی به مساحت 10 هزار متر و با زیر بنایی بالغ بر 31 هزار متر مربع و با حجم سرمایه گذاری 11هزار میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید.

این هتل به صورت غیر مستقیم برای 180 نفر و مستقیم 220 نفر فرصت های جدید شغلی را در جزیزه کیش ایجاد کرده است.

همچنین پایانه مسافری فرودگاه کیش نیز در زمینی به مساحت 90هزار متر و با زیربنای49 هزار متر مربع با سرمایه گذاری 6 هزار میلیارد ریال و اعتبار ارزی 35 میلیون یورو از دیگر طرح های عمرانی و گردشگری کیش است که با پیشرفت فیزیکی ٩٠ درصد در مرحله آماده سازی و نصب تجهیزات قرار دارد و ماه های آینده به بهره برداری می رسد.

مرکز بزرگ اسلامی کیش از دیگر طرح های فرهنگی، اسلامی در این منطقه است که در زمینی به مساحت 2500 متر مربع و حجم سرمایه گذاری 600میلیارد ریال و با اشتغالزایی مستقیم 10 نفر و غیر مستقیم 1500 نفر به عنوان نخستین مرکز بزرگ اسلامی کیش به بهره برداری خواهد رسید.

شایان ذکر است بهره‌برداری از 66 طرح عمرانی، تولیدی و زیربنایی با ارزش 58 هزار و 876 میلیارد ریال در مناطق آزاد تجاری ـ صنعتی سه شنبه ١٥تیر با حضور رئیس جمهور و از طریق ویدئو کنفرانس آغاز خواهد شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied