شمانیوز
شما نیوز

سد کرم آباد چشم انتظار رفع موانع برای بهره برداری

نماینده مردم شهرستان هایی ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس شورای اسلامی گفت: سد کرم آباد با پیشرفت ۹۵ درصدی متاسفانه همچنان چشم انتظار رفع موانع و آماده بهره برداری است.

به گزارش شمانیوز و به نقل از پایگاه خبری منطقه آزاد ماکو،‌ محمد علیپور امروز ۹ مرداد همزمان با سفر نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی به ماکو در جلسه بررسی پروژه های عمرانی و اقتصادی منطقه آزاد ماکو، اظهار کرد: پروژه سد کرم آباد پلدشت که بالای ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد متاسفانه در این دولت نیز به بهره برداری نرسید.

نماینده مردم شهرستان هایی ماکو شوط پلدشت و چالدران در مجلس با اشاره به اینکه مردم این منطقه درخواست بهره برداری هرچه سریع این پروژه را دارند، افزود: این پروژه با اعتباری ۱۴۰ میلیارد تومان اجرایی شده است که قریب به ۲۰ هزار هکتار از اراضی پلدشت را آبیاری خواهد کرد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه با توجه به شرایط کنونی، توسعه زیرساخت‌های حمل و نقل در پایانه‌های مرزی یکی از کارآمدترین راهکارهای برون رفت از چالش‌های اقتصادی به شمار می‌رود، افزود: از این طریق می‌توانیم مرزهای بازرگان و جلفا را در شمال ‌به بندر امام خمینی (ره) و مرزهای آبی جنوب، از طریق بزرگراه متصل کنیم ولی کریدور بازرگان به بندر امام خمینی به حال خود رها شده است.

علیپور با اشاره به اینکه حدود ۶۰ کیلومتر از این پروژه به همت سازمان منطقه آزاد ماکو به بزرگراه تبدیل شد که این یک پیشرفت عالی است ،افزود: با اتمام این پروژه از لحاظ ترانزیت زمینی تحولی شگرف را به وجود خواهد آورد و اقتصاد منطقه و در نهایت ایران را متحول خواهد کرد.

نماینده مردم شهرستان هایی ماکو، شوط، پلدشت و چالدران در مجلس همچنین تاکید کرد: پروژه فاضلاب ماکو متاسفانه بنا به موقعیت منطقه و سنگی بودن زمین های این شهرستان پیشرفت بسیار کندی دارد.

به گفته وی، این پروژه در ردیف پروژه های ملی قرار گرفته است و بالای ۶۰ درصد پیشرف فیزیکی دارد که مسیر انتقال شهری با مشکل مواجه است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied