شمانیوز
شما نیوز

پیشرفت 70 درصدی ساخت مخزن SBR تصفیه خانه شمال جزیره

ساخت مخزن SBR مدول دوم تصفیه خانه شمال جزیره تا پایان مهر امسال تکمیل می شود.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، آرش نیک فرجام سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات با اشاره به رویکرد شرکت مبنی بر تسریع روند اجرای طرح های عمرانی گفت: طرح احداث سازه مخزن SBR مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب شمال جزیره کیش که با مبلغ اولیه 90 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت با برنامه ریزی مناسب و نظارت دقیق در حال اجرا است .

به گفته سرپرست معاونت فنی و عمرانی شرکت عمران، آب و خدمات، این طرح شامل 4 مخزن با ظرفیت کلی 10 هزار متر مکعب بوده و در ساخت آن بیش از 3500 متر مکعب بتن و بالغ بر 550 تن آرماتور مورد استفاده قرار می گیرد .

وی افزود: با توجه به اتمام فونداسیون و بخشی از دیوار مخزن و با اعمال آخرین بخش بتن ریزی دیوار که در ابتدای هفته جاری انجام می شود این مجموعه با پیشرفت فیزیکی 70 درصدی در حال اجرا است.

نیک فرجام با بیان اینکه همزمان با ساخت مخزن، خرید تجهیزات نیز در دستور کار قرار گرفته تا روند بهره برداری تسریع شود اظهار داشت: مراحل ساخت مخزن تا پایان مهر تکمیل می شود تا با نصب تجهیزات بهره برداری از این مخزن نیز آغاز شود.

لازم به ذکر است مدول اول این تصفیه خانه با ظرفیت ده هزار مترمکعب نیز در  سال ۱۳۹۳ به بهره داری رسیده بود که با افزایش جمعیت به ویژه در فصول پاییز و زمستان فاضلاب ورودی بیش از ظرفیت تصفیه خانه بوده و در برخی مواقع امکان تصفیه میسر نمی شد که به دلیل ایجاد بوی نامطبوع سبب نارضایتی ساکنان جزیره کیش شده بود.

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied