`
شمانیوز
شما نیوز

سازمان منطقه آزاد کیش:

«روز کیش» تبلور هنرآفرینی صحنه‌های نشاط و شادابی است

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، روز کیش 1400 را تبلور هنرآفرینی و زمینه‌ساز صحنه‌ای برای نشاط، شادابی و مانایی عنوان کرد.

«روز کیش» تبلور هنرآفرینی صحنه‌های نشاط و شادابی است

به گزارش شمانیوز و به نقل از خبرگزاری فارس از کیش، جعفر آهنگران رئیس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، امروز در آئین بزرگداشت ٢٠ آبان "روز کیش" که در سالن خلیج فارس مرکز همایش‌های بین‌المللی برگزار شد؛ ضمن قدردانی از همراهی همه مردم و تلاش‌های شبانه‌روزی فعالان عرصه سلامت و همکاران سازمان منطقه آزاد در مقابله با بیماری کرونا، گفت: پس از گذشت سالی تلخ و ناگوار ناشی از شیوع بیماری کرونا شاهد از دست دادن عزیزانی بودیم که دچار این بیماری شدند.

آهنگران در ادامه تصریح کرد: روز کیش 1400 با هنرآفرینی خود زمینه‌ساز صحنه‌ای برای نشاط، شادابی و مانایی تبدیل شده است.

وی روز کیش را فرصت مغتنمی برای ارج نهادن به تلاش همه زنان و مردان بزرگی که در طول دهه‌های گذشته با درد و رنج فراوان دستانشان آفرینش‌گر کیش زیبا بوده و نامشان هرگز از خاطره‌ها زدوده نخواهد شد.

رئیس هیأت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش با بیان این که به بزرگی یاد می‌کنم برای آنهایی که رفته‌اند به مرتبت عالی در بهشت برین و برای آنها که شکر خدا توفیق خدمت دارند، اظهار داشت: روز کیش به خاطر ابتکار و طرح خلاقانه ابراهیم انصاری لاری از ایشان به نیکی یاد می‌کنیم.

جعفر آهنگران جزیره کیش را از نظر قانونمندی و ارزش محوری متفاوت و متمایز از دیگر مناطق معرفی کرد و گفت: دیانت، فرهنگ‌مداری، دربانی و اخلاق‌گرایی از شاخص‌های برتر و ممتازی است که کیش را الگویی در سطح کشور مطرح می‌کند.

به گفته وی، آرامش کیش یعنی جزیره‌ای امن و خداباوری، شب‌های بی‌نظیر قدر، کیش نماد پرشکوه عید فطر، پیاده‌روی کم‌مانند اربعین، روایت فتح خرمشهر، برنامه‌های پرشور هفته دفاع مقدس، شب‌های دهه عاشورا، تجلی وحدت و آیین‌های بی‌مانند هفته وحدت، الگوی تقریب مذاهب اسلامی، حکمرانی‌های‌ موثر محلی و... است.

آهنگران با بیان این که در این نشست صمیمی، سرشار از لطف، صفا، همنشینی و هم‌سخنی با بهترین‌ها باید گفت: در ماه‌های بسیار دشواری که پشت سر گذاشتیم سر از مطالعه و بررسی برای ایجاد شتاب در روند به اموری بر نداشتیم مطالعه‌ای که به ما برنامه‌های اولویت‌دار را نشان داد.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش به دو موضوع مهم رشد ناتوان جزیره و آینده‌نگری اشاره کرد و اظهار داشت: اگر به برنامه و بازگشت جمعی به طرح جامع مصوب ۱۳۸۴ و اصلاحات جدی آن برگردیم و وفادار به آن باشیم و خود باورش کنیم و متعهد به آن بمانیم، کاستی‌ها جایش را به قوت‌ها خواهد داد.

جعفر آهنگران در ادامه سخنانش تصریح کرد: باید به صراحت گفت منشا بسیاری از مشکلات و معضلاتی که امروز گریبان‌گیر کیش از آموزش و پرورش، محیط زیست، شبکه‌های زیربنایی، ساخت و سازها، مجوزها و کسب و کارهای درست و نادرست، همگی در این قالب قابل ارزیابی است.

وی خاطرنشان ساخت: نیروهای انسانی به حق از ارکان و تضمین‌کننده ادامه فعالیت‌ها و رونق جزیره به‌شمار می‌رود و باید نظرات مشترک ما معطوف آن شود و از طرف دیگر تمام اهتمام به سمت و سویی سوق یابد که کیش را در دسترس همه ایرانیان قرار دهد.

رئیس هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد کیش شعار و شعور "کیش برای همه" مفهومی جز این ندارد که کیش برای همه باید به گفتمان غالب جزیره درآید، گفت: کار؛ سخت است و راه ناهموار ولی اراده و همگرایی و همبستگی در جزیره می‌تواند تمام موانع و بازدارنده‌ها را از مسیر توسعه مبتنی بر فرهنگ کنار بزند. در این باره هم باید بیشتر گفت و شنود و همه می‌دانیم راهی جز گفت‌وگو در فرارویمان نیست.

آهنگران با اشاره به اینکه روز به یادماندنی کیش عزیز بیاییم همه دست در دست یکدیگر بگذاریم، روح و روانمان را با گذشته از یکدیگر و مهرورزی و محبت و یکرنگی جلا دهیم و هم‌قسم شویم که اعتلا و اعتبار جزیره کیش اساس کار مسؤولیت اجتماعی را بر خود فرض و واجب داریم.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش یادآور شد: در آن روزها کیش زیباتر و طلوعش پرفروغ‌تر و غروبش طلوع آرامش خواهد بود.

وی اظهار داشت: ضیق وقت از یک سو و شور و نشاط دیروز امروز و فردا امید داریم با دوری از بلای کووید، هم‌چنان ادامه یابد.

آیا این خبر مفید بود؟
بر اساس رای ۰ نفر از بازدیدکنندگان
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied