`
شمانیوز
شما نیوز

سازمان منطقه آزاد کیش:

ارز فی

مسیر صیادان کیش، تسهیل و باز می‌شود

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش بر لزوم تسهیل و گشایش مسیر برای صیادان کیش تاکید کرد و صدور مجوزهای موقت را، راه برون‌رفت سریع از این مشکل دانست.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد کیش، سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش در نشستی با مسئولان سازمان شیلات با تاکید بر اهمیت مقابله با ورود صیادان مناطق مجاور به حریم کیش و صید غیرمجاز که فرهنگ کیش را هم کاهش می‌دهد؛ تامین شرایط استقرار یگان حفاظت شیلات در کیش را در دستور کار قرار داد و تصریح کرد: ابتدا تشکیلات کوچکی از بهترین‌ها مستقر شده و مدیریت و تربیت شوند و بعد گسترش یابند.

محمدرضا لواسانی با اشاره به اهمیت آبزی‌پروری با بیان این مطلب که "در هیچ حوزه‌ای انحصار نداریم" ادامه داد: آماده‌ی مشارکت با هر سرمایه‌گذاری که اهلیت و تعهد داشته باشد، هستیم.

وی همچنین مقابله با قاچاق، و تجاوز صیادان مناطق مجاور به حریم منطقه‌ی کیش را، اقدامی کارشناسی در جهت درست شدن منطقه دانست و افزود: صدور مجوزهای کوتاه‌مدت از طرفی و استقرار یگان حفاظت از طرف دیگر، می‌تواند هم به حفاظت از محیط زیست و منابع منطقه بیانجامد و هم رضایت صیادان را با مشاهده‌ی قانون جلب نماید. 

سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش مشکل مردم را مشکل نظام و خود را موظف به حل آن عنوان کرد و خطاب به معاون صید و بنادر ماهیگیری گفت: جلوی بزرگ‌ترین صیدهای غیرمجاز را می‌گیریم در ازای آن مسیر صدور مجوزها را به نفع مردم تسهیل کنید.

مقام عالی سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اینکه شیلات در خصوص صدور مجوزها باید به وظایف خود مطابق با نیاز منطقه و تشخیص سازمان عمل کند، در خصوص حل مسایل ابراز امیدواری کرد و با تاکید بر حساسیت سازمان منطقه آزاد کیش در خصوص محیط زیست دریا، برای هرگونه همکاری در جهت حفظ ذخائر و منابع آبی خلیج فارس اعلام آمادگی، و بخشی را برای تحقیقات در این حوزه موظف کرد.

نشست سرپرست سازمان منطقه آزاد کیش با مسئولان و معاونان شیلات ایران و استان، فرمانده یگان حفاظت شیلات و رئیس اداره شیلات کیش به‌منظور حل سریع مشکلات صیادان کیش ۲۶آبان در محل سالن اجتماعات سازمان برگزار شد.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید
copied