شمانیوز

معاون امور استان های سازمان تامین اجتماعی در مراسم معارفه مدیر کل تامین اجتماعی فارس:

مراسم معارفه و تکریم مدیر کل جدید و سابق تامین اجتماعی فارس با حضور مدیران ستادی سازمان تامین اجتماعی و روسای تشکل های کارگری، بازنشستگی و کارفرمایی این استان برگزار شد.

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، معاون امور استان های سازمان تامین اجتماعی در این مراسم گفت: سرمایه اصلی این سازمان متعلق به کارفرمایان و کارگران است و حق بیمه‌ای که از سوی این قشر پرداخت می شود برای آن است که اسباب امنیت ، آرامش و آسایش کارگران تامین شود.

 

مهندس قائم موهبتی افزود: حق بیمه پشتوانه آرامش و امنیت کارگران است ، اگر این پشتوانه از کارگران سلب شود و حق بیمه آنها پرداخت نشود و در پی آن مستمری بازنشستگی نیز به آنها داده نشود مشکلات زیادی این گروه را در بر خواهد گرفت.

معاون امور استان‌های سازمان تامین اجتماعی ادامه داد: آرامش و اطمینان خاطر نسبت به تامین هزینه‌های زندگی در آینده بر کارکرد کنونی کارگران بسیار تاثیر گذار است و امنیت خاطر آنها را تامین می‌کند از این رو تامین آتیه این اقشار نیز معطوف به پرداخت منظم حق بیمه آنان است.

 

مهندس موهبتی با تاکید بر اینکه سرمایه سازمان تامین اجتماعی  متعلق به کارگران است گفت: مسئولان سازمان تامین اجتماعی باید امانت دار برای حفاظت از دارایی کارگران باشند و همچنین با اقدامات کافی ارزش این دارایی را نیز حفظ کنند تا در زمان مقرر خدمات درمانی و رفاهی مناسبی به افراد ارایه شود.

 

وی در ادامه سخنان خود به عملکرد تامین اجتماعی در فارس طی دوران مدیریت قبلی تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: در حال حاضر ۴۵ و نیم درصد جمعیت استان  فارس تحت پوشش تامین اجتماعی هستند که این رقم در مقایسه با سایر استان‌ها کم است و باید این رقم در دوران مدیریت جدید تامین اجتماعی فارس افزایش یابد البته این به معنی فشار به تولید استان نیست.

معاون امور استان های سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت: طرح شناسایی مدیران آینده در این سازمان در حال اجرا است تا فرصت خدمت مدیریتی برای کارکنان کارآمد این مجموعه فراهم شود و در استان فارس نیز باید شایسته پروری جاری شود.

مدیر کل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری فارس نیز در ادامه این مراسم گفت: نظام تامین اجتماعی وظیفه رفاه و تامین نیازهای جامعه در زمان‌ حال و آینده را بر عهده دارد.

کیوان نیازی افزود: دولت تدبیر و امید تلاش زیادی را در سالیان اخیر در حوزه تامین و رفاه اجتماعی داشته است .

 

 ابراهیم کشاورز مدیرکل جدید تامین اجتماعی فارس نیز ، فارس را دارای جایگاه مهمی در کشور دانست و گفت: استان فارس پایتخت فرهنگی ایران است ، ۷۵۱ هزار بیمه شده اصلی و همچنین ۲۰۲ هزار نفر مستمری بگیر در این استان وجود دارد که ماهیانه ۳۳۷ میلیارد تومان مستمری دریافت می کنند.

کشاورز عنوان کرد: تغییر و تحول در تامین اجتماعی اهمیت ویژه ای دارد و قطعا این سازمان به منظور جذب و افزایش بیمه شده تلاش جدی خواهد کرد.

 

مدیر درمان تامین اجتماعی استان فارس نیز در این مراسم گفت: بخش بیمه و درمان سازمان تامین اجتماعی در یک راستا فعالیت می‌کنند و نیاز است که تعامل نزدیک و سازنده ای باهم داشته باشند.

دکتر اکبر امیری افزود: دو میلیون و صد هزار نفر در استان فارس بیمه شده تامین اجتماعی هستند و با توجه به اینکه این استان از دیرباز قطب پزشکی کشور بوده حدود ۳۰ درصد از مراجعات به مراکز درمانی از استان‌های دیگر هستند و لازم است در این خطه تلاش کارکنان تامین اجتماعی مضاعف باشد.

 

رییس اتاق بازرگانی ،صنایع ،معادن و کشاورزی استان فارس نیز در این مراسم گفت:سازمان تامین اجتماعی در حقیقت متعلق به جامعه کارگری است و در حال حاضر دولت به این سازمان بدهکار است که این موضوع هرگز به نفع این سازمان و حتی کشور نیست.

رزاقی در پایان تاکید کرد: صنعتگران و تولید کنندگان در شرایط تحریمی فعلی کشور ،سربازان خط مقدم نبرد هستند و باید مورد مورد حمایت قرار گیرد.

 

در این مراسم از خدمات عبدالکریم نباتی مدیر کل سابق تامین اجتماعی فارس تقدیر و ابراهیم کشاورز به عنوان مدیر کل جدیدتامین اجتماعی این استان معرفی شد.

 

 

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه