شمانیوز

بزرگترین پروژه گمرکی در غرب کشور پیاده سازی و اجرایی می شود .

به گزارش شمانیوز و به نقل از روابط عمومی گمرک ‌ایران ؛ این موضوع در جریان بازدید احمد ذاکری معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک و هیات همراه از طرح جامع گمرک پرویز خان در استان کرمانشاه مطرح شد.


معاون توسعه مدیریت و منابع گمرک جمهوری اسلامی ایران و هیات همراه در این بازدید یک روزه به همراه دکتر حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه


ابتدا عازم گمرک پرویزخان شد تا از نزدیک روند پیشرفت پروژه فاز یک طرح جامع گمرک پرویزخان را مشاهده و بررسی نماید.
در ادامه این بازدید جلسه ای در محل گمرک پرویزخان در راستای موانع و مشکلات پیش روی پروژه برگزار گردید .


در این جلسه پیمانکار پروژه ابتدا گزارشی از روند اجرای پروژه و کارهای انجام شده ارائه کرد و در ادامه نیز موانع و مشکلات موجود بررسی و راهکارهای لازم جهت پیشرفت پروژه مصوب شد .


همچنین در ادامه معاون توسعه مدیریت ومنابع گمرک ، دیداری صمیمی و چهره به چهره با کارکنان گمرک پرویزخان داشت و از نزدیک در جریان شرایط کار در این نقطه صفر مرزی قرار گرفت.


بنابراین گزارش ؛ عملیات اجرایی فاز اول طرح جامع گمرک پرویزخان در مرز مشترک ایران و عراق که بزرگترین طرح گمرک ایران در غرب کشور است کلید خورده و قرار است در فازهای مختلف به بهره برداری برسد.


در طرح جامع گمرک پرویزخان تمام زیرساخت‌ها و نیاز‌های بلندمدت این گمرک از جمله طرح ساختمان گمرک، سردخانه، انبار، پارکینگ، محل استقرار تجار و محل ترانزیت سوخت ، محوطه سازی، راه ورودی و خروجی، فیبر نوری، فاضلاب، آب و برق و امکانات رفاهی جانمایی و پیش بینی شده است.


این طرح در فضایی به مساحت ۴۵ هکتار و با عقد قرار داد و تهیه طرح توسط بخش خصوصی آغاز شده است.
این گزارش می افزاید ؛ اعتبار جهت اجرای فاز اول پروژه جامع پرویزخان از محل اعتبارات گمرک جمهوری اسلامی ایران تامین شده است.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه