شمانیوز

رئیس کانون صرافان ضمن تشریح دلایل ثبات قیمت دلار در بازار ارز طی روزهای اخیر گفت: از آنجایی که بانک مرکزی برنامه های لازم را از قبل اجرا کرده بود، تحریم‌های اخیر آمریکا و جریان های سیاسی هیچ تأثیری در قیمت ارز نداشت.

به گزارش شمانیوز و به نقل از تسنیم؛ کامران سلطانی زاده درباره وضعیت بازار ارز و علت ثبات قیمت‌ها در این بازار طی روزهای اخیر، اظهار داشت: قیمت دلار طی 2 هفته اخیر بین 11هزار و 300 تا 11هزار و 450 تومان در نوسان بوده است و به‌طور میانگین نوسان قیمت دلار در این روزها 100 تومان بوده است.

 

وی با تأکید بر ثبات نسبی قیمت‌ها در بازار ارز به تشریح دلایل این موضوع پرداخت و گفت: میزان ارز تزریقی در بازار از محل‌های مختلف از جمله ارز صادراتی و ... پاسخگوی تقاضای موجود است؛ ثبت سفارش و ارز نیمایی نیز باعث مدیریت عرضه و تقاضا شده است.

 

رئیس کانون صرافان از خروج تقاضای کاذب از بازار ارز خبر داد و تصریح کرد: بعد از اعمال سیاست‌های مالیاتی و محدودیت‌ها در تراکنش‌ها بسیاری از افرادی که کارشان خرید و فروش دلار به نام خود ولی برای دلال‌های بزرگ‌تر بود، از بازار بیرون رفته‌اند؛ ضمن آنکه برخوردهای انتظامی با دلال‌ها به‌صورت جدی در ماه‌های اخیر صورت گرفت و همین امر نیز باعث شد تا بازار آرامش داشته باشد.

 

 

 

سلطانی‌زاده ضمن اشاره به اینکه الآن فقط خریداران واقعی در بازار حضور دارند، افزود: تقاضای ارز مسافری نیز بعد از اتمام فصل تابستان در بازار ارز خیلی کم شده است و این هم دلیلی برای عدم تغییر جدی قیمت ارز است. همچنین مردم دیگر سرمایه‌های خود را وارد بازار ارز نمی‌کنند.

 

این فعال در بازار ارز در پاسخ به این سؤال که چرا بازار بعد از اعمال تحریم‌های اخیر آمریکا و البته خبرهای سیاسی واکنشی نشان نداد، گفت: از آنجا که بانک مرکزی از قبل با اعمال سیاست‌های خود، جریانات اثرگذار را پیش‌بینی کرده بود عملاً حمله آمریکا خنثی شد.

 

وی تأکید کرد که بانک مرکزی نشان داده برای تمام نیازهای ارزی، ارز در اختیار دارد و می‌تواند با وجود سخت‌ترین تحریم‌ها نیازهای کشور را تأمین کند، به همین دلیل هر چقدر هم تحریم شویم حداقل در بازار ارز و قیمت دلار تأثیری نخواهد داشت.

 

آیا این خبر مفید بود؟
جهت مشاهده نظرات دیگران اینجا کلیک کنید


روی خط رسانه